Liberec Indoor Open 2019: Čtveřice Čechů míří do čtvrtfinále! Mladík Paulson slaví nejlepší výsledek v kariéře

- Marek Bartošík, Jan Havlovic

Na halovém turnaji v Liberci postupuje do singlového čtvrtfinále čtveřice domácích tenistů. Kromě zkušené trojice Michnev, Šafránek a Konečný uspěl také sedmnáctiletý mladík Andrew Paulson, pro kterého je to premiérová čtvrtfinálová účast na okruhu ITF. Ve čtyřhře byly české páry stoprocentní, a tak deblové semifinále bude mít ryze domácí obsazení.

Štěpánek české kvarteto nedoplnil
Antonín Štěpánek se do čtvrtfinále libereckého halového turnaje nepodívá. Domácí divoká karta nezvládla duel s osmým nasazeným hráčem turnaje Polákem Michalem Dembekem, kterému podlehla za 74 minut po setech 4:6, 2:6. Dvacetiletý český tenista dokázal využít jediný brejkbol v zápase, leč soupeř prolomit servis Štěpánka hned čtyřikrát.

Barnát se premiérového čtvrtfinále nedočkal
Jiří Barnát nedoplnil čtveřici českých tenistů postupující do čtvrtfinále. Osmnáctiletý tenista startující na divokou kartu nevyzrál ve čtvrtečním odpoledním duelu na Švýcara Adriana Bodmera, kterému podlehl po setech 6:7(5) a 3:6. Barnát si v zápase nevypracoval jediný brejkbol a na premiérový postup do čtvrtfinále si musí ještě počkat.

Konečný ve vyrovnaném derby udolal Nouzu
Český souboj v osmifinále turnaje v Liberci nabídl nesmírně vyrovnanou bitvu. Michal Konečný (648.) v ní nakonec vyzrál po setech 7:5, 4:6 a 7:6(7) na nasazenou šestku Petra Nouzu (564.). Oba hráči si výrazně pomáhali servisem – Konečný zaznamenal 17 es, Nouza dokonce 21 es.

Šafránek proti Schellovi potvrdil roli favorita
Nasazená trojka Václav Šafránek (346) vedl v osmifinále libereckého turnaje 6:2 a 5:2, když mu jeho soupeř Niklas Schell skrečoval. Český tenista byl suverénní na servisu, když nenabídl ani jeden brejkbol a připsal si sedm es. Po svém podání ztratil pouze tři fiftýny.

Kvalifikant Michnev dominoval proti Staňkovi
Petr Michnev (1141.) přehrál Robina Staňka (769.) 6:3, 6:2 a v Liberci se prokousal z kvalifikace už do čtvrtfinále. Třicetiletý Michnev nasázel o šest let mladšímu Staňkovi 19 es a odvrátil všech sedm brejkbolů. Sám naopak využil hned tři ze čtyř šancí.

Paulson je prvním čtvrtfinalistou
Sedmnáctiletý Andrew Paulson (1262.) porazil na turnaji v Liberci nasazenou čtyřku Jevgenije Ťjurneva za 65 minut 6:3 a 6:1. Pro českého mladíka to znamená postup do jeho prvního čtvrtfinále ve dvouhře na ITF turnaji. Paulson si k vítězství pomohl pěti esy, v utkání odvrátil všechny čtyři brejkboly.

Videa ze čtyřhry

Stefan Seifert (GER, 786.) – Uladzimir Ignatik (BLR, 309.) [2] 4:6, 6:7(1)
ANDREW PAULSON (1262.) – Jevgenij Ťjurněv (RUS, 415.) [4] 6:3, 6:1
PETR NOUZA (564.) [6] – MICHAL KONEČNÝ (648.) 5:7, 6:4, 6:7(7)
ROBIN STANĚK (769.) – PETR MICHNEV (1411.) [Q] 3:6, 2:6
Christian Samuelsson (SWE, 998.) [Q] – Emiliano Maggioli (ITA, 598.) [7] 6:7(3), 6:4, 6:2
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (346.) [3] – Niklas Schell (GER, 1433.) [Q] 6:2, 5:2 – skreč Schell
JIŘÍ BARNÁT (1796.) [WC] – Adrian Bodmer (SUI, 1039.) 6:7(5), 3:6
Michal Dembek (POL, 630.) [8] – ANTONÍN ŠTĚPÁNEK (1337.) [WC] 6:4, 6:2

Muscheites, Seifert (oba GER) – MICHNEV, NOUZA 2:6, 7:6(5), 5:10
Nazaruk, Wojcik (oba POL) [4] – BOLARDT, PAULSON 1:6, 4:6
Bilješko (CRO), Chomentovskij (RUS) – BARNÁT, REČEK 6:7(5), 2:6
KONEČNÝ, KRSTEV [1] – Bodmer (SUI), Trinker (AUT) 7:6(1), 7:6(4)

Liberec Indoor Open 2019 den po dni:

23.10.
Liberec Indoor Open 2019: Osm českých tenistů míří do osmifinále! Macháč po vyhraném setu skrečoval

22.10.
Liberec Indoor Open 2019: Michnev a Reček zvládli úspěšně kvalifikaci. Mladík Paulson je ve druhém kole

21.10.
Liberec Indoor Open 2019: Pod Ještědem odstartovala kvalifikace. Postup slaví pětice Čechů