Denní menu, 4.9.2019: Veselý zvládl první zápas od US Open. Rosol ustál české derby

- Filip Lefenda, Radek Štohl

Challenger ve francouzském Cassis nabídl českou generační bitvu, v níž přehrál čtyřiatřicetiletý Lukáš Rosol o šestnáct let mladšího krajana Tomáše Macháče. Do antukového turnaje v Janově vstoupil duelem druhého kola Jiří Veselý, který na úvod neztratil set. V New Yorku pokračoval závěrečný grandslam sezóny, na němž se během dne představilo i kvarteto českých tenisových nadějí.

11:30

ČESKÉ DERBY PRO ROSOLA: Osmifinále challengeru v Cassis si zahraje Lukáš Rosol (152.). Zkušený hráč ve druhém kole dvouhry porazil čerstvého daviscupového reprezentanta Tomáše Macháče (369.) 6:2 a 6:4. Macháč se od začátku zápasu trápil na servisu, příliš mu nechodilo první podání. Rychle prohrával 0:4 a v prvním setu se již nevzpamatoval. Lukáš Rosol rovněž do druhé sady vstoupil brejkem, a ačkoliv mladší soupeř srovnal na 1:1, Rosol vzápětí znovu uspěl na returnu. Jelikož na servisu již neměl žádné problémy, zahraje si po necelé hodině zápasu o šesté challengerové čtvrtfinále v sezóně. – Tomáš Macháč (369.) x Lukáš Rosol (152.) 2:6, 4:6

16:30

VESELÝ POTVRDIL ROLI FAVORITA: Jiří Veselý (140.) úspěšně zvládl první zápas od US Open. Český hráč na challengeru v Janově porazil Alejandro Tabila (238.) 7:5, 6:1, během necelé hodiny a půl odvrátil čtyři brejkboly. Zápas nabídl první brejk až v jedenáctém gemu, po němž český favorit úvodní sadu doservíroval. Druhý set již nabídl jednoznačnou podívanou. Český tenista v něm neztratil ani jednou servis, zatímco na příjmu loupil hned třikrát. K vítězství si Veselý, jenž si v osmifinále zahraje buď s italskou nasazenou jedničkou Sonegem, nebo s Němcem Hanfmannem, pomohl celkem devíti esy. – Alejandro Tabilo (CHI, 238.) x Jiří Veselý (140.), 5:7, 1:6

10:00

V PRAZE NEUSPĚLA DETIUC ANI PANTŮČKOVÁ: Turnaj na pražských Spojích již neuvidí Anastasiu Detiuc nebo Magdalénu Pantůčkovou ve dvouhře. České tenistky nedokázaly přehrát Georgii Andreeu Craciunovou, resp. Cindy Burgerovou. Do osmifinále naopak prošla Jesika Malečková, Johana Marková nebo Gabriela Horáčková.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Jebavý v Janově dohrál
Český deblista Roman Jebavý nezvládl na challengeru v italském Janově hned své úvodní vystoupení, když prohrál po boku Brazilce Rogeria Dutra Da Silvy s bosensko-chorvatskou dvojicí Tomislav Brkič, Ante Pavič navzdory dobrému vstupu do utkání 6:2, 3:6, 4:10.