Denní menu, 2.9.2019: Strýcová po osmi grandslamových výhrách padla. Peschkeová v New Yorku také končí

- Radek Štohl, Jan Vojkůvka

Se začátkem nového týdne se stupňuje důležitost US Open. Barbora Strýcová však se svou tchajwanskou parťačkou Sie Su-wej nedokázala postoupit do čtvrtfinále a po osmi grandslamových výhrách jejich šňůra skončila. S americkým turnajem se rozloučila po porážce v mixu taktéž Květa Peschkeová.

NA ROZJEZD

Odloženo

PAVLÁSEK PODRUHÉ V SEZÓNĚ MÍŘÍ NA ITF WTT: Nevydařené období zažívá Adam Pavlásek. Čtyřiadvacetiletý hráč již přes dva měsíce nevyhrál dva zápasy za sebou, což se mu naposledy vydařilo na turnaji nižší kategorie v Pardubicích, kde ve čtvrtfinále nedopodával duel proti Lukáši Kleinovi. Na začátku září se Pavlásek vydal do italské Trieste, kde jako osmý nasazený bude na úvod čelit Alexanderu Erleru. – Adam Pavlásek (384.) x Alexander Erler (AUT, 451.), vzájemné zápasy

HLAVNÍ CHOD

23:30

STRÝCOVÁ SE SIE SKONČILA NA US OPEN UŽ V OSMIFINÁLE: Světová deblová jednička Barbora Strýcová byla poslední českou zástupkyní v ženské čtyřhře na US Open. V osmifinálovém duelu spolu se svou tchajwanskou parťačkou Sie Su-wej ale stejně jako na letošním French Open nedokázala čelit Lotyšce Julii Ostapenkové s Ukrajinkou Ljudmilou Kičenokovou, které první nasazený pár zaskočily svou dravostí a agresivitou. Strýcová se Sie si nedokázaly hned v první sadě čtyřikrát udržet servis, ve druhém setu pak ještě dvakrát. Strýcová se coby jistá účastnice říjnového Turnaje mistryň v Šen-čenu rozloučila s New Yorkem prohrou 4:6, 3:6. – L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) x Strýcová, Sie (TPE) 6:4, 6:3

A KDO NEMÁ DOST...

23:30

PESCHKEOVÁ KONČÍ V MIXU VE ČTVRTFINÁLE: Českým barvám pondělí na US Open moc nepřálo. Po Barboře Strýcové se totiž z grandslamem loučí i Květa Peschkeová, která po boku svého nizozemského parťáka Wesleyho Koolhofa ve čtvrtfinála smíšené čtyřhry nevyhrály na nasazené jedničky, Novozélanďana Micheala Venuse s Tchajwankou Čan Chao-čching. V první sadě Peschkeová brzy prohrávala 0:5, nakonec se však ještě s Koolhofem postarala o restart a uhrála tři gemy. Ve druhém setu se pak k soupeřům vrátili taktéž v koncovce, kdy jim nedovolili zápas doservírovat. V tiebreaku však česko-nizozemský pár neuhrál ani bod. Oproti letošnímu Wimbledonu tak končí o jeden zápas dříve. – Ch. Čan (TPE), Venus (NZL) x Peschkeová, Koolhof (NED) 3:6, 6:7(0)

Macháč zostudil soupeře kanáry
Tomáš Macháč (369.) na challengeru v Cassisu hladce postoupil do druhého kola dvouhry. V prvním zápase na turnaji zametl s Yoavem Schabem (-) dvakrát 6:0, utkání trvalo čtyřicet minut. Macháč při své třetí účasti v hlavní soutěži této kategorie trefil devět es, po prvním servisu získal čtrnáct míčků ze šestnácti. Soupeř vyhrál pouhých čtrnáct fiftýnů v celém zápase. Osmnáctiletý český hráč v dalším utkán vyzve Lukáše Rosola (152.)