I.ČLTK Prague Open 2020: Vrbenský je ve čtvrtfinále. Wawrinka musel otáčet

Prvním čtvrtfinalistou na challengeru na Štvanici se stal Michael Vrbenský, který po odstoupení Němce Kohlschreibera postoupil bez boje. Zdeněk Kolář měl dobře rozehrán zápas s Francouzem Herbertem, turnajové trojce ale nakonec po více než dvou hodinách podlehl. Jiří Lehečka neudržel vedení proti šestému nasazenému Sumitu Nagalovi, podobně Tomáš Macháč nedotáhl k vítězství utkání proti Eliasi Ymerovi. První nasazený turnaje Stan Wawrinka znovu postoupil po třísetové výhře.

Wawrinka je ve čtvrtfinále
Nejvýše nasazený hráč turnaje Stan Wawrinka (17.) nebude chybět mezi osmičkou nejlepších tenistů. Také ve druhém zápase na turnaji šel do tří setů, proti Oscaru Ottemu (216.) zvítězil po sadách 3:6, 7:5, 6:1. Wawrinka v úvodním setu ztratil podání ve čtvrté hře, celkově mu nepomohlo ani šest odvrácených setbolů. Ve druhém setu nejprve nezužitkoval šanci na returnu ve druhém gemu, další příležitost využil za stavu 6:5. Švýcar ve třetím dějství dvakrát uspěl na returnu, za stavu 2:1 ke všemu neproměnil tři šance na brejk.

Macháč si čtvrtfinále nezahraje
Tomáš Macháč (255.) podlehl v osmifinále pražského challengeru Eliasi Ymerovi (206.) za dvě hodiny a 16 minut 6:4, 3:6 a 0:6. Devatenáctiletý Čech přitom vstoupil do zápasu skvěle, když vedl 6:4 a 1:0 s brejkem. Od tohoto momentu však pětkrát ztratil podání a získal pouze dvě hry. Ymer ve čtvrtfinále narazí na poslední českého zástupce v pavouku dvouhry Michaela Vrbenského (402.).

Lehečka neudržel vedení proti Nagalovi
Jiří Lehečka (612.) prohrál v osmifinále I.ČLTK Prague Open se Sumitem Nagalem (127.) za dvě hodiny a 21 minut 7:5, 6:7(4) a 3:6. Český tenista, startující na divokou kartu, přitom vedl už 4:2 ve druhém setu. Indický favorit, jenž je turnajovou šestkou, však náročnou situaci zvládl a zajistil si místo ve čtvrtfinále. Komplikace nepřipustil ani v závěru, kdy Lehečka snížil z 0:5 na 3:5.

Kolář prohrál s Herbertem
Zdeněk Kolář (228.) si čtvrtfinále domácího challengeru v Praze nezahraje. Český tenista nestačil na úvod středečního programu na nasazenou trojku Pierra-Huguese Herberta (71.), s nímž prohrál za 2 hodiny a 20 minut 6:7(3), 6:2 a 3:6.

Zápas měl přitom Kolář dobře rozehrán, když díky rychlému brejku z úvodního gemu podával za stavu 5:4 na zisk sady. O servis ale přišel, navíc o gem dříve neproměnil na příjmu setbol. Dějství tak nakonec získal skrze tiebreak Herbert. Ve druhém setu se karty otočily, Kolář bral od stavu 2:2 čtyři gemy v řadě a vynutil si rozhodující sadu. V té však Čech doplatil na neproměňování brejkbolů. Ve druhé hře měl dva, ve čtvrté další. V šestém gemu už pak Kolář Herbertovi podání sice vzal, sám ale o gem dříve vlastní ztratil, takže platilo skóre 3:3. Pak ale favorizovaný Francouz přidal ještě další dva brejky, celkem tedy tři v řadě, a zajistil si tak postup mezi nejlepší osmičku.

Vrbenský postoupil bez boje
Ještě před začátkem středečního programu postoupil do čtvrtfinále Michael Vrbenský (402.). Ten se měl na malém centrálním dvorci utkat s vítězem osmi singlových a sedmi deblových turnajů ATP Philippem Kohlschreiberem (74.). Šestatřicetiletý Němec, jenž byl v Praze nasazenou čtyřkou, ale do utkání kvůli žaludečním problémům nenastoupil.