Roland Garros: Debutant Macháč prosvištěl do finále kvalifikace! Rosol svůj zápas skrečoval

- Marek Bartošík

Na grandslamovém Roland Garros bylo na programu druhé kolo kvalifikace. Tomáš Macháč při své premiéře na seniorském grandslamu postoupil díky hladkému vítězství nad Goem Soedou do závěrečného kvalifikačního kola. V Paříži se představil ještě Lukáš Rosol, jenž ve druhém setu skrečoval duel proti Američanovi Michaelu Mmohovi. Pětinásobný čtvrtfinalista turnaje Tommy Robredo nestačil na Jasona Junga. Naopak někdejší světová osmička Jack Sock své vystoupení zvládl.

Rosol své utkání nedohrál
Lukáš Rosol (175.) ve druhém kvalifikačním kole na Roland Garros prohrával s Michaelem Mmohem (177.) 6:7(3) a 1:3, když se kvůli zranění levého kotníku rozhodl utkání skrečovat. Český tenista, který si loni v Paříži jako šťastný poražený zahrál první kolo hlavní soutěže, se v minulých týdnech navíc potýkal s bolestmi zad.

Macháč je ve finále kvalifikace
Debutant na seniorském grandslamu Tomáš Macháč (252.) si ve druhém kole kvalifikace Roland Garros poradil s Goem Soedou (121.) za hodinu a 14 minut po setech dvakrát 6:3.

Po vyrovnaném úvodu (3:3) převzal český mladík otěže zápasu a vypracoval si vedení 6:3 a 2:0. Macháč předvedl dominantní výkon na svém servisu, když soupeře nepustil ani k jednomu brejkbolu. Sám využil tři ze šesti příležitostí. O místo v hlavní soutěži si zahraje proti Fredericu Ferreirovi Silvovi (193.).