Denní menu, 16.1.2020: Vondroušová padla s Bartyovou. Nevyužila šance

Na Australian Open třetím dnem proběhla kvalifikace, do které zasáhlo hned pět českých hráčů. Tři z nich se dočkali postupu. Markéta Vondroušová se v Adelaide ucházela o semifinále dvouhry, postavila se jí ale nejlepší žena žebříčku Asleigh Bartyová, se kterou nevyhrála ani čtvrtý vzájemný zápas. Ve druhém setu přitom měla řadu šancí.

00:05

V KVALIFIKACI AUSTRALIAN OPEN POSTOUPILI TŘI ČEŠI: Čtvrteční program Australian Open nabídl pořádně napětí. Jedním z nich byl postup Lukáše Rosola do finále kvalifikace. A to poté, co ve druhém setu s Paolo Lorenzim odvrátil dva mečboly. Napínavý duel měla také Tereza Martincová, která sice nedopodávala druhou sadu, v závěrečném setu však zvládla důležitý sedmý gem. Svůj první zápas na letošním Australian Open vyhrála Barbora Krejčíková. Zdeněk Kolář ani Denisa Šátralová neuspěli.

Více se kvalifikaci Australian Open věnujeme v samostatném článku.

09:00

VONDROUŠOVÁ S BARTYOVOU PROHRÁLA TAKÉ POČTVRTÉ: Markéta Vondroušová (16.) svůj první turnaj po zranění zakončila čtvrtfinálovou účastí. Dvacetiletá hráčka v zápase o semifinále prohrála s Asleigh Bartyovou (1.) dvakrát 3:6. Se světovou jedničkou tak neuhrála set ani ve čtvrtém vzájemném zápase. Vondroušová se po devatenácti vítězných gemech v řadě nedokázala popasovat s returnem soupeřky již ve čtvrté hře, v první sadě se nedostala k jedinému brejkbolu. O servis přišla také ve třetí hře druhého setu, vzápětí se jí ale podařil rebrejk a za stavu 3:2 měla další šanci na úspěch. V sedmé a deváté hře odevzdala servis soupeřce. Mezi těmi gemy nevyužila vedení 40:0 na returnu a celkově čtyři brejkboly. – Asleigh Bartyová (AUS, 1.) x Markéta Vondroušová (16.), 6:3, 6:3

1:30

HRADECKÁ SI FINÁLE ČTYŘHRY NEZAHRAJE: Lucie Hradecká v semifinále čtyřhry Adelaide neuspěla. Česká hráčka a její spoluhráčka Andreja Klepačová prohrály s třetí nasazenou dvojicí Dabrowská, Juraková 7:6(6), 6:7(3), 5:10. Nenasazenému páru se ve druhém dějství podařilo dvakrát rebrejknout soupeřky, v tiebreaku ale neuspěly. Do super tiebreaku vstoupily minibrejkem, za stavu 5:4 šly na podání, od dané chvíle neuhrály ani míček. – Dabrowská (CAN), Juraková (CRO) x Hradecká, Klepacová 6:7(6), 7:6(3), 10:5

Debl Gengel, Langmajer vypadl ve čtvrtfinále
Marek Gengel s Dominikem Langmajerem do semifinále čtyřhry v tuniském Monastiru nepostoupili. Česká dvojice ve čtvrtfinále prohrála se čtvrtým nejvýše nasazeným párem L. Johnson, Voljacques dvakrát 4:6. Gengel s Langmajerem dvakrát ztratili podání, za necelou hodinu si nevypracovali jediný brejkbol.

Hájek postoupil do semifinále čtyřhry
Petr Hájek bude hrát na turnaji nižší kategorie v egyptské Káhiře semifinále čtyřhry. Český tenista a jeho spoluhráč Luca Gelhardt ve čtvrtfinále přehráli dvojici Litvinov, Julik 6:2, 3:6, 10:5. Hájek se v pátek utká o osmé finále deblu kariéry.

Bouzková je v semifinále čtyřhry
Marie Bouzková si v Hobartu zahraje o finále čtyřhry. Ve čtvrtfinále společně s deblovou parťačkou Tamarou Zidanšekovou vyřadily dvojici K. Bondarenková, Fichmanová po setech 6:3, 3:6, 10:4. Česko-slovinský pár měl po úspěchu v prvním setu brejk k dobru, o ten ale přišel a vzápětí nevyužil čtyři brejkboly v řadě. Ve zbytku sady ještě jednou neudržel podání. Nástup do super tiebreaku se mu ale vydařil skvěle, po vedení 5:0 již náskok neztratil.

Valeria Savinychová (RUS, 205.) – TEREZA MARTINCOVÁ (132.) 1:6, 7:5, 4:6

Adelaide International (ženy, AUS, 848 000 USD, tvrdý povrch)
Asleigh Bartyová (AUS, 1.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (16.) 6:3, 6:3

Dabrowská (CAN), Juraková (CRO) – HRADECKÁ, Klepačová (SLO) 6:7(6), 7:6(3), 10:5

Hobart International (ženy, AUS, 275 000 USD, tvrdý povrch)
K. Bondarenková (UKR), Fichmanová (UKR) – BOUZKOVÁ, Zidanšeková (SLO) 3:6, 6:3, 4:10

Egypt F1 Men's Future, Káhira (muži, EGY, 15 000 USD, antuka)
Duje Kekez (CRO, 839.) – PETR HÁJEK (1057.) 5:7, 6:2, 3:6

Gelhardt (GER), HÁJEK – Litvinov, Julik (oba RUS) 6:2, 3:6, 10:5

Magic Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
L. Johnson (GBR), Voljacques (FRA) – GENGEL, LANGMAJER 6:4, 6:4

Rafa Nadal Academy by Movistar, Manacor (muži, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
MICHAEL VRBENSKÝ (424.) – Patrik Niklas-Salminen (FIN, 491.) 6:3, 2:0 skreč Niklas-Salminen

Egypt F1 Women's Future, Káhira (ženy, EGY, 15 000 USD, antuka)
ANNA SISKOVÁ (593.) – Helene Scholsenová (BEL, 772.) 6:2, 6:2

Nas. Kolarová (SLO), SISKOVÁ – Kerimbajevová (KAZ), Stamatová (MDA) postup bez boje