Milovice Indoor Open: Kolodziejová na superfavoritku nevyzrála. Patnáctiletá Nosková postupuje

Ženský turnaj v Milovicích poznal ve čtvrtek složení čtvrtfinálových dvojic. O postup mezi nejlepší osmičku bojovala i šestice domácích hráček. Miriam Kolodziejová vyzvala na svém prvním turnaji po devíti měsících hvězdnou Kaiu Kanepiovou, se kterou prohrála ve dvou setech. Druhé čtvrtfinále v kariéře vybojovala teprve patnáctiletá Linda Nosková.

Kolodziejová na superfavoritku recept nenašla
Divoká karta Miriam Kolodziejová, jež se vrátila na kurty po devíti měsících, musela ve druhém kole v Milovicích absolvovat náročný zápas s turnajovou jedničkou a 105. hráčkou světa Kaiou Kanepiovou. Česká tenistka sice vstoupila do utkání vedením 2:0, ve druhém setu poté stáhla skóre z 1:5 na 5:5, ale duel nakonec prohrála za 89 minut 2:6, 5:7.

Marková v osmifinále nezaváhala
Druhá nasazená Johana Marková se stala v Milovicích první postupující do čtvrtfinále. Chorvatku Silvii Njiričovou porazila ve dvou setech 7:5, 7:6(2). Ve druhém setu si cestu za vítězstvím trochu zkomplikovala, když nevyužila vedení 5:1 s náskokem dvou brejků, ale duel dovedla do vítězného konce v tiebreaku.

Břečková prošla z kvalifikace už do čtvrtfinále
Další vítězství si připsala v Milovicích Nikola Břečková, jež po úspěšně zvládnuté kvalifikace vybojovala už postup do čtvrtfinále. Ve druhém kole domácího turnaje porazila za 79 minut hry Karolínu Kubáňovou 6:2, 6:3.

<
>

Patnáctiletá Nosková znovu zvítězila
Talentovaná Linda Nosková zvládla osmifinálový souboj s německou kvalifikantkou Larou Schmidtovou, kterou porazila dvakrát 6:3, a zahraje si podruhé v kariéře čtvrtfinále. Česká tenistka se úspěšně popasovala i s nepříjemným skóre 0:3 ve druhé sadě, kterou otočila šesti gemy v řadě.

Laboutková dohrála ve 2. kole
Aneta Laboutková se v Milovicích do čtvrtfinále nepodívá. V souboji s Japonkou Ange Oby Kajuruovou prohrála hladce 0:6, 2:6.

Videa po zápasech čtyřhry

Calisa Wilda Hennemannová (SWE, 917.) – Kathleen Kanevová (GER, 1035.) 6:3, 3:6, 6:1
Silvia Njiričová (CRO, 583.) – JOHANA MARKOVÁ (419.) 5:7, 6:7(2)
NIKOLA BŘEČKOVÁ (957.) – KAROLÍNA KUBÁŇOVÁ (789.) 6:2, 6:3
Alicia Barnettová (GBR, 570.) – Veronika Pepeljajevová (RUS, 1228.) 4:6, 0:1 skreč Barnettová

27.11.
Milovice Indoor Open: Kolodziejová se po 9 měsících vrátila výhrou. Bývalá světová patnáctka postupuje

26.11.
Milovice Indoor Open: Čtrnáctiletá Tomajková se kvalifikovala! Nosková zvládla premiéru na domácí půdě