Liberec Indoor Open 2019: Michnev a Reček zvládli úspěšně kvalifikaci. Mladík Paulson je ve druhém kole

Na halovém turnaji v Liberci odstartovala v úterý hlavní soutěž dvouhry. Úspěšný vstup do turnaje má za sebou sedmnáctiletý Andrew Paulson, který vyřadil Rakušana Trinkera. Z postupu se raduje také Antonín Štěpánek, který přehrál krajana Krumicha. Dominik Langmajer bohužel nevyzrál na turnajovou dvojku Bělorusa Ignatika. Kvalifikační boje má úspěšně za sebou Petr Michnev, který si po výhře nad krajanem Kubíkem zajistil místo v hlavní soutěži. Podobně úspěšný byl i Dominik Reček.

Paulson přešel popáté přes první kolo
Andrew Paulson je prvním českým tenistou, který přešel na Liberec Indoor Open 2019 do druhého kola dvouhry. Sedmnáctiletý talent českého tenisu vyřadil v úterním duelu favorizovaného Rakušana Jonase Trinkera za 68 minut po setech dvakrát 6:4. Paulson postoupil na okruhu ITF do druhého kola již popáté v kariéře.

Langmajer nevyzrál na Ignatika
Dominik Langmajer měl pro první kolo libereckého halového turnaje těžký los, když hned na úvod čelil nasazené dvojce Uladzimiru Ignatikovi z Běloruska. Favorizovaný tenista nepřipustil překvapení, když domácí tenistu porazil za 61 minut po setech 6:3, 6:4 a míří do druhého kola.

Štěpánek udolal šestnáctiletého Krumicha
Druhým českým tenistou postupující do druhého kola se stal Antonín Štěpánek. Hráč startující na divokou kartu si poradil v ryze českém souboji s teprve šestnáctiletým Martinem Krumichem, kterého porazil 6:1, 6:4.

Z kvalifikace postupují Michnev a Reček
Petr Michnev zvládl úspěšně dvoukolovou kvalifikaci, když si v úterním duelu poradil s krajanem Kristiánem Kubíkem po setech 6:2, 6:4. Podobně úspěšný byl i Dominik Reček, který udolal Rusa Vylegžanina až v supertiebreaku po setech 4:6, 6:2 a 10:8. O místo v hlavní soutěži usilovali i Yvo Panák a Vítek Horák, avšak ani jeden neuspěli.

Dominik Nazaruk (POL, 1421.) – Pelle Börma (GER, 1709.) 4:6, 4:6
PETR MICHNEV (1411.) – KRISTIÁN KUBÍK (-) 6:2, 6:4
YVO PANÁK (1413.) – Niklas Schell (GER, 1433.) 4:6, 4:6
VÍTEK HORÁK (-) – Domagoj Biljesko (CRO, 1594.) 2:6, 4:6
Christian Samuelsson (SWE, 998.) – Tim Van der Horst (NED, 1933.) 6:3, 6:4
Nikolaj Vylegžanin (RUS, 1933.) – DOMINIK REČEK (1574.) 6:4, 2:6, 8:10

Adrian Bodmer (SUI, 1039.) – Piotr Grynkowski (POL, 1173.) 6:4, 7:5
ANDREW PAULSON (1262.) – Jonas Trinker (AUT, 793.) 6:4, 6:4