RPM Prague Open: Forejtek měl mečbol, do osmifinále ale neprošel

Po úvodní výhře nad Rusem Vatutinem vyzval Jonáš Forejtek na druhém pražském challengeru nasazenou devítku Sebastiana Ofnera, s nímž ovšem prohrál. Rakušan, který se během koronavirové přestávky blýskl senzační výhrou nad hvězdným krajanem Dominicem Thiemem, dokonce čelil mečbolu, ale dokázal jej odvrátit. Ve třetím setu se Forejtek už prosadit nedokázal.

Forejtek na Spojích dohrál
Jonáš Forejtek (418.) byl jediným českým tenistou, který se v pondělí na Spojích dostal na kurty. Na skvělý začátek zápasu proti Sebastianu Ofnerovi (162.) ale nedokázal v dalších setech navázat a nakonec prohrál 6:1, 6:7(7), 2:6.

Český hráč měl v souboji s rakouským soupeřem i velkou dávku smůly. V tiebreaku druhé sady měl dokonce mečbol, ale Ofner se dokázal zmobilizovat a odvrátit jej. Forejtkovi se další příležitost k ukončení zápasu vypracovat nepodařilo a v rozhodující sadě pak rozhodl brejk z druhé hry, který si Ofner přenesl až do koncovky, v níž přidal další brejk.

Gulbis na Spojích postupuje
Mezi nejzajímavější postavy obou pražských challengerů patří bezesporu Ernests Gulbis. Jednatřicetiletý Lotyš, jenž je bývalou světovou desítkou, vstoupil do turnaje na Spojích třísetovou výhrou nad Eliasem Ymerem ze Švédska. Toho turnajová osmička přemohla 6:2, 2:6 a 6:4. „Byl to výborný zápas,“ pochvaloval si po triumfu majitel šesti singlových trofejí z okruhu ATP.

Oscar Otte (GER, 215.) – Dmitrij Popko (KAZ, 178.) 5:7, 3:6
Frederico Ferreira Silva (POR, 195.) – Sergij Stachovskij (UKR, 168.) 6:2, 6:7(4), 6:7(5)
JONÁŠ FOREJTEK (418.) – Sebastian Ofner (AUT, 162.) 6:1, 6:7(7), 2:6
Hugo Grenier (FRA, 242.) – Arthur Rinderknech (FRA, 161.) 4:6, 1:6

Kompletní pavouk singlové části RPM Prague Open 2020 najdete ZDE.