Denní menu, 18.9.2019: Bouzková je po skalpu světové trojky ve čtvrtfinále! Siniaková i Kr.Plíšková končí

- Filip Lefenda, Jan Havlovic

Marie Bouzková si zahraje na turnaji v čínském Kantonu ve čtvrtfinále! Jednadvacetiletá tenistka postoupila poté, co její soupeřka Ukrajinka Elina Svitolinová duel ve druhém setu skrečovala. Na stejném místě se již představila Kateřina Siniaková, která vedla v osmifinále proti Švýcarce Golubicové už 6:4 a 5:2, přesto ještě stačila prohrát a schytat i kanára! Kristýna Plíšková získala v jihokorejském Soulu proti favorizované Alexandrovové první set, duel s turnajovou dvojkou ale do vítězného konce nedotáhla. Na challengerech se ve dvouhře představil trojlístek Veselý, Kolář a Nouza.

10:00

KR. PLÍŠKOVÁ ZTRATILA DOBŘE ROZEHRANÝ ZÁPAS S NASAZENOU DVOJKOU: Dvouhra na turnaji v jihokorejském Soulu pro Kristýnu Plíškovou (81.) skončila. Češka nestačila ve středečním osmifinále na druhou nasazenou Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou (39.).

Proti česky hovořící soupeřce získala Plíšková bez ztráty podání úvodní sadu poměrem 6:3, v dalších dvou dějstvích už se ale radovala favorizovaná soupeřka. I Alexandrovové stačilo v každém setu ukořistit jedno Kristýnino podání, a tak nakonec Plíšková prohrála po hodině a 32 minutách 6:3, 3:6 a 4:6.

Po boku sestry Karolíny bude v Soulu pokračovat ještě ve čtyřhře, kde ji zítra čeká čtvrtfinále. – Kristýna Plíšková (81.) x Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 39.) 6:3, 3:6, 4:6

15:00

BOUZKOVÁ JE PO SKREČI SVITOLINOVÉ VE ČTVRTFINÁLE: Marie Bouzková si připsala další cenný skalp! Jednadvacetiletá tenistka vyřadila v čínském Kantonu Ukrajinku Elinu Svitolinovou. Turnajová jednička se nechala v průběhu druhého setu ošetřovat a za stavu 6:4 a 4:3 pro Bouzkovou utkání skrečovala. Česká tenistka tak míří do čtvrtfinále, ve kterém narazí na Rusku Annu Blinkovovou. – Elina Svitolinová (UKR, 3.) x Marie Bouzková (63.) 4:6, 3:4 – skreč Svitolinová

10:00

SINIAKOVÁ VEDLA 6:4 A 5:2, POTÉ PROHRÁLA JEDENÁCT GEMŮ V ŘADĚ: Dobrý začátek, hororový konec. Kateřina Siniaková (38.) má za sebou v Kantonu osmifinále, na které nebude vzpomínat v dobrém. Češka vedla v souboji se Švýcarkou Viktorijí Golubicovou (73.) už 6:4 a 5:2, poté ale přišel totální kolaps, když prohrála hned jedenáct gemů v řadě a rozloučila se s turnajem po prohře 6:4, 5:7 a 0:6 kanárem. – Kateřina Siniaková (38.) x Viktorija Golubicová (SUI, 73.) 6:4, 5:7, 0:6

Peschkeová na titul z Čeng-čou nenaváže
Česká deblistka Květa Peschkeová, jež se svou parťačkou Nicole Melicharovou oslavila minulý týden v Čeng-čou zisk titulu, končí v japonské Ósace v prvním kole. V tom nestačil třetí nasazený pár na ukrajinsko-americkou dvojici Nadija Kičenoková, Abigail Spearsová, s níž prohrály prvně jmenované 2:6 a 6:7(3). Ve druhém setu promarnily favoritky vedení 5:3.

Veselý v Kao-siungu postupuje
Jiří Veselý (131.) vstoupil do halového challengeru v Kao-siungu vítězstvím. Pátý nejvýše nasazený hráč turnaje, jenž měl v úvodním kole volno, zdolal po setech 7:6(6) a 6:1 Tejmuraze Gabašviliho (315.) z Ruska. První set nenabídl jediný brejkbol, a tak se hrál tiebreak. V tom prohrával Veselý už 3:6, poté však pěti body v řadě otočil zkrácenou hru na svou stranu. To českého tenistu nakoplo, když ve druhém setu povolil zkušenému čtyřiatřicetiletému protivníkovi už jen jeden uhraný gem. V osmifinále si Veselý zahraje proti Japonci Učijamovi (138.).

Kolář ztratil jen tři gemy
Zdeněk Kolář (271.) si zajistil po hladké výhře na challengeru v rumunském Sibiu postup do osmifinále. Dvaadvacetiletý tenista si ve středečním duelu hladce poradil s turnajovou třináctkou Kazachem Dmitrijem Popkem (207.), kterého porazil za 68 minut po setech 6:1, 6:2. Kolář postoupil na challengeru do osmifinále již pojedenácté v této sezoně.

Nouza se o další překvapení nepostaral
Překvapení se nekonalo. Poté, co český tenista Petr Nouza (601.) zaskočil v souboji turnajových náhradníků krajana Pavla Nejedlého, končí na challengeru v rumunském Sibiu ve druhém kole. V tom nestačil jednadvacetiletý hráč na turnajovou jedničku Pedra Sousu (122.), s nímž prohrál za pouhých 46 minut hry jasně 3:6 a 1:6.

Jebavý s Oswaldem schytali debakl
Ačkoliv šli deblisté Roman Jebavý s Rakušanem Oswaldem do utkání prvního kola v Petrohradu jako mírní papíroví favorité, realita byla na kurtu zcela jiná. Členové třetího nasazeného páru prohráli s italským tandemem Berrettini, Bolelli za 54 minut hry dvakrát 2:6, když za celé utkání neuhráli na příjmu ani gem. Sami si pak Jebavý s Oswaldem prohráli svůj servis hned ve čtyřech případech a turnaj tak pro ně skončil.

Toray Pan Pacific Open, Ósaka (ženy, JPN, 823 000 USD, tvrdý povrch)
Melicharová (USA), PESCHKEOVÁ – N. Kičenoková (UKR), Spearsová (USA) 2:6, 6:7(3)

Guangzhou International Women´s Open, Kanton (ženy, CHN, 500 000 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (38.) – Viktorija Golubicová (SUI, 73.) 6:4, 5:7, 0:6
Elina Svitolinová (UKR, 3.) – MARIE BOUZKOVÁ (63.) 4:6, 3:4 – skreč Svitolinová

KEB Hana Bank Korea Open 2019, Soul (ženy, KOR, 250 000 USD, tvrdý povrch)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ – Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 39.) 6:3, 3:6, 4:6

St. Petersburg Open (muži, RUS, 1 180 000 USD, tvrdý povrch)
Berrettini, Bolelli (oba ITA) – JEBAVÝ, Oswald (AUT) 6:2, 6:2