Denní menu, 1.3.2020: Poljak turnajovou jedničku nezdolal. Čeští mladíci mají titul

David Poljak na turnaji ITF v Egyptě turnajový primát nezískal. V souboji s nasazenou jedničkou padl ve dvou setech. Titul již získali v turecké Antalyi Jonáš Forejtek a Michael Vrbenský, kteří vyhráli čtyřhru.

Poljak ve finále v Egyptě neuspěl
David Poljak se ve finálovém utkání v Šarm aš-Šajchu neprosadil. V souboji s domácím favoritem a prvním nasazeným Mohamedem Maamoonem prohrál ve dvou setech 5:7, 3:6. V prvním setu se sice Poljakovi podařilo vrátit do hry a stáhnout ztrátu 2:4, ale v koncovce a dramatickém jedenáctém gemu nedokázal udržet podání a dostat dějství k jistotě tiebreaku. Ve druhé sadě pak za stavu 3:3 prohrál Poljak tři hry v řadě.

Forejtek s Vrbenským vyhráli debl v Turecku
Češti mladíci Jonáš Forejtek a Michael Vrbenský vyhráli turnaj ve čtyřhře v turecké Antalyi, kde potvrdili role nejvýše nasazeného páru. Ve finále proti maďarské dvojici Maroszan, Nagy, zvítězili za pouhých 53 minut po setech 6:3, 6:4.

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Mohamed Maamoon (EGY, 391.) – DAVID POLJAK (472.) 7:5, 6:3

MTA Open, Antalya (muži, TUR, 25 000 USD, antuka)
FOREJTEK, VRBENSKÝ – Maroszan, Nagy (HUN) 6:3, 6:4