4. 9. 2020
Rozhovory Grandslam

Do bubliny s novou vizáží i parťačkou. Hraje agresivně jako Bára, všímá si Siniaková

Kateřina Siniaková je jednou z pouhých tří Češek, které hrají na letošním US Open čtyřhru. Tenistka z Hradce Králové se musí obejit bez své standardní parťačky Barbory Krejčíkové, jež do Spojených států neodcestovala. V New Yorku tak spojila síly s Annou-Lenou Friedsamovou. „Hraje taky agresivně jako Bára, ale je to taková jednostranná hra,“ povídala Siniaková.

Letošní US Open, svázané značnými restrikcemi, je plné anomálií. Jednou z nich je i absence dua Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková v pavouku čtyřhry. Češky totiž patří ke grandslamovým stálicím, jen od začátku roku 2018 společně postoupily šestkrát do čtvrtfinále.

Na další úspěch ale tentokrát útočí Siniaková bez česky mluvící spoluhráčky. Jako náhradu si sehnala Němku Annu-Lenu Friedsamovou, s níž má za sebou dva zápasy. Ten první na přípravném turnaji v New Yorku těsně prohrály, v úvodním kole grandslamu už slavily dvousetové vítězství nad duem Arconadaová, McHaleová.

„Byl to těžký zápas, ale zvládly jsme ho dobře. Tlačily jsme je, byly jsme aktivnější, i když jsme se ve druhém setu tahaly. Možná tam bylo až moc singlových výměn,“ hodnotila Siniaková, která jako „slušné“ zhodnotila i první společné vystoupení po boku Friedsamové.

Dva zápasy je pochopitelně příliš malá porce na to, aby česko-německý tandem fungoval jako švýcarské hodinky. Zlepšení ale přichází.

„Je to něco jiného. Když s někým dlouhodobě hrajete, tak se víc znáte. Tentokrát už jsme víc věděly, co každá dělá,“ těší českou tenistku.

A jaká spoluhráčka tedy Friedsamová je? „Hraje agresivně a dost jednostranně. Vyhovuje mi, když někdo tlačí zezadu a já se můžu hýbat na síti. Samozřejmě máme trochu jiný přechod na síť než s Bárou. S ní se pohybujeme deblověji,“ srovnala Siniaková, jež skončila v prvním kole dvouhry na raketě Estonky Kanepiové.

Čtyřiadvacetiletá Češka se musí v New Yorku potýkat nejen s tenisovými nástrahami. Je totiž součástí uzavřené monotónní bubliny. Na rozdíl od nasazených singlistek nebo bývalých šampionek navíc nedisponuje svým skyboxem na centrálním dvorci Arthura Ashe.

„Na pokoji si třeba zapnu film, nejúčinnější je ale čtení. Už mám za sebou detektivku, teď čtu román. A taky si někdy u kafe pokecám s ostatními Češkami,“ vyjmenovala sedmá deblistka žebříčku.

Povídat si můžou třeba o vlasech, které si Siniaková nechala před odletem do Spojených států přebarvit. „Je to trochu jiný odstín. Úplně jsem do toho jít nechtěla, ale myslím, že se to povedlo. Je to svěží,“ doplnila s úsměvem Siniaková.

Češku čeká druhé kolo čtyřhry na US Open po boku Friedsamové už dnes od 17 hodin, kdy narazí na ruský pár Blinkovová, Kuděrmetovová.

US Open, New York (ženy, USA, 21 650 000 USD, tvrdý povrch)
1. kolo čtyřhry
Friedsamová (GER), SINIAKOVÁ – Arconadaová, McHaleová (USA) 6:4, 6:3

Kateřina Siniaková

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

J&T Banka Ostrava Open: Krejčíková na Azarenkovou nestačila

Třetí hrací den halového podniku WTA Premier s názvem J&T Banka Ostrava Open má dnes na programu nejen zbylá střetnutí úvodního kola, ale i první osmifinále. V jednom takovém se…

Už nemám bolesti, potěšil Federer. Kdy se chce vrátit na soutěžní kurty?

Jen do jediného turnaje stihl v letošním roce zasáhnout fenomenální Roger Federer. Po vyřazení v semifinále Australian Open se podrobil chirurgickému zákroku. A právě na…

Nadal sezónu nebalí, v Paříži bude útočit na vyrovnání dalšího rekordu

Když před deseti dny ovládl Rafael Nadal potřinácté v kariéře Roland Garros, nechával svůj program pro zbytek sezóny otevřený. V úterý odpoledne však španělská dvojka na…

J&T Banka Ostrava Open: Muchová rozdrtila soupeřku. Další Češky končí

Na halovém turnaji kategorie WTA Premier v Ostravě v úterý pokračovalo první kolo dvouhry a čtyřhry. Karolína Muchová ve svém prvním ostravském utkání dominovala, Číňance Čang…

Šlo to docela rychle, usmívala se Muchová po destrukci soupeřky. Čím ji motivuje manažer?

To byla jízda! Karolína Muchová za pouhých 58 minut prosvištěla do druhého kola J&T Banka Ostrava Open, když Číňance Šuaj Čang povolila jen dva gemy a drtivě vyhrála 6:1, 6:1.…

Byla by škoda v Česku nehrát, uvedla Plíšková. V Ostravě ji čeká newyorská odveta

Jednou z hlavních hvězd J&T Banka Ostrava Open bude druhá nasazená Karolína Plíšková, jež se chystá na svou letošní turnajovou derniéru. „Byla by škoda v Česku nehrát,“ uvedla…

Další články