Denní menu, 6.1.2021: Hradecká se kvalifikovala v Abú Zabí, Krejčíková dominovala

Barbora Krejčíková vstoupila vítězně do nového turnaje WTA 500 v Abú Zabí. V úvodním kole porazila Američanku Loebovou ve dvou setech. Lucie Hradecká porazila na stejné akci ve finále kvalifikace Kanaďanku Zhaovou a zahraje si téměř po dvou letech v hlavní soutěži. Michael Vrbenský postoupil na turnaji ATP v Antalyi do finále kvalifikace, když zdolal ve dvou setech Ukrajince Sačka. Další Češi hrají na menších turnajích ITF.

Krejčíková zahájila sezonu suverénní výhrou
Barbora Krejčíková (65.) ve svém úvodním představení v nové sezoně prokázala, že si dokázala přenést výbornou formu z minulého roku i na první turnaj v roce 2021. V Abú Zabí deklasovala Američanku Jamie Loebovou (255.) ve dvou setech 6:1, 6:3 a za 67 minut měla svou letošní premiéru za sebou. Ve druhém kole ji čeká Kazaška Julia Putincevová.

Hradecká se kvalifikovala v Abú Zabí
Lucie Hradecká (495.) si poprvé od února roku 2019 zahraje hlavní soutěž turnaje WTA! V Abú Zabí zvládla pětatřicetiletá Češka finále kvalifikace. Hradecká v něm ve středu porazila Carol Zhaovou (549.) z Kanady 7:6(7) a 6:1.

Pražská rodačka měla v úvodním setu dvakrát výhodu brejku, nakonec ale musela rozhodnout zkrácená hra. V té vedla Hradecká už 6:1, pěti neproměněnými setboly v řadě si ale situaci zkomplikovala. Po druhé výměně stran se naštěstí znovu zkoncentrovala a přeci jen poměrem 9:7 a skrze celkově sedmý setbol sadu získala. Ta druhá už poté byla jednoznačnou záležitostí, Hradecká v ní ztratila jen jediný gem.

Vrbenský postoupil v Antalyi do finále kvalifikace
Michael Vrbenský (311.) zvládl na turnaji ATP 250 v turecké Antalyi vstup do kvalifikace. Jednadvacetiletý Čech porazil ve středečním duelu Ukrajince Vitalije Sačka (398.) 7:5 a 6:2. Vrbenský přitom musel obě sady otáčet. V té první prohrával už 1:4, ve druhé 0:2.

O postup do hlavní soutěže si rodák z Nymburka zahraje překvapivě s domácím Mertem Nacim Turkerem (-). Na divokou kartu startující Turek, jenž nemá zápis v žebříčku ATP, zaskočil nejvýše nasazeného muže kvalifikace Pedju Krstina (265.) ze Srbska. Toho deklasoval 6:2 a 6:1.

Abu Dhabi WTA Women's Tennis Open (ženy, UAE, 565 530 USD, tvrdý povrch)
LUCIE HRADECKÁ (495.) – Carol Zhaová (CAN, 549.) 7:6(7), 6:1

BARBORA KREJČÍKOVÁ (65.) – Jamie Loebová (USA, 255.) 6:1, 6:3

Antalya Open (muži, TUR, 300 000 eur, tvrdý povrch)
Vitalij Sačko (UKR, 398.) – MICHAEL VRBENSKÝ (311.) 5:7, 2:6

ITF Rafa Nadal Academy By Movistar World Tennis Tour By LG, Manacor (muži, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Caňas García, López Morillo (oba ESP) – PAULSON, ŠAFRÁNEK 4:6, 5:7