Denní menu, 12.3.2021: Krejčíková postoupila v Dubaji do finále, Lehečka vyrovnal maximum

Bez ztráty jediného setu zatím prochází tisícovkou v Dubaji Barbora Krejčíková. V největším singlovém semifinále v kariéře změřila brněnská rodačka síly se Švýcarkou Teichmannovou, kterou udolala výsledkem 7:5 a 6:2. Do semifinále postoupila v mexické Guadalajaře i Marie Bouzková. Jiří Lehečka postoupil na halovém challengeru v Petrohradu z kvalifikace už do semifinále a vyrovnal bez ztráty setu své dosavadní kariérní maximum. O posun mezi nejlepší čtyřku v Bielle usiloval rovněž Jonáš Forejtek, ten ovšem svůj zápas ztratil ve dvou setech.

Krejčíková si zahraje životní finále
Barbora Krejčíková (63.) bude mít šanci vybojovat svůj premiérový singlový titul na okruhu WTA, neboť na turnaji v Dubaji porazila v semifinále po setech 7:5 a 6:2 Švýcarku Jil Teichmannovou (54.).

Obzvlášť vyrovnaná byla první sada. V ní si dokonce švýcarská tenistka vybojovala dva setboly za stavu 5:4, ani jeden však neproměnila, načež v následném gemu ztratila svůj servis.

Druhý set už byl v režii brněnské rodačky. Krejčíková odskočila do vedení 5:2 a podávala na vítězství. Dva mečboly dokázala Teichmannová odvrátit, ten třetí ale už byl nad její síly. Českou tenistku ve finále čeká Španělka Garbiňe Muguruzaová (16.), devátá nasazená hráčka

Bouzková znovu neztratila servis a je v semifinále
Vítězná šňůra Marie Bouzkové (50.) na podniku v mexické Guadalajaře pokračuje. Nasazená dvojka vyhrála i svůj třetí zápas na turnaji, Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovou (117.) porazila za hodinu a 17 minut 6:4 a 6:2. Stejně jako v osmifinále neztratila pražská rodačka za celé utkání vlastní servis a zahraje si na akci kategorie WTA 250 po dvou letech opět o finále. Další soupeřkou bude dvaadvacetileté Češce Španělka Sara Sorribesová Tormová (71.).

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Lehečka si v Petrohradu zahraje o finále
Jiří Lehečka (332.) skolil na halovém challengeru v ruském Petrohradu už pátého protivníka a je bez ztráty setu v semifinále! Soupeřem byl v pátek českému kvalifikantovi Dmitrij Popko (184.) z Kazachstánu. V souboji s turnajovou dvojkou zvládl devatenáctiletý Lehečka lépe koncovky obou dějství, když pokaždé udeřil shodně brejkem v posledním desátém gemu. Postupem mezi nejlepší čtyřku vyrovnal Lehečka své kariérní maximum, dosud jím bylo semifinále z loňského challengeru v Prostějově. O finále si talentovaný mladík zahraje s Polákem Kacperem Žukem (233.), jenž přehrál rovněž ve dvou sadách Američana Jacka Socka (273.).

Kolodziejová prolétla do semifinále
Na výbornou zvládla své čtvrtfinálové utkání Miriam Kolodziejová (445.). Po jasné výhře dvakrát 6:2 nad Polinou Lejkinovou (644.) z Ruska si zahraje třiadvacetiletá Češka na podniku v turecké Antalyi (15 000 USD) semifinále. Soupeřkou bude turnajové osmičce o pět let mladší nenasazená Korejka Sohjun Park (458.).

Gengel v Egyptě končí
Marek Gengel (438.) třetí výhru na turnaji v egyptském Šarm aš-Šajchu nepřidal. Na patnáctitisícové akci vypadl osmý nejvýše nasazený účastník ve čtvrtfinále. Nad síly pětadvacetiletého Čecha byl o čtyři roky mladší Yu Hsiou Hsu (447.) z Tchajwanu, s nímž prohrál dvakrát 3:6.

Čeští tenisté v Bratislavě dohráli
Poslední dva čeští zástupci na turnaji ITF v Bratislavě skončili ve čtvrtfinále. Andrew Paulson (760.) v pátek prohrál 3:6 a 4:6 s Jonathanem Eyssericem (632.) z Francie, Patriku Riklovi (665.) pak nepomohlo ani třináct es a vyhraný první set k postupu přes Maďara Fabiana Marozsána (540.). Nasazené sedmičce podlehl 6:4, 3:6 a 4:6.

Nejedlý skončil v Poreči ve čtvrtfinále
Pavel Nejedlý (507.) si semifinále turnaje v chorvatské Poreči nezahraje. Po dvou neúspěšných challengerových kvalifikacích se osmadvacetiletý Čech vůbec poprvé letos představil v hlavní soutěži turnaje ITF, po výhrách nad domácím Kalenderem a Francouzem Taburem však nesplnil v pátek roli mírného favorita a podlehl dvakrát 4:6 rakouskému držiteli divoké karty Filipu Misolicovi (954.).

Forejtek čtvrtfinále nezvládl
Jonáš Forejtek (366.) na challengeru v italské Bielle dohrál. Ve čtvrtfinále nestačil na Ukrajince Ilju Marčenka (179.), kterému podlehl za hodinu a čtyřiadvacet minut po setech 4:6 a 1:6. Český tenista přesto může být se svým tažením spokojený, v pondělním vydání žebříčku ATP totiž zcela jistě vylepší své dosavadní kariérní maximum, které činí 355. pozici.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 1 835 490 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (63.) – Jil Belen Teichmannová (SUI, 54.) 7:5, 6:2

Abierto Zapopan, Guadalajara (ženy, MEX, 235 238 USD, tvrdý povrch)
Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 117.) – MARIE BOUZKOVÁ (50.) 4:6, 2:6