US Open: Kar. Plíšková pod střechou vyřadila kvalifikantku. Další program pro déšť zrušen

- redakce

Karolína Plíšková je ve třetím kole US Open. V prvním středečním zápase ženské dvouhry porazila tenistku z kvalifikace Miriam Bolkvadzeovou, během necelé hodiny a čtvrt jednou ztratila servis. O postup si měla zahrát Karolína Muchová, nicméně kvůli dešti bylo její utkání stejně jako ostatní zápasy na venkovních kurtech zrušeno.

Karolína Plíšková je první účastníci třetího kola ženské dvouhry US Open. Sedmadvacetiletá Češka ve druhém kole porazila hráčku z kvalifikace Miriam Bolkvadzeovou (202.) 6:1, 6:4, na podání přišla jen o osm fiftýnů.

Plíšková během zápasu, který se kvůli dešti musel odehrát pod střechou, hned čtyřikrát uspěla na returnu, slabší chvilku si vybrala jen za stavu 2:1 ve druhém setu, když soupeřce dovolila získat tři brejkboly v řadě, přičemž Bolkvadzeová třetí možnost využila. Češce se však vydařil rebrejk, po kterém již neměla žádné problémy na servisu. Litovat tak akorát mohla nevyužitého mečbolu v devátém gemu, ve kterém soupeřka odvrátila šanci Plíškové při svém servisu.

„Mám ze zápasu lepší pocit než po prvním kole. Všechno ale bylo daleko jiné. Nehrála jsem proti Češce, hrálo se tentokrát na centrkurtu. Předvedla jsem lepší výkon než v pondělí, více jsem si to užívala. Soupeřka naopak byla viditelně nervózní. Ale ve druhém setu zahrála dobře. Tím, jak byla levačka, tak častokrát bylo podání z její strany relativně nevyzpytatelné," prozradila vítězka zápasu.

Deblové i singlové zápasy naplánované na venkovní kurty byly kvůli dešti zrušeny a budou přeloženy na čtvrtek.