Denní menu, 7.1.2021: Plíšková a Muchová v Abú Zabí postupují, naopak Vondroušová s Hradeckou končí

Hned čtyři české tenistky ve čtvrtek nastoupily do prvního kola turnaje WTA v Abú Zabí. Zatímco Karolína Plíšková a Karolína Muchová potvrdily roli favoritek, Markéta Vondroušová a Lucie Hradecká do druhého kola neprošly. Jiří Veselý na akci ATP v Antalyi dohrál v prvním kole, Michael Vrbenský se tamtéž úspěšně kvalifikoval.

Plíšková potvrdila roli favoritky
Nasazená trojka Karolína Plíšková (6.) porazila v prvním kole podniku WTA 500 v Abú Zabí Despinu Papamichailovou (278.) za hodinu a 21 minut 6:2 a 7:6(4). Favorizovaná Plíšková si na returnu připsala třikrát brejk, sama ztratila podání pouze jednou, a to za stavu 5:3 ve druhém setu. Někdejší světová jednička tak získala premiérové vítězství ve spolupráci se svým novým trenérem Saschou Bajinem.

Muchová zahájila sezónu výhrou
Karolína Muchová (27.) přehrála v úvodním kole akce WTA 500 v Abú Zabí Danku Koviničovou (77.) za hodinu a 21 minut 6:4 a 6:1. V prvním setu otočila nepříznivý stav 2:4 na gemy. Česká tenistka, jež na turnaji plní roli dvanácté nasazené, ztratila své podání pouze jednou, naopak sama na returnu uspěla hned pětkrát. Ve druhém kole ji čeká Ruska Darja Kasatkinová (72.).

Vondroušová prohrála bitvu se Sie
Markéta Vondroušová (21.) vstoupila do nové sezóny porážkou. Osmá nasazená v prvním kole turnaje v Abú Zabí prohrála se světovou deblovou jedničkou Su-wej Sie (67.) po dvou hodinách a 23 minutách 6:3, 3:6 a 6:7(3). Česká tenistka v utkání zaznamenala 11 dvojchyb, své podání ztratila hned sedmkrát. Vondroušová se v Abú Zabí představí ještě ve čtyřhře po boku Karolíny Muchové.

Hradecká na Kosťukovou nestačila
Lucie Hradecká (495.) na úspěšnou kvalifikaci v Abú Zabí nenavázala. Zkušená Češka v prvním kole tamního turnaje kategorie WTA 500 prohrála s osmnáctiletou Ukrajinkou Martou Kosťukovou (99.) za hodinu a 18 minut 2:6 a 4:6. Hradecká se v Abú Zabí objeví ještě ve čtyřhře po boku další Češky Renaty Voráčové.

Veselý v Antalyi dohrál v prvním kole
Nejlepší český tenista Jiří Veselý (67.) nepřešel na turnaji ATP 250 v Antalyi přes úvodní kolo, když prohrál s Emilem Ruusuvuorim (87.) 3:6 a 6:7(4). Ve svižném duelu, jenž trval hodinu a 21 minut, byl k vidění jediný brejk. Finský tenista jej získal ve čtvrté hře prvního setu. Veselý se k žádnému brejkbolu nedostal. Na turnaji má šanci ještě ve čtyřhře, kde spojí síly s Rakušanem Tristanem-Samuelem Weissbornem.

Vrbenský si v Antalyi zahraje hlavní soutěž
Michael Vrbenský (311.) porazil ve finále kvalifikace turnaje ATP v turecké Antalyi domácího Merta Naciho Turkera (-) za hodinu a 22 minut 6:4 a 6:3. Jednadvacetiletý český tenista si tak při své premiéře na akci ATP vysloužil místo v hlavní soutěži, kde na úvod vyzve zkušeného Fabia Fogniniho (17.).

Abu Dhabi WTA Women's Tennis Open (ženy, UAE, 565 530 USD, tvrdý povrch)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (21.) [8] – Su-wej Sie (TPE, 67.) 6:3, 3:6, 6:7(3)
Marta Kosťuková (UKR, 99.) – LUCIE HRADECKÁ (495.) [Q] 6:2, 6:4
KAROLÍNA MUCHOVÁ (27.) [12] – Danka Koviničová (MNE, 77.) 6:4, 6:1
Despina Papamichailová (GRE, 278.) [LL] – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) [3] 2:6, 6:7(4)

Antalya Open (muži, TUR, 300 000 eur, tvrdý povrch)
Emil Ruusuvuori (FIN, 87.) – JIŘÍ VESELÝ (67.) 6:3, 7:6(4)

Mert Naci Turker (TUR, -) – MICHAEL VRBENSKÝ (311.) 4:6, 3:6

ITF Rafa Nadal Academy By Movistar World Tennis Tour By LG, Manacor (muži, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Abedallah Shelbayh (JOR, 1207.) [WC] – VÁCLAV ŠAFRÁNEK (344.) [2] odloženo na 8.1.

Barroso Campos, Winter López (oba ESP) [3] – PAULSON, ŠAFRÁNEK odloženo na 8.1.