Denní menu, 29.3.2021: Kvitová i Vondroušová v Miami končí

Petra Kvitová končí na turnaji WTA 1000 v Miami v osmifinále, neboť ve třech setech nestačila na světovou pětku Ukrajinku Elinu Svitolinovou. V USA dohrála taktéž Markéta Vondroušová, s běloruskou ranařkou Arynou Sabalenkovou získala jen tři gemy. Vít Kopřiva se kvalifikoval do hlavní soutěže na challengeru v Marbelle. Další čeští zástupci se představili na akcích ITF.

Vondroušová v osmifinále uhrála jen tři gemy
Markéta Vondroušová (20.) podlehla na turnaji WTA 1000 v americkém Miami za 67 minut 1:6 a 2:6 Aryně Sabalenkové (8.) z Běloruska a podnik pro ni skončil v osmifinále. Češka prohrála úvodních pět gemů a v závěru prvního dějství odvracela kanára. Rovněž ve druhém setu ztratila sokolovská rodačka dvakrát vlastní servis, zatímco Sabalenková za celý zápas ani jeden.

Kvitová po třísetové bitvě končí
Petra Kvitová nedokázala dotáhnout do vítězného konce dobře rozehraný osmifinálový zápas turnaje WTA 1000 v Miami. Proti Ukrajince Elině Svitolinové prohrála za dvě hodiny a dvaadvacet minut po setech 6:2, 5:7 a 5:7.

Češka do souboje skvěle odstartovala, když první set vyhrála 6:2. Poprvé ztratila servis až za stavu 5:5 ve druhém setu, muselo se tedy hrát rozhodující dějství. To nabídlo neuvěřitelnou podívanou. Ukrajinská tenistka si utvořila pohodlné vedení 3:0, jenže pak Petra Kvitová otočila set na 4:3, načež přišel další zvrat ve prospěch Svitolinové na 5:4 a 30:0 na servisu. První možnost na ukončení zápasu Ukrajinka nevyužila, závěr setu si ale pohlídala a zvítězila 7:5.

Kopřiva se v Marbelle kvalifikoval
Vít Kopřiva (295.) potvrdil v kvalifikaci antukového challengeru v Marbelle pozici nasazené jedničky a zajistil si postup do hlavní soutěže. Třiadvacetiletý Čech v dnešním finálovém kole kvalifikace přehrál Španěla Eduarda Esteveho Lobata (400.) 7:6(3) a 6:4. Duel trval hodinu a 51 minut, Kopřiva si v něm pomohl k vítězství hned šesti esy.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 3 260 190 USD, tvrdý povrch)
PETRA KVITOVÁ (10.) [9] – Elina Svitolinová (UKR, 5.) [5] 6:2, 5:7, 5:7
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (20.) [19] – Aryna Sabalenková (BLR, 8.) [7] 1:6, 2:6