Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta: Vondroušová se vrátila vítězně. Kvitová se Strýcovou padly

- redakce

Ve čtvrtek se rozjel projekt Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. Šestikolová týmová soutěž během úvodního dne nabídla výhry Markéty Vondroušové, Karolíny Muchové v Modrém týmem nebo vedení Červeného tým nad Žlutým týmem. V pátek je na programu druhý den, úspěšný tým musí dosáhnout patnácti vítězných zápasů.

Muchová našla recept na Siniakovou
Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta během čtvrtečního odpoledne nabídly zápas dvou fedcupových reprezentantek. Karolína Muchová (26.) byla úspěšnější tenistkou, ve dvou setech se jí podařilo přehrát Kateřinu Siniakovou (54.) 7:5, 6:4. Muchová v úvodním setu dvakrát nevyužila náskok brejku, po třetím úspěchu ve dvanácté hře ale získala sadu ve svůj prospěch. Do druhého dějství lépe vkročila Siniaková, která za stavu 2:1 podávala, Muchová ovšem dvěma brejky ve zbytku dějství otočila set ve svůj prospěch.

Kvitová se Strýcovou ve čtyřhře neuspěly
Petra Kvitová s Barborou Strýcovou svůj třetí společný zápas ve čtyřhře nezvládly. Zkušené tenistky v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta prohrály s deblem Miriam Kolodziejová, Jesika Malečková 5:7, 0:6. Kvitová se Strýcovou v úvodním setu otočily z 1:3 na 5:3, od té doby si ale pětkrát neudržely servis.

Brenda Fruhvirtová překvapila rychlou výhrou
Brenda Fruhvirtová (-) teprve v dubnu oslavila třinácté narozeniny, také v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta však ukázala svůj potenciál. Během čtvrtečního dne nedala šanci o čtyři roky zkušenější Denise Hindové (939.), kterou přehrála 6:0, 6:3.

„Hrát po takové době byl dobrý pocit. Určitě to nebylo lehké, musela jsem se soustředit, nicméně to šlo dobře," řekla Brenda Fruhvirtová v pozápasovém rozhovoru pro Tenisový svět.

Veselý zužitkoval čtvrtý mečbol
Jiří Veselý (65.) navázal na svého reprezentačního kolegu Lukáše Rosola, když v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta přehrál Jana Šátrala (374.) 6:2, 6:4. Veselý během úvodní sady odvrátil čtyři brejkboly a získal dva brejky, ve druhém setu uspěl na returnu v páté hře. Za stavu 5:4 si při servisu Šátrala vypracoval tři mečboly, nakonec využil čtvrtý o gem později při vlastním podání.

„Bylo hodně znát, že nemám nahrané zápasy, dost jsem kazil. Pro mě je lepší hrát zápasy než trénovat," nechal se slyšet po prohře Jan Šátral.

Nosková ustála třísetový duel
Linda Nosková (1100.) se sice původně neměla objevit během čtvrtečních dvouher, nakonec však nahradila Barboru Krejčíkovou. Nosková zvládla třísetové drama s Nikolou Bartůňkovou po sadách 6:7, 7:6(5), 6:2.

„První set nebyl podle mých představ, nebyla jsem úplně rozehraná. Poté už to bylo lepší, k závěru už i Nikole trochu docházely síly," uvedla po konci střetnutí Nosková.

Rosol na úvod nezaváhal
Lukáš Rosol (179.) zvládl svůj úvodní zápas v týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta. Během čtvrtečního dne jednoznačně porazil Marka Gengela (478.) 6:1, 6:3. Rosol po brejku v úvodní hře přišel o podání, do konce sady však uspěl v dalších třech gemech na returnu. Ve druhé sadě byl k vidění jediný brejkbol, zkušenější hráč v osmém gemu za stavu 40:0 svoji šanci proměnil.

Vondroušová zažila vítězný návrat
Markéta Vondroušová (18.) se po více jak třech měsících vrátila na kurty vítězně. V týmové soutěži Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta si poradila s Lindou Fruhvirtovou (1100.) 6:0, 6:4. Vondroušová vyhrála úvodních osm gemů zápasu, tenistky si následně od šesté do deváté hry druhé sady vyměnily servis, Vondroušová za stavu 5:4 dokázala utkání dopodávat do vítězného konce.

„Set a půl jsem hrála dobře, poté už to z mé strany bylo horší. Bylo poznat, že jsem hrála zápas po tak dlouhé době," reagovala po výhře Markéta Vondroušová.

„Abych byla upřímná, tak začátek byl špatný. Dělala jsem spoustu chyb, neměla jsem potřebný rytmus. Ve druhé sadě jsem Markétu brejkla, to mě nakoplo, bylo to lepší. Dobře jsem se rozehrála a lépe začala švihat, škoda, že jsem tu sadu nedotáhla do vítězného konce," mrzelo po utkání Lindu Fruhvirtovou.

Krejčíková do úvodního zápasu nezasáhla
Program Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta na začátek doznal jedné změny. Markéta Vondroušová své utkání rozehrála proti Lindě Fruhvirtové (1100.), která nahradila Barboru Krejčíkovou (115.).

Červený tým – Žlutý tým (TK Sparta Praha) 10:5*
Barbora Miklová (603.) – Jesika Malečková (318.) 2:6, 3:6
Martin Krumich (1089.) – Toby Alex Kodat (USA, 1226.) 3:6, 6:3, 6:3
Barbora Palicová (-) – Nicole Gadientová (SUI, 1204.) 6:3, 3:6, 6:4
Tadeáš Paroulek (861.) – Jiří Jeníček (1497) 6:3, 6:1
Lukáš Rosol (180.) – Marek Gengel (486.) 6:1, 6:3
Monika Kilnarová (491.) – Johana Marková (408.) 2:6, 6:7(3)
Andrew Paulson (822.) – Petr Nouza (609.) 6:1, 5:7, 7:5