RPM Prague Open: Paráda! Rosol po obratu vyřadil dvojku turnaje

- redakce

Na challengerovém turnaji na pražských Spojích zůstal jediný český zástupce. Lukáš Rosol během čtvrtečního zápasu otočil klání proti favorizovanému Herbertovi. Roli favorita potvrdil hvězdný Stan Wawrinka.

Rosol otočil zápas proti Herbertovi
Lukáš Rosol (181.) bude na challengerovém turnaji na pražských Spojích bojovat o semifinále . Zkušený Čech v osmifinále zvrátil nepříznivě vyvíjející se duel proti druhému nasazenému Pierre-Hugues Herbertovi (68.), kterého porazil 6:7(10), 6:3, 6:4. Rosola ve čtvrtfinále vyzve Sebastian Ofner.

Rosol do zápasu vstoupil brejkem, o který přišel ve čtvrtém gemu. Za stavu 4:5 při vlastním podání odvrátil tři setboly protihráče, v tiebreaku vedl už 5:1, celkově v něm nevyužil čtyři šance na ukončení sady. Po srovnání 1:1 na sety Čech v závěrečném setu byl o dva brejky nahoře, Herbert snížil na rozdíl jediného gemu. Domácí tenista však o postup nepřišel.

Český tenista měl odpoledne ještě nastoupit k utkání čtvrtfinále čtyřhry, do něj však kvůli bolestem zad nenaskočil.

Wawrinka si poradil s dalším soupeřem
Roli nasazené jedničky znovu potvrdila švýcarská hvězda Stan Wawrinka (15.). V osmifinálovém utkání si Švýcar poradil s Nizozemcem Boticem Van De Zandschulpem (174.), kterého porazil 6:3, 6:3. V utkání čelil hned sedmi brejkbolům, ale servis prohrál pouze jednou, když ve druhém setu přišel o vedení 3:1. Koncovku však zvládl bravurně a dvěma vlastními brejky nedal soupeři šanci na výraznější zdramatizování zápasu.

LUKÁŠ ROSOL (181.) – Pierre-Hugues Herbert (FRA, 68.) 6:7(10), 6:3, 6:4
Renzo Olivo (ARG, 210.)  – Sebastian Ofner (AUT, 162.) 6:4, 6:7(5), 4:6
Stan Wawrinka (SUI, 15.) – Botic van de Zandschulp (NED, 174.) 6:3, 6:3
Aslan Karacev (RUS, 194.)  – Ernests Gulbis (LAT, 158.) 6:2, 6:1

Molčanov, Rinderknech (UKR/FRA) – Arends, Pel (oba NED) 6:7(8), 6:7(3)
Goransson, Oliveira (SWE/POR) –  Herbert, Olivetti (oba FRA) 5:7, 6:2, 10:8