Denní menu, 7.3.2021: Odstartovala hlavní soutěž v Dubaji, Macháč vybojoval největší titul kariéry

Turnaj WTA v Dubaji v neděli odstartoval svou hlavní soutěž, do které hned během prvního hracího dne naskočily do akce Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Finálovým kolem pokračovala i kvalifikace, v níž uspěla Tereza Martincová. Tomáš Macháč na challengeru v Nur-Sultanu získal největší titul kariéry po finálovém obratu proti Ofnerovi.

Krejčíková vybojovala cenný skalp, v Dubaji porazila Sakkariovou
Jeden z nejcennějších skalpů kariéry si připsala v úvodním kole turnaje WTA v Dubaji Barbora Krejčíková. Česká tenistka vstoupila do hlavní soutěže výhrou nad 25. hráčkou světa Marií Sakkariovou, kterou porazila ve dvou setech 6:2, 7:6(4). V koncovce druhé sady přitom bylo k vidění velké drama, během něhož Krejčíková nedopodávala vedení 5:3 a neudržela ani výhodu brejku za stavu 6:5. V rozhodujícím tiebreaku však Sakkariovou přehrála 7:4 a prošla do druhého kola.

Utkání se více věnujeme zde.

Macháč získal největší titul kariéry
Český tenista Tomáš Macháč (166.) zvládl téměř dvouapůlhodinové finálové drama s Rakušanem Sebastianem Ofnerem (171.), kterého zdolal po obratu 4:6, 6:4, 6:4 a získal největší titul kariéry na challengeru v Nur-Sultanu.

Macháč, jenž v utkání čelil hned 13 brejkbolům, jich dokázal 11 odvrátit a od druhé sady byl lepším hráčem na kurtu. Zatímco v úvodní sadě se dopouštěl nevynucených chyb, od druhého setu svou hru zpřesnil a Ofnera, jehož drželo pouze první podání, začal přehrávat. Několikrát sice soupeře pustil k brejkbolům, a to i v osmé hře rozhodující sady, ale klíčové situace zvládl a ovládl challenger kategorie 125.

Džabúrová porazila v Dubaji Siniakovou
Soutěž ve dvouhře na turnaji v Dubaji končí pro Kateřinu Siniakovou hned v prvním kole. Česká tenistka měla proti sobě velmi těžkou soupeřku a na Ons Džabúrovou nedokázala najít recept. S Tunisankou prohrála 2:6, 3:6.

Martincová se kvalifikovala v Dubaji
Tereza Martincová (129.) nadále pokračuje v předvádění stabilních, a úspěšných, výkonů. Po zdárné kvalifikaci v Dauhá se dokázala kvalifikovat i na turnaji kategorie WTA 1000 v Dubaji, kde ve finálovém kole porazila Nizozemku Lesley Pattinamaovou Kerkhoveovou (180.) 6:1, 6:7(5), 6:2.

Sestry Plíškovy zvládly první kolo
Karolína a Kristýna Plíškovy vstoupily do turnaje ve čtyřhře v Dubaji výhrou nad Kazaškami Jelenou Rybakinovou a Jaroslavou Švedovovou. Češky vyhrály úvodní kolo 6:4, 6:2.

Bencicová s Hradeckou dohrály
Lucie Hradecká s Belindou Bencicovou se loučí se soutěží čtyřhry v Dubaji už v prvním kole. Česko-švýcarská dvojice podlehla ukrajinsko-lotyšskému páru Ljudmile Kičenokové a Jeleně Ostapenkové 6:4, 4:6, 8:10.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 1 835 490 USD, tvrdý povrch)
Ons Džabúrová (TUN, 31.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (68.) 6:2, 6:3
BARBORA KREJČÍKOVÁ (63.) – Maria Sakkariová (GRE, 25.) 6:2, 7:6(4)
Lesley Pattinamaová Kerkhoveová (NED, 180.) – TEREZA MARTINCOVÁ (129.) 1:6, 7:6(5), 2:6
Rybakinová, Švedovová (KAZ) – KA. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ 4:6, 2:6
Bencicová (SUI), HRADECKÁ – Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) 6:4, 4:6, 8:10

Forte Challenger 125, Nur-Sultan (muži, KAZ, 156 240 USD, tvrdý povrch – hala)
TOMÁŠ MACHÁČ (166.) – Sebastian Ofner (AUT, 171.) 4:6, 6:4, 6:4

Biella 3 (muži, ITA, 44 820 EUR, tvrdý povrch - hala)
Marco Miceli (ITA, 775.) – JONÁŠ FOREJTEK (359.) 1:6, 2:6

Grand Palace Championship II by Formula TX, Petrohrad (muži, RUS, 52 080 USD, tvrdý povrch - hala)
JIŘÍ LEHEČKA (328.) – Ivan Nedelko (RUS, 351.) 6:1, 6:3