RPM Prague Open: Kolář sestřelil nasazenou trojku. Postup slaví i Rosol

- redakce

Postup do osmifinále RPM Prague Open vybojovali v úterý dva čeští tenisté. Zdeněk Kolář nedal šanci nasazené trojce a bývalému 19. hráči světa Hjonu Čongovi a povolil mu jen čtyři gemy. Vítězství slaví také Lukáš Rosol. Ve dvouhře naopak končí Michael Vrbenský, Tomáš Macháč a Marek Gengel.

Kolář vyškolil nasazenou trojku
Zdeněk Kolář (224.) si na challengeru na pražských Spojích připsal skalp třetího nasazeného. Český tenista během úterý vyzrál na Hjon Čonga (142.), kterého přehrál 6:3, 6:1. Kolář přitom na začátku prohrával 0:2, od té doby i přes ztrátu servisu v závěru sady dovedl set do vítězného konce. Ve druhém dějství třikrát uspěl při podání favorita, zásluhou čehož se může těšit na osmifinále.

Rosol zvládl třísetový duel
Druhým českým osmifinalistou na challengeru v Praze se stal Lukáš Rosol (181.), který zvládl souboj se slovenským tenistou Filipem Horanským (170.) a porazil ho 4:6, 6:2, 6:4. Rosol měl výborný vstup do zápasu, dostal se do vedení 4:1, ale následně prohrál pět her v řadě. Že se jednalo o chvilkovou herní krizi ovšem potvrdil hned záhy, kdy zcela ovládl druhý set a ve třetím dějství byl na dvorci rovněž lepším hráčem. Utkání zakončil proměněným mečbolem na returnu.

Vrbenský se do osmifinále neprobojoval
Michael Vrbenský (308.) našel na turnaji na pražských Spojích přemožitele. Nad jeho síly byl čtvrtý nasazený Němec Yannick Maden (148.), který vyhrál ve třísetové bitve 6:3, 2:6, 6:4. V rozhodujícím setu se zápas zlomil v sedmém gemu, ve kterém Maden vybojoval přes dvě shody brejk a duel doservíroval.

S favoritem neuspěl ani Macháč
Po Marku Gengelovi na challengeru na pražských Spojích končí také Tomáš Macháč (248.). Devatenáctiletý talent českého tenisu ve druhém kole prohrál se třináctým nasazeným Robinem Haasem (169.) 3:6, 4:6. Macháč v obou sadách dokázal vymazat brejk zkušenějšího protihráče, na konci setu ale vždy podruhé v dějství o své podání přišel.

Kvalifikant Gengel dohrál
Marek Gengel (485.) nezvládl druhé kolo dvouhry na challengeru na pražských Spojích. Čtyřiadvacetiletý tenista v něm padl s favorizovaným Boticem Van De Zandschulpem (174.) 3:6, 2:6. Gengel v úvodním setu rychle stáhl manko 0:2, po rebrejku ale podruhé v zápase přišel o servis. Čech ve druhé sadě za stavu 2:3 na returnu nezužitkoval stav 40:15 a celkově šest brejkbolů, vzápětí počtvrté v duelu přišel o podání.

Wawrinka hladce postoupil
Vítěz úvodního pražského challengeru, Stan Wawrinka (15.), vstoupil vítězně i do turnaje na Spojích. V utkání druhého kola hladce přehrál Portugalce Goncala Oliveiru (277.) po setech 6:3, 6:4.

Herbert proletěl do osmifinále
Druhý nejvýše nasazený hráč na challengeru na pražských Spojích Pierre-Hugues Herbert (68.) bez problémů postoupil mezi šestnáctku nejlepších. Francouzský tenista během úterního dopoledne porazil Rubena Bemelmanse (216.) dvakrát 6:2. Na servisu nečelil jedinému brejkbolu, celkově při něm ztratil pouhých sedm fiftýnů.