25. 3. 2021
Zajímavosti ATP

Výbuch v přímém přenosu: zničené rakety a sprška vulgarit. Tenista vyhrožoval ATP žalobou

Pořádné pozdvižení vzbudil na probíhajícím turnaji Masters 1000 v Miami Vasek Pospisil. Hlavním důvodem nebyla prohra s domácím kvalifikantem Mackenziem McDonaldem, nýbrž jeho šokující chování na kurtu. Třicetiletý Kanaďan, jenž mimo dvorce obhajuje zájmy tenistů při jednáních s ATP, demoloval rakety a chrlil nadávky i výhrůžky.

Vystoupení podrážděného Pospisila vygradovalo na konci úvodní sady. Před setbolem soupeře zlikvidoval Kanaďan už druhou raketu, za což si od umpirového rozhodčího Gabase vysloužil trestný fiftýn. A tím celá sada, k překvapení obou tenistů, kuriózně skončila.

Třicetiletý Kanaďan, jenž založil s Novakem Djokovičem v minulém roce novou hráčskou asociaci, si na lavičce nebral servítky.

„Hodinu a půl po mně včera předseda ATP řval za to, že se snažím sjednotit hráče. Hodinu a půl! Zas**ný kr**én!“ soptil Pospisil před televizními kamerami na adresu Andrey Gaudenziho.

„Jestli mě chcete vyhodit, s radostí celou tuhle organizaci zažaluji,“ pronesl 67. hráč žebříčku přeneseně i směrem k rozhodčímu. Tomu se ho posléze přeci jen podařilo uklidnit a zápas mohl po chvíli pokračovat.

Rozladěný Pospisil si nakonec v souboji s domácím kvalifikantem vynutil rozhodující set, podnik v Miami pro něj ale po porážce 3:6, 6:4 a 3:6 přesto skončil.

O pár hodin později majitel devíti challengerových trofejí z dvouhry vychladl a začal se kát. „Znevážil jsem sport, který miluji. Je mi to upřímně líto,“ uvedl na sociálních sítích a rozvedl, co jej tak rozběsnilo.

„Byl jsem neskutečně zdeptaný z večerní schůzky hráčů a vedení ATP. Podcenil jsem, jak moc mě to ve skutečnosti emočně zasáhlo. Omlouvám se za své chování na kurtu i za svůj slovník,“ žehlil Pospisil s odstupem času průšvih.

Teď musí čekat, jak se k celé situaci postaví osočené vedení ATP. To se dosud k celému incidentu nevyjádřilo, dá se ale očekávat, že Pospisila nemine minimálně pokuta.

Vasek Pospisil

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 28.7.2021: Kr. Plíšková vyřadila nasazenou trojku, Veselý v Rakousku končí

Tři české tenistky postoupily na olympijských hrách v Tokiu do semifinále. Ve dvouhře si po výhře v prvním setu a skreči Španělky Badosaové zahraje o medaile Markéta Vondroušová,…

LOH Tokio: Vondroušová i Krejčíková se Siniakovou jsou v semifinále!

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Obrovského úspěchu dosáhla na olympijských hrách v Tokiu Markéta Vondroušová! Po prvním vyhraném setu jí vzdala Španělka Paula Badosaová, a Češka si…

Velké vítězství! Hrozně moc pomáhá, že držíme spolu, raduje se duo K+S

České tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou v Tokiu nadále vítězí, z boje o olympijské medaile z ženské čtyřhry je nevyřadil ani mimořádně náročný program. Turnajové…

Hrůza. Nedivím se, že odpadla, litovala Vondroušová soupeřku

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Tenisti si ve středu zažili na olympiádě kvůli velkému vedru a vlhkosti doslova peklo. Češka Markéta Vondroušová sice svoje čtvrtfinále pod…

Peklo v Tokiu! Soupeřku Vondroušové odvezli z kurtu na vozíku

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Nehezké scény se děly po prvním setu čtvrtfinálového zápasu mezi Markétou Vondroušovou a Paulou Badosaovou. Velké vedro a obrovská vlhkost dohnaly…

Denní menu, 27.7.2021: Kr. Plíšková v Srbsku postupuje. Kolář zvládl české derby

Kristýna Plíšková si na menší akci WTA v srbském Bělehradě poradila s Chorvatkou Tenou Lukasovou, a postoupila tak do osmifinále. Roman Jebavý uspěl v úvodním kole čtyřhry na…

Další články