Denní menu, 9.4.2021: Kolář s Rosolem ve Splitu neuspěli, další Češi válí na turnajích ITF

Čeští tenisté Zdeněk Kolář a Lukáš Rosol na challengeru v chorvatském Splitu finále ve čtyřhře nevybojovali. V odpoledním semifinále podlehli nejvýše nasazeným Kazachům Golubjovovi a Nedovjesovovi. V Charlestonu měly hrát debla Marie Bouzková s Lucií Hradeckou, do semifinále nakonec postoupily skrze pár Babosová, Kuděrmetovová bez boje. Hned čtyři čeští tenisté si na nižším okruhu ITF zajistili během pátku ve dvouhře postup do sobotních semifinále.

Kolář s Rosolem si o titul nezahrají
Zdeněk Kolář s Lukášem Rosolem na turnaji ve Splitu do finále nepostoupili. V semifinálovém klání s Kazachy Golubjovem a Nedovjesovem prohráli ve třech setech 2:6, 6:2, 6:10.

Poljak je podruhé v semifinále
Český tenista David Poljak (470.) postoupil v egyptském Šarm-aš Šajchu do druhého letošního semifinále. Nasazená čtyřka v pátek přehrála ve třech setech 6:3, 1:6 a 6:3 Luka Johnsona (689.) z Velké Británie. O premiérové finále v sezóně si čtyřiadvacetiletý Čech zahraje buď s turnajovou jedničkou Indem Mukundem (318.), nebo sedmičkou Bosňanem Setkičem (505.).

Šátral je bez ztráty setu v semifinále
Jan Šátral (369.) splnil na halovém podniku v ruském Petrohradu potřetí roli velkého papírového favorita a proklouzl mezi poslední čtyřku účastníků. Semifinále si zahraje třicetiletý Čech poté, co v pátek přehrál 6:4 a 6:2 domácího Aristarkha Safonova (-).

Kolodziejová v Turecku postupuje
Miriam Kolodziejová (431.) zvládla na turnaji v Antalyi i třetí zápas a zahraje si v tomto roce podruhé o finále. Nasazená Češka musela na turecké antuce tento týden poprvé do tří setů, v rozhodujícím dějství ale nedala Nurii Brancacciové (630.) z Itálie žádnou šanci a zvítězila 6:4, 2:6 a 6:1.

Sisková oplatila Houriganové finálovou porážku
Minulý týden si Anna Sisková (511.) zahrála na podniku v Šarm aš-Šajchu finále. V souboji o titul nestačila na Paige Houriganovou (458.), jen o pět dnů později ale novozélandské protivnici porážku na stejném místě oplatila. Další třísetové drama získala devatenáctiletá Češka poměrem 6:1, 4:6 a 6:2 a zahraje si v Egyptě o další finále.

Pavlásek končí ve čtvrtfinále
Premiérový letošní turnaj skončil pro Adama Pavláska (434.) ve čtvrtfinále. Šestadvacetiletý Čech v něm z pozice nasazené dvojky podlehl v turecké Antalyi 2:6 a 3:6 Italu Edoardu Ereminovi (1027.). Někdejší 292. singlista žebříčku ATP neztratil s českým protivníkem za celý zápas ani jednou servis.

Volvo Car Open, Charleston (ženy, USA, 565 530 USD, zelená antuka)