3. 9. 2020
Rozhovory Turnaje Challenger

Jiný termín, prestiž zůstává. Prostějovský challenger se těší na hvězdy i české naděje

Kvalitní obsazení stejně jako spoustu míst v pavouku pro české talenty bude mít i letos mužský challenger v Prostějově, který začíná už v sobotu. Kvůli koronavirové pandemii se tentokrát změnil termín, Moneta Czech Open však stále zůstává atraktivní – hrát se bude během druhého týdne US Open. Do areálu budou mít přístup diváci, vejde se jich tam až tisíc. „Věřila jsem, že turnaj uspořádáme. Musíme být ale samozřejmě opatrní,“ říká již tradiční ředitelka akce Petra Černošková.

Unikátní série čtyř antukových challengerů na českém území bude zakončena turnajem v Prostějově (kvalifikace startuje 5. září, hlavní soutěž o dva dny později), který ani v odloženém ročníku 2020 neztratí nic ze své prestiže. Pořadatelé akce, pyšnící se dotací 125 tisíc eur, opět nalákali silné startovní pole.

„Jsme moc rádi, že přijedou všichni tři poslední vítězové, tedy Pablo Andújar, Jaume Munar a Jirka Veselý,“ těší turnajovou ředitelku Petru Černoškovou.

Zmíněnou trojici ve startovní listině doplňují mimo jiné členové elitní stovky Márton Fucsovics, Stefano Travaglia a Lloyd Harris.

Kromě účasti známých tenisových jmen kladou organizátoři rovněž důraz na to, aby mohli o důležité body do žebříčku zápolit i domácí hráči.

„Měli jsme možnost dát kartu hráči z první padesátky, ale upustili jsme od toho. Chceme dát šanci našim klukům, jako jsou třeba Zdeněk Kolář, Jirka Lehečka a Dalibor Svrčina. Komunikujeme o tom se svazem,“ přiblížila ředitelka.

Pořadatelé se pyšní nejen vyváženým a atraktivním startovním polem, ale i výhodným termínem během druhého týdne grandslamu. Tentokrát se výjimečně hraje souběžně s US Open, nikoliv s Roland Garros jako v minulých letech.

„Druhý týden v Paříži vychází až na začátek října, to už počasí v České republice není tak stabilní,“ poznamenala Černošková. „Je s tím ale samozřejmě i více starostí, protože čekáme, jak to v Americe dopadne a jak se z ní hráči vrátí.“

Například zmíněný Jiří Veselý už na US Open dohrál a potvrdil, že do Prostějova zamíří: „Zítra odletíme zpátky do Čech a začne příprava na antuku. V Prostějově se mi v posledních letech nedařilo, ale mám tam výbornou bilanci, třikrát jsem to tam vyhrál. Věřím, že Prostějov bude ten turnaj, který to zlomí a dostane mě na vítěznou vlnu.“

Pozitivní zprávou bezesporu je, že všichni příchozí účastníci už budou díky propracovanému systému ATP disponovat platným negativním testem z předchozího turnaje.

„Na základě toho bude hráč vpuštěn do areálu a přijat do turnaje. Další testování bude v pondělí a poté ve čtvrtek, aby se hráči mohli na nadcházejícím turnaji prokázat platným testem,“ vysvětlila Černošková.

Speciální opatření čeká i na diváky, jichž může do areálu zavítat až tisícovka. Dostanou se tam pouze hlavním vstupem, přístup k tréninkovým kurtům bude zatarasený. Také hotel v areálu bude pro veřejnost uzavřen a poslouží výhradně tenistům a jejich doprovodu. Avšak to nejdůležitější je, že diváci o tenis v Prostějově nepřijdou. 

V Prostějově bude stejný počet účastníků jako v Ostravě – nejprve se tedy uskuteční dvoukolová víkendová kvalifikace (5. až 6. září), do které se zapojí 16 tenistů. Od pondělí se rozjede hlavní soutěž, v níž se představí 32 singlistů a 16 deblových párů. Od čtvrtka bude turnaj vysílán Českou televizí.

Tenisoví fanoušci se tentokrát bohužel musejí obejít bez tradiční exhibice a také bez dětského dne, v nejisté době je riziko pro pořadatele příliš vysoké.

„Jsme v područí hygieny, která může areál uzavřít ze dne na den. Také ATP nás žádala o co nejméně doprovodných akcí,“ doplnila Černošková.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

WTA Ostrava: Divoké karty pro Češky i šampionky, Plíšková se odhlásila

AKTUALIZOVÁNO – Startovní pole blížícího se J&T Banka Ostrava Open 2021 se rozrostlo o dvě velká jména. Divoké karty obdržely Jelena Ostapenková z Lotyšska a Caroline Garcíaová z…

Denní menu, 16.9.2021: Martincová nevyužila setbol a končí. Bouzková prolétla do čtvrtfinále

Marie Bouzková a Tereza Martincová se na akcích WTA porvaly o postup do singlového čtvrtfinále. Zatímco Bouzková v Lucemburku uspěla, Martincová v Portoroži zahodila setbol proti…

Jablonec nad Nisou Open: Derby ovládly Malečková a Kladivová. Kilnarová otočila z 3:6, 1:4

Antukový ITF turnaj v Jablonci nad Nisou zná české čtvrtfinalistky. V osmifinálových derby uspěly Jesika Malečková a Aneta Kladivová. V akci byla rovněž Monika Kilnarová, která…

Čtvrtfinále! Bouzková ztratila pouhé čtyři gemy, byla blízko kanáru

Marie Bouzková (84.) na turnaji WTA v Lucemburku zvládla druhý zápas ve dvou dnech. Třiadvacetiletá Češka v osmifinále nedala šanci Belgičance Greetje Minnenovové (78.), kterou za…

Famózní mladík! Po úspěšném US Open rozdrtil španělského specialistu

Bývalý nejlepší junior kombinovaného žebříčku Holger Rune (136.) navazuje na úspěšné předchozí měsíce, včetně vydařené kvalifikace US Open a zisku setu proti Novaku Djokovičovi.…

FOTO: Šťastné manželství, Simono! Halepová se dočkala svého velkého dne

Pro Simonu Halepovou byla středa 15. září 2021 speciálním dnem. Slavná tenistka totiž vstoupila ve městě Constanța, odkud pochází, do svazku manželského s úspěšným podnikatelem…

Další články