Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta: V Liberci odstartovala kvalifikace, Kodat vyřadil Nouzu

- Jan Kousal

V Liberci začal třetí díl akce Trofej solidarity a naděje 2020 by Moneta. V pondělí se na místních antukových dvorcích rozběhla tříkolová kvalifikace. Vítězný vstup mají za sebou například Tadeáš Paroulek či Toby A. Kodat, jenž nečekaně hladce porazil Petra Nouzu. Mezi ženami uspěla mimo jiné semifinalistka nedávného prostějovského turnaje Veronika Vlkovská.

Nosková opět porazila Hindovou
Patnáctiletá Linda Nosková zahájila libereckou kvalifikaci vítězstvím 6:2 a 6:0 nad Denisou Hindovou, když od stavu 1:2 neztratila ani gem. Zopakovala tak svůj červnový úspěch z Barev pro budoucnost proti stejné soupeřce. O místo ve finále kvalifikace Nosková vyzve Nikolu Tomanovou.

Tomanová proti Mandelíkové nezaváhala
Nikola Tomanová, jež předminulý týden v Prostějově sahala po postupu do semifinále, si na turnaji v Liberci zahraje druhé kolo kvalifikace. V tom úvodním porazila sedmnáctiletou Kateřinu Mandelíkovou za rovnou hodinu 6:0 a 6:2.

Siniakov našel recept na Štylera
Daniel Siniakov přehrál v prvním kvalifikačním kole libereckého turnaje Ondřeje Štylera 7:6(5) a 6:2. Sedmnáctiletý tenista v utkání nepřišel ani jednou o servis, když odvrátil všech pět brejkbolů. O místo ve finále kvalifikaci se utká s Jaroslavem Pospíšilem.

Pospíšil si poradil s Bartoněm
Devětatřicetiletý Jaroslav Pospíšil vstoupil do kvalifikace Svijany Open vítězstvím 7:6(4) a 6:2 nad šestnáctiletým Hynkem Bartoněm. Někdejší 103. tenista žebříčku, který v tiebreaku otočil nepříznivý stav 3:4, potřeboval na výhru rovných 100 minut. Ve druhém kole kvalifikačních bojů ho čeká Daniel Siniakov.

Michnev potvrdil roli favorita
Zkušený Petr Michnev v prvním kole kvalifikace Svijany Open porazil šestnáctiletého Jakuba Nicoda dvakrát 6:4. Michnev, aktuálně hráč deváté stovky žebříčku, v úvodní sadě ztratil dvakrát výhodu brejku, její závěr přesto zvládl. Ve druhém dějství si brejk připsal ve třetí hře a udržel ho až do konce zápasu.

Kodat nedal šanci Nouzovi
Sedmnáctiletý Toby A. Kodat, reprezentující Spojené státy, přehrál v úvodním kole kvalifikace Svijany Open Petra Nouzu 6:1 a 6:2. Na kurtu se zdržel necelou hodinu. Nouza přišel v utkání pětkrát o podání, Kodat byl při svém servisu stoprocentní.

Paroulek dominoval proti Pecákovi
Dvacetiletý Tadeáš Paroulek porazil v prvním kole kvalifikace Svijany Open taktéž dvacetiletého Štěpána Pecáka 6:2 a 6:3, stačilo mu na to 70 minut. Vítěz ztratil servis pouze jednou, jeho poražený soupeř čtyřikrát. O osudu druhého setu rozhodl jediný brejk ze druhého gemu.

Vlkovská ztratila jediný gem
Semifinalistka nedávného Moravia Open Veronika Vlkovská zahájila kvalifikaci libereckého turnaje Svijany Open suverénním vítězstvím 6:0 a 6:1 nad Laetitií Pulchartovou. Zatímco první set trval pouhých 20 minut, druhý se natáhl na dvojnásobek. Vlkovská ztratila jedinou hru za stavu 6:0 a 2:0.