Futures v Jablonci: Hlavní soutěž má ze sebou první den, favorité přes obtíže postupují

- Daniel Kubelka, Radim Sochor

Našlapaný program jabloneckého turnaje futures pokračuje zápasy úvodního kola hlavní soutěže. Největší favorité turnaje Zdeněk Kolář a Petr Michnev mají svá utkání již za sebou a ačkoliv měli první dva nasazení hráči velké problémy, přesto dokázali postoupit.

Utkání můžete sledovat živě na těchto odkazech: Kurt 1 Kurt 2 Kurt 3

Jan Hernych si v prvním kole poradil s českým tenistou Pavlem Motlem. V první sadě sice prohrával 4:2, nakonec ji ale dovedl do tiebreaku, který vyhrál. Druhý set už byl jednoznačnějším, a tak nasazená trojka postoupila po výsledku 7:6, 6:3.

Matěj Vocel měřil síly se slovenským Michalem Seleckým. Českému tenistovi pomohlo deset nasázených es a jeden brejk navíc k tomu, aby se dostal po výsledku 6:4, 7:6 do druhého kola.

Do dalšího kola prolétl i Tomáš Papík, který si snadno poradil s devatenáctiletým Tadeášem Paroulkem 6:1 6:4. V osmifinále se vítěz českého střetnutí utká se Slovákem Martinem Blaškem.

Michal Franěk čelil Němci Christopheru Negrituovi. Diváci mohli sledovat vyrovnaný duel, nakonec ale Franěk v každém setu měl o jeden brejk více, a tak po necelé hodině a půl mohl slavit výhru 6:4, 6:3.

Další souboji českých tenistů svedl Ondřej Krstev a Petr Nouza. Ani jeden z hráčů se dnes nemohl opřít o svůj servis, k vidění bylo hned osm brejků a poměrně slabá čísla na servisech. Nakonec se ale radoval první jmenovaný, který soupeře přehrál po osmasedmdesáti minutách výsledkem 6:4, 6:4.

Velice smolné utkání odehrál Antonín Bolardt, který nestačil na Adama Majchrowicze. S polským tenistou prohrál osmnáctiletý Čech ve dvou tie-breacích, ve kterých dohromady uhrál 23 míčků!

Nasazenou turnajovou jedničkou je v Jablonci Zdeněk Kolář. Ten v prvním kole čelil Marku Gengelovi a zapotil se možná více, než předpokládal. V první sadě rozhodl jeden brejk, který získal právě Kolář. Ve druhém setu se naopak urval Gengel a soupeře dvakrát brejkl. Třetí sada nám brejk nenabídla, a tak musel rozhodovat tiebreak, který dopadl lépe pro turnajovou jedničku. Zdeněk Kolář tak postoupil po zatím nejdelším odehraném zápase (2h, 8 minut) po výsledku 6:4, 2:6, 7:6.

Po Zdeňku Kolářovi se hned v úvodním kole zapotil i Petr Michnev. V současné době 382. hráč světa ztratil první sadu po velké bitvě, kterou prohrál ve zkrácené hře. Ve čtvrté hře druhé sady přišel druhý nasazený o podání a prohrával tak 1:3. Těžkou zkouškou však zvládl a vývoj sady obrátil ve svůj prospěch. V závěrečném setu si tenisté drželi servis až do deváté hry, kdy Michnev vzal Davidu Poljakovi podání, což byl i klíčový moment celého zápasu.

Postup do 2. kola naopak nevybojoval Marek Řeháček, který nestačil na Slováka Martina Blaška a padl ve dvou setech, 6:7(2) a 2:6. Úvodní sadu musel rozhodnout až tiebreak, v něm za stavu 5:5 zahrál Řeháček vítězný return po lajně, ale Blaško nehrál, protože si myslel, že jeho servis skončil v autu. Řeháček na setbol dobře zapodával, ale vzápětí zahrál lehký forhend do pásky a set ztratil. Českému tenistovi následně utekl začátek druhé sady a o osudu zápasu tak bylo rozhodnuto.

FUTURES 2016 JABLONEC (muži, tvrdý povrch - hala, 10 000 USD, 1. kolo dvouhry)

DANIEL VRBA (-)[Q] - Alexandru Catalin Marasin (ROU, -)[Q] 5:7 5:7
Adam Majchrowicz (POL, 1222.) - ANTONÍN BOLARDT (-)[WC] 7:6(12) 7:6(11)
DAVID POLJAK (785.) - PETR MICHNEV (377.)[2] 7:6(7) 4:6 4:6

Jablonecký turnaj futures den po dni:

11.10.2016  Futures v Jablonci: Vítězný Hernychův návrat, na severu Čech uspěl v kvalifikaci

10.10.2016  Futures v Jablonci: Úvodní kvalifikační dějství rozehrálo 16 českých tenistů