Prague Open: Havlíčková na favoritku nevyzrála. Voráčová v deblu postupuje

Pražský turnaj WTA v úterý nabídne další várku zápasů druhého kola. Do akce se vrhla Lucie Havlíčková, jež v souboji s favorizovanou Kjokou Okamuraovou nevyužila vedení ve druhém setu a prohrála po boji 4:6, 4:6. První zápas ve čtyřhře úspěšně zvládla Renata Voráčová, jež spolu s Monicou Niculescuovou plní roli nasazené jedničky.

Patnáctiletá Lucie Havlíčková (-), která v prvním kole dokázala udělit soupeřce dva kanáry, si další výhru nepřipsala. V souboji s Japonkou Kjokou Okamuraovou (244.) prohrála 4:6, 4:6.

První set rozhodl jediný brejk, na který Okamuraová dosáhla v desátém gemu. Druhé dějství se vyvíjelo pro Havlíčkovou velmi nadějně, hned třikrát se dostala do vedení s výhodou brejku, ale bohužel ani jednou svůj náskok neudržela. Za stavu 4:3 přišla o podání, soupeřka vývoj sady otočila a v desátém gemu dokázala na returnu zápas zakončit.

„V prvním setu jsem dobře podávala, ale na returnu jsem dělala zbytečně moc chyb,“ hodnotila Havlíčková, které se ve druhé sadě už tolik na podání nedařilo. „Úplně mi odešel první servis a soupeřka do toho přes druhý mohla jít.“

Voráčová zvládla úvodní zápas
První utkání v hlavní soutěži čtyřhry v Praze mají za sebou nasazené jedničky Renata Voráčová a Monica Niculescuová. Česko-rumunský pár si v prvním kole poradil s Italkami Cocciarettovou a Trevisanovou po setech 6:0, 7:5. Po suverénní jízdě v prvním setu musely favoritky zápasu druhé dějství otáčet, ale za stavu 2:4 se jim povedl rebrejk a v koncovce byly už lepší dvojicí.

„Jsem ráda, že jsme to zvládly. Myslím, že jsme předvedly výborný výkon,“ řekla po utkání Voráčová. Soupeřky přitom rozhodně mají své kvality, vždyť na začátku srpna dokráčely do finále v Palermu.

„Věděly jsme, že musíme hrát co nejlepší tenis, a i tak bude padesát na padesát,“ podotkla Niculescuová, která v pondělí vypadla z hlavní soutěže dvouhry. „Hrály jsme spolu poprvé, nebyl to lehký zápas. Ale hrály jsme dobře, skvěle jsme spolu komunikovaly a jsem ráda, že jsme vyhrály.“

Martina Trevisanová (ITA, 153.) – Valentini Grammatikopoulouová (GRE, 297.) 2:6, 1:6
Maryna Zanevská (BEL, 320.) – Isabella Shinikovaová (BUL, 187.) 6:1, 7:6(4)
Lara Arruabarrenaová (ESP, 149.) – Mirjam Bjorklundová (SWE, 331.) 6:0, 6:3
Cristina Bucsaová (ESP, 177.) – Kathinka von Deichmannová (LIE) 5:7, 6:4, 6:3
Maria Camila Osoriová Serranová (COL, 205.) – Nadia Podorská (ARG, 165.) 3:6, 6:7(4)

Janiová (HUN), Baraová (ROU) – Garcia Perezová (ESP), Stollarová (HUN) 2:6, 5:7
Paarová (ROU), Wachaczyková (GER) – Webleyová-Smithová (GBR), Heisenová (GER) 6:4, 7:5
Schoofsová, Van der Hoeková (NED) – Murrayová Sharanová (GBR), Rainaová (IND) 6:1, 6:2
Zacariasová (MEX), Talabová (ROU) – Danilinaová, Sizikovová (RUS) 6:4, 4:6, 8:10
Küngová (SUI), Sherifová (EGY) – Rodriguezová (MEX), Hesseová (FRA) 6:2, 6:0
Zimmermannová (BEL), Galfiová (HUN) – Loebová, Andersonová (USA) 6:4, 4:6, 10:6
Ponchetová, Lechemiaová (FRA) – Podorská (ARG), Gatto-Monticoneová (ITA) 3:6, 4:6
Pigossiová (BRA), Dinuová (ROU) – Dartová (GBR), Listerová (SWE) 2:6, 7:6(5), 2:10
Niculescuová (ROU), VORÁČOVÁ – Cocciarettová, Trevisanová (ITA) 6:0, 7:5
Hogenkampová, Pattinamaová Kerkhoveová (NED) – Srebotniková (SLO), Arruabarrenaová (ESP) 6:4, 1:6, 5:10
Piterová, Kaniaová (POL) – Ruseová, Cristianová (ROU) 6:4, 6:2