US Open: Nasazená jednička Plíšková končí! Kvitová odvrátila setbol a zvítězila

Během třetího hracího dne US Open 2020 je na programu druhé kolo dvouher a první kolo čtyřher. Petra Kvitová na centrálním dvorci Arthura Ashe udolala nepříjemnou Katerynu Kozlovovou. Roli favoritky a první nasazené nepotvrdila Karolína Plíšková, jež podlehla skvěle hrající Caroline Garciaové. Nedařilo se ani předloňské osmifinalistce turnaje Markétě Vondroušové, která prohrála ve dvou hladkých setech s Aljaksandrou Sasnovičovou. Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou postoupily do druhého kola čtyřhry.

Karolína Plíšková končí ve 2. kole!
Nejvýše nasazená Karolína Plíšková (3.) dohrála na US Open už ve druhém kole, v němž nestačila na Caroline Garciaovou (50.) po setech 1:6 a 6:7(2).

Francouzka vletěla do utkání jako uragán a vypracovala si vedení 6:1 a 2:0. Favorizovaná Češka se do zápasu postupně dostala a v osmé hře druhé sady si vzala brejk zpět. Posléze měla za stavu 5:4 na returnu dokonce dva setboly, ty ale nevyužila. Ve zkrácené hře už Garciaová opět dominovala.

Vítězka zaznamenala 30 vítězných úderů a 17 nevynucených chyb, poměr Plíškové ve stejné statistice byl 13:19.

„Nehrála jsem úplně špatně, ale ani dobře. Ona byla hlavně v prvním setu neskutečně agresivní. Nemyslím si, že tohle je zápas, ze kterého bych se nějak měla hroutit,“ uvedla Plíšková.

Kvitová je v New Yorku ve 3. kole
Turnajová šestka Petra Kvitová (12.) přehrála ve druhém kole US Open Katerynu Kozlovovou (99.) za hodinu a 41 minut 7:6(3) a 6:2. Česká tenistka nezačala vůbec dobře, když do stavu 2:3 trefila pět dvojchyb. Ukrajinka i díky těmto chybám získala výhodu brejku a držela ji až do stavu 5:4, kdy nevyužila setbol při svém podání. Kvitová si posléze pohlídala tiebreak. Druhý set už byl od začátku v režii české favoritky.

„Už před zápasem jsem byla nervózní, asi to na mě dolehlo. Jsem strašně ráda, že jsem to zvládla, i když to hlavně v prvním setu nebylo optimální. Zahrála jsem ale dobrý tiebreak a pak se to hodně změnilo, byla jsem uvolněnější,“ hodnotila Kvitová, která ve třetím kole narazí na Jessicu Pegulaovou (63.).

Vondroušová uhrála jen tři gemy
Dvanáctá nasazená Markéta Vondroušová (19.) prohrála ve druhém kole US Open s Aljaksandrou Sasnovičovou (109.) za 65 minut 1:6 a 2:6. Běloruská tenistka byla dominantní od začátku utkání, když získala úvodních pět her. V utkání odvrátila všech šest brejkbolů a sama využila čtyři z osmi příležitostí.

„Byl to dost špatný den. Hodně jsem kazila, soupeřka ani nemusela hrát nějak skvěle,“ řekla Vondroušová.

Hradecká ve čtyřhře na US Open postupuje
Lucie Hradecká a její slovinská parťačka Andreja Klepačová porazily v úvodním kole US Open rumunsko-španělský pár Olaruová, Sorribesová Tormová za hodinu a 13 minut 6:3 a 6:2. Hradecká s Klepačovou soupeřkám nenabídly ani jeden brejkbol, k jednoznačné výhře si pomohly třemi esy.

VYBRANÉ ZÁPASY STŘEDEČNÍHO PROGRAMU

MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (19.) – Aljaksandra Sasnovičová (BLR, 106.) 1:6, 2:6
Angelique Kerberová (GER, 23.) – Anna-Lena Friedsamová (GER, 109.) 6:3, 7:6(6)
Kateryna Kozlovová (UKR, 99.) – PETRA KVITOVÁ (12.) 6:7(3), 2:6
Brandon Nakashima (USA, 223.) – Alexander Zverev (GER, 7.) 5:7, 7:6(8), 3:6, 1:6
Catherine Bellisová (USA, 188.) – Jennifer Bradyová (USA, 41.) 1:6, 2:6
Lloyd Harris (RSA, 95.) – David Goffin (BEL, 10.) 6:7(6), 6:4, 1:6, 4:6
Novak Djokovič (SRB, 1.) – Kyle Edmund (GBR, 44.) 6:7(5), 6:3, 6:4, 6:2
Adrian Mannarino (FRA, 39.) – Jack Sock (USA, 389.) 7:6(5), 7:5, 6:2
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.) – Caroline Garciaová (FRA, 50.) 1:6, 6:7(2)
Marta Kosťuková (UKR, 137.) – Anastasija Sevastovová (LAT, 45.) 6:3, 7:6(5)

Chardy, Martin (oba FRA) – C. Harrison, R. Harrison (oba USA) 7:5, 6:7(5), 5:7
M. Pavič (CRO), Soares (BRA) – M. Granollers (ESP), Zeballos (ARG) 3:6, 6:4, 6:4