19. 2. 2020
Češi v akci

Denní menu, 19.2.2020: Vondroušová přišla o velký náskok. Strýcová ani Siniaková nepřekvapily

České zápasy výrazně obohatily středeční program v Dubaji. Karolína Plíšková ve svém prvním utkání na turnaji přišla jen o tři hry, naopak skvěle rozehraný duel nedopadl dobře pro Markétu Vondroušovou. Set v osmifinále neuhrála Barbora Strýcová ani Kateřina Siniaková.

NA ROZJEZD

13:30

STRÝCOVÁ POČTVRTÉ PROHRÁLA S MARTIČOVOU: Barbora Strýcová (35.) si druhý úspěšný zápas ve dvouhře Dubaje nepřipíše. Zkušená Češka v osmifinále prohrála s Petrou Martičovou (15.) dvakrát 3:6, s Chorvatkou tak padla počtvrté v řadě. Strýcová hned v úvodní hře odvracela dva brejkboly, o dvě hry později si o podání již přišla. Během následujícího gemu měla pět příležitostí na rebrejk, ani jednu ze šancí nevyužila. O vyrovnanosti úvodu zápasu svědčila skutečnost, že čtyři gemy se hrály téměř půl hodiny. Česká hráčka ve zbytku sady nakonec přišla o podání ještě jednou. Na začátku druhého setu se Strýcové vydařil brejk, za stavu 2:1 o jeho výhodu přišla. Jelikož podání ztratila také v osmém gemu, turnaj ve dvouhře pro ni skončil. – Petra Martičová (CRO, 15.) x Barbora Strýcová (35.) 6:3, 6:3

 

HLAVNÍ CHOD

11:00

KAR. PLÍŠKOVÁ S MLADENOVICOVOU ZTRATILA TŘI HRY: Karolína Plíšková (3.) si potřetí v řadě zahraje čtvrtfinále dvouhry v Dubaji. Druhá nasazená ve svém prvním zápase na turnaji smetla Kristinu Mladenovicovou (38.) 6:1, 6:2. O semifinále se utká s vítězkou utkání Jelenou Rybakinovou (19.). – Kristina Mladenovicová (FRA, 38.) x Karolína Plíšková (3.) 1:6, 2:6

Utkání jsme se podrobně věnovali zde.

 

A KDO NEMÁ DOST...

15:15

SINIAKOVÁ PADLA PO ČTYŘECH VÝHRÁCH: Česká tenistka Kateřina Siniaková (58.) se loučí s turnajem v Dubaji v osmifinále. Poté, co zvládla tři zápasy v kvalifikaci a uspěla i v úvodním kole hlavní soutěže, byla nad její síly rozjetá Kazaška Jelena Rybakinová (19.), se kterou prohrála 3:6, 3:6. První set rozhodl brejk Rybakinové v šesté hře. I druhá sada vypadala, že bude zcela jednoznačná. Jenže Siniaková zabojovala a vzala si ve druhém gemu ztracené podání zpět. Pak ale prohrála dva své servisy a byla přinucena si vzít i pauzu na ošetření. Manko i přes bojovné nasazení nestáhla a s Dubají se rozloučila. – Jelena Rybakinová (KAZ, 19.) x Kateřina Siniaková (58.) 6:3, 6:3

Češi v akci

Peschkeová ve čtyřhře nadělila kanára, přesto vypadla
Květa Peschkeová nerozšíří českou účast ve čtvrtfinále čtyřhry v Dubaji. Zkušená hráčka a její deblová parťačka Demi Schuursová prohrály s dvojicí Sofia Keninová, Bethanie Matteková-Sandsová 6:0, 0:6, 1:10.

Krejčíková postoupila do čtvrfinále čtyřhry
Český tenis bude mít ve čtvrtfinále čtyřhry v Dubaji minimálně dvě české hráčky. Po Barboře Strýcové uspěla také Barbora Krejčíková, která společně se Saj-saj Čeng přehrála debl Garciaová, Mirzaová 6:4, 6:2.

Strýcová ve čtyřhře začala suverénně
Barbora Strýcová si po neúspěšném osmifinále dvouhry spravila chuť ve čtyřhře. Společně se Su-wej Sie v osmifinále deblu porazily dvojici S. Chan, Š. Peng dvakrát 6:2, k výhře je nezastavila ani ztráta dvou podání.

Kolář ve čtyřhře vydřel postup do čtvrfinále
Zdeněk Kolář si na challengeru v Bergamu zahraje čtvrfinále čtyřhry. Společně s deblovým parťákem Julianem Ocleppem porazili dvojici Gaston, Lestienne 7:5, 6:7(9), 10:8, když za stavu 7:8 v super tiebreaku byli o minibrejk pozadu.

Nejedlý se o další překvapení nepostaral
Pavel Nejedlý (460.) dohrál na challengerovém turnaji v Bergamu ve druhém kole dvouhry. Čech, který se do hlavní soutěže dostal jako lucky loser a který v prvním zápase překvapil Juliana Ocleppa (310.), ve středu prohrál s Filippo Baldim (243.) dvakrát 3:6. Nejedlý po ztraceném prvním setu dohnal ve druhé sadě ztrátu jednoho brejku, ve zbytku zápasu však ztratil další dvě podání.

Kopřiva vyřadil čtvrtého nasazeného
Vít Kopřiva (317.) si podruhé v sezóně zahraje osmifinále challengeru. Dvaadvacetiletý Čech ve druhém kole vyzrál na nasazenou čtyřku Oscara Otteho (184.) 6:4, 7:6(4). Kopřiva se již ve třetí hře ujal brejku. Ačkoliv vzápětí o podání přišel, v deváté hře podruhé v utkání uspěl na returnu protihráče. Ve druhém setu český tenista prohrával 0:2, ale také jemu se vydařil rebrejk. Set nakonec dospěl do tiebreaku, ve kterém mladší z hráčů prohrával již 0:4, sedmi získanými míčky v řadě ale vybojoval postup. Kopřiva se o druhé čtvrtfinále sezóny utká s krajanem Tomášem Macháčem (347.).

Plíškovy se do čtvrtfinále nepodívají
Karolína a Kristýna Plíškovy v Dubaji nepostoupily do čtvrtfinále čtyřhry. České tenistky v osmifinále prohrály s dvojicí Carterová, Stefaniová dvakrát 4:6. Sedmadvacetileté hráčky si hned na úvod ztratily podání, ve zbytku setu již nebyl k vidění jediný brejkbol. Ve druhé sadě se za stavu 2:1 prodraly ke třem šancím na returnu v řadě, ani jednu z příležitostí ovšem nevyužily. Za stavu 3:3 si naopak podruhé v zápase přišly o podání, což bylo rozhodující.

Muchová s Vondroušovou odstoupily ze čtyřhry
Karolína Muchová s Markétou Vondroušovou nenastoupí do osmifinále čtyřhry Dubaji. Češky se měly utkat s dvojici Dabrowská, Š. Čang, kvůli zdravotním problémům Vondroušové, které ji sužovaly během druhého kola dvouhry, se rozhodly z duelu o čtvrtfinále odstoupit.

Vondroušová ztratila nadějné vedení
Markéta Vondroušová (17.) má za sebou zápas, který byl jako na houpačce. V utkání vedla nad Američankou Jennifer Bradyovou (52.) 6:4, 4:1 s výhodou dvou brejků, ale ve zbytku střetnutí uhrála jen jeden gem a duel prohrála 6:4, 4:6, 1:6. Podle konverzace s trenérem Janem Hernychem trápilo Češku v utkání zranění nohy, které ji začalo postupem času dost limitovat.

Šafránek s Masurem neproměnil mečbol
Václav Šafránek (322.) na challengeru v Koblenzu vypadl ve druhém kole dvouhry. Český tenista měl dobře rozehraný zápas s třináctým nasazeným Danielem Masurem (256.), se kterým prohrál 7:5, 6:7(2), 2:6. Šafránek po úspěšném prvním setu vedl ve druhé sadě 4:1 a měl brejk k dobru, o výhodu přišel v sedmém gemu. Oba hráči následně odvrátili brejkboly, posléze Čech za stavu 6:5 na returnu měl mečbol, který ovšem neproměnil. V závěrečném setu podával za stavu 2:1, od té doby ale přišel o pět her.

Forejtek v Turecku začal vítězně
Jonáš Forejtek (476.) úspěšně vstoupil do turnaje nižší kategorie v turecké Antalyai. Sedmý nasazený v úvodním kole dvouhry přehrál Japonce Naokiho Tajimu (650.) 6:4, 6:2.

ATP/WTA

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 2 794 840 USD, tvrdý povrch)
Osmifinále dvouhry
Kristina Mladenovicová (FRA, 38.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (3.) 1:6, 2:6
Jennifer Bradyová (USA, 52.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (17.) 4:6, 6:4, 6:1
Petra Martičová (CRO, 15.) – BARBORA STRÝCOVÁ (35.) 6:3, 6:3
Jelena Rybakinová (KAZ, 19.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (58.) 6:3, 6:3

Osmifinále čtyřhry
KAR. PLÍŠKOVÁ, KR. PLÍŠKOVÁ – Carterová (USA), Stefaniová (BRA) 4:6, 4:6
Dabrowská (CAN), Š. Čang (CHN) – MUCHOVÁ, VONDROUŠOVÁ postup bez boje
STRÝCOVÁ, Sie (TPE) – S. Chan, Š. Peng (obě CHN) 6:2, 6:2
KREJČÍKOVÁ, S. Čeng (CHN) – Garciaová (FRA), Mirzaová (IND) 6:4, 6:2
Keninová, Matteková-Sandsová (obě USA) – PESCHKEOVÁ, Schuursová (NED) 0:6, 6:0, 10:1

Rio Open presented by Claro (muži, BRA, 1 759 905 USD, antuka)
1. kolo čtyřhry
JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Demoliner (BRA), Middelkoop (NED) 5:7, 6:3, 10:8

Challenger Tour

Trofeo Perrel - Faip, Bergamo (muži, ITA, 46 600 EUR, tvrdý povrch – hala)
2. kolo dvouhry
Filippo Baldi (ITA, 243.) – PAVEL NEJEDLÝ (460.) 6:3, 6:3

1. kolo čtyřhry
KOLÁŘ, Ocleppo (ITA) – Gaston, Lestienne (oba FRA) 7:5, 6:7(9), 10:8

Koblenz Open (muži, GER, 46 600 EUR, tvrdý povrch – hala)
2. kolo dvouhry
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (322.) – Daniel Masur (GER, 256.) 7:5, 6:7(2), 2:6
VÍT KOPŘIVA (317.) – Oscar Otte (GER, 184.) 6:4, 7:6(4)

1. kolo čtyřhry
GENGEL, VRBENSKÝ – Arneodo (MON), Halys (FRA) 4:6, 1:6

ITF World Tennis Tour

Jodhpur Open (ženy, IND, 25 000 USD, tvrdý povrch)
1. kolo čtyřhry
Bhatiaová (IND), Cengizová (TUR) – Bavisettiová (IND), BŘEČKOVÁ 6:3, 3:6, 6:10

Club Megasaray Cup Series 3 (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
1. kolo dvouhry
JONÁŠ FOREJTEK (476.) – Naoki Tajima (JPN, 650.) 6:4, 6:2

Dalkin Open, Oberhaching (muži, GER, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
1. kolo dvouhry
Mirko Martinez (SUI, 997.) – ONDŘEJ KRSTEV (793.) 6:0, 6:7(4), 4:6

1. kolo čtyřhry
LANGMAJER, ŠÁTRAL – Kopp (AUT), Veldheer (NED) 4:6, 3:6

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
1. kolo dvouhry
Jevgenij Phillippov (RUS, -) – ROBIN STANĚK (682.) 2:6, 4:6

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

VIDEO: Jak se baví Azarenková při karanténě? Tancem se synem

Nezabřednout do každodenního stereotypu se momentálně snaží asi každý. A tenisté nejsou výjimkou. Někteří se dokonce baví tancem, stejně jako Viktoria Azarenková, jež natočila…

VIDEO: Jak doma trénovat? Dimitrov je kreativní, Judy Murrayová chce zkusit opičí dráhu

Současné období příliš nenahrává možnostem, jak využít všechny příležitosti ke kvalitnímu tréninku. S tím se pojí i každodenní stereotyp a nuda, kterou prožívají všichni. Lidé z…

Nikdo nechce hrát. Fognini zavzpomínal na tenis bez diváků

Nápad, že by se tenisová sezona začala znovu hrát za zavřenými dveřmi, není podle italského tenisty Fabia Fogniniho dobrý. Světová jednička se o tom rozpovídala pro italský deník…

Bude září našlapané tenisem? Turnaj v Madridu se chce vmísit mezi dva grandslamy

Pořadatelé turnaje Mutua Madrid Open by rádi uskutečnili svůj turnaj v novém termínu od 14. do 20. září. Antukový podnik by se tak konal přesně mezi US Open a Roland Garros.…

Zrušení nebude organizátory tolik bolet. Wimbledon je proti pandemii pojištěn

Pořadatelé londýnského Wimbledonu se nedostanou vinou zrušení letošního ročníku do citelnější finanční ztráty. Organizátoři nejslavnějšího turnaje světa jsou proti pandemii…

Ptejte se Karolíny Muchové! Česká tenistka bude odpovídat na vaše dotazy

Světová hráčka číslo 26 Karolína Muchová si najde během tenisové pauzy čas na dotazy fanoušků Tenisového světa. Jak položit Karolíně otázku? Stačí se zeptat v našem Instagram…

Další články