22. 1. 2020
Rozhovory Grandslam

Krejčíková už myslí na čtyřhry. Jak sháněla parťáka do oblíbeného mixu?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Barbora Krejčíková na Australian Open pátou výhru v řadě nepřidala. V souboji s jasnou favoritkou Jekatěrinou Alexandrovovou zaostala za svými nejlepšími výkony a prohrála 1:6, 3:6. „Byl poznat rozdíl v žebříčku i zkušenostech. Dnes jsem moc šancí nedostala, umím ale hrát samozřejmě líp,“ řekla Krejčíková.

Pořádně náročný program si nadělila pro Australian Open Barbora Krejčíková, která startuje ve všech třech disciplínách – dvouhře, čtyřhře i mixu.

V první zmíněné soutěži už čtyřiadvacetiletá Češka nepokračuje, jelikož ve druhém kole vybojovala proti nasazené pětadvacítce Jekatěrině Alexandrovové jen čtyři gemy.

Ve dvou zbylých disciplínách bude Krejčíková patřit k největším hvězdám. S Kateřinou Siniakovou zaútočí na další kvalitní grandslamový výsledek, s novým parťákem Nikolou Mektičem (15. v žebříčku čtyřhry) zkusí uspět ve smíšené čtyřhře.

Pro dnešní hrací den je charakteristický silný vítr. Jak moc ovlivnil vaše utkání?
Není to první zápas, při němž tady foukalo. Myslím si, že podmínky ten zápas nějak extra neovlivnily. Bylo to samozřejmě nepříjemné, protože se ten vítr točí. Je to ale stejné na obě strany.

Převažuje u vás zklamání z porážky, nebo fakt, že jste si vylepšila grandslamové maximum?
Aktuálně jsem spíš zklamaná, umím hrát líp. Dnes jsem moc šancí nedostala. Celkově je to ale super. Navíc teprve teď pro mě turnaj začíná, jsem tady hlavně kvůli čtyřhře.

Své preference jste nakousla už po prvním kole. Skutečně u vás nyní vede čtyřhra nad dvouhrou?
Loni jsem si na US Open škaredě zranila pravou nohu. Dlouho jsem nehrála a posléze se vrátila pouze ke čtyřhře. Vlastně jsem během přípravy na tuto sezónu vůbec nevěděla, jestli budu schopná dvouhru hrát. Vidím, že jsem, i když zranění není úplně vyřešené. Proto jsem v uvozovkách říkala, že je debl priorita.

V Melbourne odehrajete i mix, a to po boku Nikoly Mektiče. Jak jste se domluvili na spolupráci?
Byla to náhoda. Měla jsem hrát znovu s Rajeevem Ramem, ale ten nebyl zdravotně úplně v pořádku (Krejčíková s Ramem loni v Melbourne získali titul, pozn. red.). Tak jsem pořád hledala a hledala. Jednou jsem projížděla telefon, všimla si kontaktu na Nikolu (Mektiče) a zkusila mu napsat. Během pěti minut mi odpověděl, že nikoho nemá a že bude rád.

Jak jste jeho číslo získala?
Kdysi se mě ptal, jestli bych s ním chtěla hrát mix, ale tehdy mi to nesedělo do plánů. Vzala jsem si aspoň jeho číslo, třeba pro příště. A zrovna teď to tak hezky vyšlo.

Nenapadlo vás, že byste při hledání parťáka využila podobně jako Švéd Mikael Ymer sociální sítě?
Možná to zkusím někdy příště. Moc lidí mě zatím nesleduje, takže takový ohlas by to asi nemělo. Vím ale, jak to měl loni Andy Murray ve Wimbledonu. (úsměv)

Třeba by vám to pomohlo zvýšit sledovanost.
Kdybych hrála s Murraym, tak asi jo. (smích)

Máte vlastně nějakého vysněného spoluhráče do čtyřhry?
Asi kdokoliv, s kým bych vyhrávala. (smích) Takže někdo vysoký, kdo dobře podává a umí na síti. To je takový můj perfektní parťák.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Třetí stovko, třes se! Macháč prošel do semifinále a vylepší své maximum

Tomáš Macháč zvládl na turnaji v Koblenzu i další překážku a postupem do semifinále vyrovnal své maximum na turnajích ATP Challenger Tour. Díky vítězství nad Dimitarem Kuzmanovem,…

Demolice! Krejčíková si v Dubaji zahraje o titul, finále bude pikantní hned ze dvou důvodů

Barbora Krejčíková postoupila na turnaji v Dubaji do deblového finále, když spolu se Saj-saj Čeng zdolaly americké duo Krawczyková, Riskeová dvakrát 6:2. Čtyřiadvacetiletá Češka,…

Denní menu, 21.2.2020: Dubaj uvidí české finále! Macháč opět neztratil set, Dauhá nabídlo derby

Barbora Krejčíková i Barbora Strýcová postoupily do finále čtyřhry v Dubaji, kde budou v souboji o titul stát na opačných stranách sítě. V Koblenzu zatím neztratil ani sadu Tomáš…

Končím! Francouz už nechce Twitter ani vidět. Každý týden nám někdo vyhrožuje, nechápe

Řady tenistů, kteří zanevřeli na sociální sítě, rozšířil Corentin Moutet. Dvacetiletý francouzský talent, jenž se zkraje sezóny probojoval na podniku ATP v Dauhá z kvalifikace až…

VIDEO: Djokovič si zahrál tenis s dětmi v ulicích Bělehradu

Vítěz Australian Open si užívá v posledních dnech zaslouženého volna a to plnými doušky. Pozornému oku obyvatel Bělehradu neuniklo, že si srbská světová jednička zapinkala s…

Jméno Borg opět na scéně. Syn slavného otce prožil svůj profesionální debut

Když v lednu 1983 ukončil Bjorn Borg kariéru, zmizelo slavné jméno z tenisových dvorců. Tehdy nečekaně odešla v pouhých 27 letech hvězda, jež vybojovala 11 grandslamových titulů.…

Další články