Denní menu, 5.4.2021: Bouzková zvládla první kolo v Charlestonu, Rosol ve Splitu končí

Marie Bouzková vstoupila v pondělí do turnaje WTA v Charlestonu duelem proti Maďarce Tímee Babosové, kterou porazila po výsledku 6:2 a 7:5. Lukáš Rosol se představil na challengeru ve Splitu, kde prohrál ve dvou setech s pátým nasazeným Danilo Petrovičem ze Srbska. Další čeští zástupci hráli kvalifikace akcí ITF.

Češi v akci

Bouzková v Charlestonu postupuje
Marie Bouzková (56.) svou letošní antukovou premiéru zvládla. Na zeleném podkladu v americkém Charlestonu porazila nasazená sedmnáctka Tímeu Babosovou (106.) z Maďarska 6:2 a 7:5. Dvaadvacetiletá Češka prohrávala ve druhém setu už 0:4 a 0:30, přesto dokázala dramatické dějství otočit ve svůj prospěch. V posledním gemu, který trval čtvrt hodiny, zakončila pražská rodačka zápas na příjmu pátým mečbolem. Ve druhém kole turnaje kategorie WTA 500 narazí Bouzková na Ajlu Tomljanovicovou (78.) z Austrálie.

Rosol ve Splitu končí
Lukáš Rosol (183.) nezvládl utkání prvního kola antukového challengeru v chorvatském Splitu, když prohrál po setech 1:6 a 3:6 s pátým nasazeným tenistou Srbem Danilo Petrovičem (161.). Během třiapadesát minut trvajícího zápasu si český hráč nevytvořil ani jeden brejkbol, naopak sám jich odvracel hned osm. Čtyřikrát se mu to nepovedlo, a tak se Rosol se singlovým pavoukem turnaje loučí.

Volvo Car Open, Charleston (ženy, USA, 565 530 USD, zelená antuka)
MARIE BOUZKOVÁ (56.) [17] – Tímea Babosová (HUN, 106.) 6:2, 7:5