25. 3. 2021
Zajímavosti ATP

Výbuch v přímém přenosu: zničené rakety a sprška vulgarit. Tenista vyhrožoval ATP žalobou

Pořádné pozdvižení vzbudil na probíhajícím turnaji Masters 1000 v Miami Vasek Pospisil. Hlavním důvodem nebyla prohra s domácím kvalifikantem Mackenziem McDonaldem, nýbrž jeho šokující chování na kurtu. Třicetiletý Kanaďan, jenž mimo dvorce obhajuje zájmy tenistů při jednáních s ATP, demoloval rakety a chrlil nadávky i výhrůžky.

Vystoupení podrážděného Pospisila vygradovalo na konci úvodní sady. Před setbolem soupeře zlikvidoval Kanaďan už druhou raketu, za což si od umpirového rozhodčího Gabase vysloužil trestný fiftýn. A tím celá sada, k překvapení obou tenistů, kuriózně skončila.

Třicetiletý Kanaďan, jenž založil s Novakem Djokovičem v minulém roce novou hráčskou asociaci, si na lavičce nebral servítky.

„Hodinu a půl po mně včera předseda ATP řval za to, že se snažím sjednotit hráče. Hodinu a půl! Zas**ný kr**én!“ soptil Pospisil před televizními kamerami na adresu Andrey Gaudenziho.

„Jestli mě chcete vyhodit, s radostí celou tuhle organizaci zažaluji,“ pronesl 67. hráč žebříčku přeneseně i směrem k rozhodčímu. Tomu se ho posléze přeci jen podařilo uklidnit a zápas mohl po chvíli pokračovat.

Rozladěný Pospisil si nakonec v souboji s domácím kvalifikantem vynutil rozhodující set, podnik v Miami pro něj ale po porážce 3:6, 6:4 a 3:6 přesto skončil.

O pár hodin později majitel devíti challengerových trofejí z dvouhry vychladl a začal se kát. „Znevážil jsem sport, který miluji. Je mi to upřímně líto,“ uvedl na sociálních sítích a rozvedl, co jej tak rozběsnilo.

„Byl jsem neskutečně zdeptaný z večerní schůzky hráčů a vedení ATP. Podcenil jsem, jak moc mě to ve skutečnosti emočně zasáhlo. Omlouvám se za své chování na kurtu i za svůj slovník,“ žehlil Pospisil s odstupem času průšvih.

Teď musí čekat, jak se k celé situaci postaví osočené vedení ATP. To se dosud k celému incidentu nevyjádřilo, dá se ale očekávat, že Pospisila nemine minimálně pokuta.

Vasek Pospisil

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Takhle to zkrátka nejde. Nespokojená Šwiateková se vzdala účasti na BJKC

Finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové, který se uskuteční od 8. do 13. listopadu ve skotském Glasgow, přišel o jednu ze svých hlavních tváří. Polskému týmu bude scházet…

Odvážný cíl splněn! Je super být konečně ve stovce, raduje se Anastasia Detiuc

Už po sedmnácté zažila Anastasia Detiuc nadšení z deblového titulu na ženském okruhu, když spolu s Miriam Kolodziejovou opanovaly antukový turnaj v italské Parmě. Vůbec poprvé se…

První turnaj a hned titul! Bál jsem se, abychom vůbec byli schopni konkurovat, přiznává Pučálka

Neuvěřitelný příběh napsal na patnáctitisícovém podniku v americkém Albuquerque Jan Pučálka (na snímku vlevo). Student tamější univerzity nastoupil ve dvaceti letech poprvé v…

Doufám, že přijde spousta lidí a poženou mě, přeje si před obhajobou semifinále Kvitová

Už v pondělí čeká Petru Kvitovou na halovém podniku WTA 500 v Ostravě první soutěžní zápas po téměř měsíci. Před domácími příznivci bude rodačka z nedalekého Bílovce startovat…

Žebříčky ATP/WTA: Krejčíková poskočila po triumfu v Tallinnu o čtyři místa, zlepšily se i další Češky

Barbora Krejčíková si po svém vítězném tažení v Tallinnu polepšila v pondělním vydání světového žebříčku o čtyři pozice na 23. místo. Na novém maximu je teprve patnáctiletá Brenda…

Denní menu, 2.10.2022: Krejčíková vybojovala titul v Tallinnu! L. Fruhvirtová se kvalifikovala v Monastiru

Barbora Krejčíková získala v estonském Tallinnu svou první letošní trofej ze dvouhry. Ve finále halové akce kategorie WTA 250 porazila domácí nasazenou jedničku Anett…

Další články