23:59
Středeční program US Open byl kvůli dešti zrušen

Deštivé středeční počasí nakonec neumožnilo mnoha tenistům zasáhnout do třetího hracího dne US Open. Direktoriát totiž rozhodl nakonec o zrušení celého programu na venkovních kurtech, ve Flushing Meadows se už jen odehraje čtveřice zápasů na kurtech se střechou. Čtyřhry i singly včetně zápasu Karolíny Muchové byly odloženy na čtvrtek. Přesné časy startů utkání budou aktualizovány.

22:26
Federer stý zápas na US Open zvládl

Roger Federer (3.) nezažil ani druhý poklidný zápas na US Open. Po obratu se Sumitem Nagalem (190.) otáčel utkání proti Damiru Džumhurovi (99.), kterého přehrál 3:6, 6:2, 6:3, 6:4. Federer po nevydařeném prvním setu, ve kterém již prohrával 0:4, výrazně zlepšil svoji hru a otočil poměr vítězných úderů proti nevynuceným chybám. Švýcar po úvodní sadě měl bilanci 8:17, nakonec ji zvrátil na 58:45. Bývalý nejlepší hráč žebříčku se tak dočkal výhry při svém stém zápase na US Open, vyhrál celkově 87 duelů.

22:14
Rosol na Mallorce dohrál

Lukáš Rosol (152.) na challengeru na Mallorce prohrál v úvodním kole dvouhry. Osmý nasazený nestačil na Romana Safiullina (230.), se kterým padl 6:7(5), 1:6. Rosol v prvním setu ztrácel na soupeře, po pěti gemech to bylo 1:4, Čech však manko dorovnal, a vynutil si tiebreak. Ve zkrácené hře sice dotáhl minibrejk na 4:4, za stavu 5:5 ale přišel o druhý míček na servisu, který byl rozhodující. Ve druhé sadě prohrával již 0:5, odvrátil ale čtyři mečboly, vzápětí ovšem podání neudržel.

20:18
US Open: Debly zrušeny, Muchová v deset

Kvůli nepřízni počasí se na US Open vytvořil nový středeční rozpis. Zápasy čtyřhry byly kompletně zrušeny, Karolína Muchová (44.) by se proti Su-wej Sie (28.) měla na kurt dostat ve 22:00 SEČ.

20:09
Nišikori s Klahnem ztratil set

Kei Nišikori (7.) se posedmé v kariéře podívá do třetího kola US Open. Finalista turnaje 2014 ve druhém kole vyzrál na Bradleyho Klahna (108.) 6:2, 4:6, 6:3, 7:5. V závěrečném setu ho nezastavila ani ztráta vedení 5:1 a nevyužité mečboly v sedmé a desáté hře.

19:19
Kar. Plíšková hladce postoupila

Karolína Plíšková (3.) je první účastníci třetího kola ženské dvouhry US Open. Sedmadvacetiletá Češka ve druhém kole porazila hráčku z kvalifikace Miriam Bolkvadzeovou (202.) 6:1, 6:4. Plíšková během zápasu, který se kvůli dešti musel odehrát pod střechou, hned čtyřikrát uspěla na returnu, slabší chvilku si vybrala jen za stavu 2:1 ve druhém setu, když soupeřce dovolila získat tři brejkboly v řadě, přičemž Bolkvadzeová třetí možnost využila. Češce se však vydařil rebrejk, po kterém již neměla žádné problémy na servisu.

18:50
US Open začne nejdříve v osm

Nepříznivé podmínky trápí středeční program US Open. Po odloženém začátku úvodních zápasů se zpoždění minimálně protáhne na tři hodiny, hráči se na kurt dostanou nejdříve ve 20:00 SEČ.

18:10
Čorič se odhlásil z US Open

Borna Čorič (12.) nebude pokračovat na letošním US Open. Chorvatský hráč kvůli problémům s bederní páteří nenastoupí do klání proti Grigoru Dimitrovovi (78.), který se tak poprvé od roku 2016 objeví ve třetím kole závěrečného grandslamu.

17:24
Šafránek i Šátral vypadli v Maďarsku

Václav Šafránek (428.) ani Jan Šátral (453.) nepostoupili do osmifinále maďarského Gyoru. Osmý nasazený Šafránek prohrál s Duje Ajdukovičem (743.) 6:0, 4:6, 6:7(5), když mu v závěrečném setu nepomohlo ani stáhnutí dvou brejků a odvrácení stavu 1:4. Nad síly druhého Čecha byl Camilo Ugo Carabelli (455.), který Šátrala přehrál dvakrát 6:3.

16:59
US Open zastihl déšť

Úvodní zápasy třetího hracího dne US Open musely být posunuty na 18:00 SEČ. V New Yorku v této chvíli prší, do hry se tak můžou dostat pouze hráči, kteří jsou zapsáni na kurtech Arthura Ashe a Louise Armstronga. Tyto dvorce disponují střechou.

03:43
Strýcová turbulentní zápas 1. kola nezvládla

Barbora Strýcová (31.) nedokázala na US Open navázat na svou wimbledonskou cestu zakončenou až v semifinále, neboť hned prvním kole skončila na raketě Španělky Aliony Bolsovové (100.). Česká tenistka se přitom dokázala během utkání oklepat z prvního setu, který prohrála 4:6. Španělka pak krom toho kvůli zranění kotníku nebyla daleko od skreče, kdy neuhrála ve druhém setu ani gem. Koncovka však vyšla lépe rodačce z Kišiněva, která až do roku 2013 reprezentovala právě své rodné Moldavsko, když zvítězila 6:1.

02:49
Siniaková překvapivě končí už v prvním kole

Po minulém týdnu, kdy si zvýšila sebevědomí postupem do semifinále v Bronxu, se zdálo, že je Kateřina Siniaková (37.) zpět ve formě. V prvním kole US Open ovšem nakonec tuto domněnku nepotvrdila, když nedokázala čelit agilní Rumunce Soran Cirsteaové (106.), která taktéž prožívala trápení a nevyhrála v singlu od Wimbledonu. Ve Flushing Meadows proti české tenistce nicméně předvedla výkon, který jí stačil k postupu. Siniaková padla v poměru 5:7 a 2:6.

02:41
Kr. Plíšková nedala šanci šestnáctiletému talentu

Česká tenistka Karolína Plíšková (86.) poprvé od Australian Open postoupila letos přes první kolo na grandslamu. Na US Open proti šestnáctileté Francouzce Dianě Parryové (334.), která obdržela díky spolupráci Americké tenisové asociace s tou francouzskou divokou kartu do hlavní soutěže, předvedla spolehlivou hru, jež stačila na vítězství. Hned v prvním setu brejkla mladičkou soupeřku ve třetím gemu, ve druhé sadě pak prolomila podání Francouzce hned dvakrát. Ve druhém kole se utká sestra světové trojky s Belgičankou Mertensovou.

00:41
Bouzková podávala na postup, nakonec prohrála

Další grandslamová pohádka Marie Bouzkové (56.) se na US Open letos nekoná. Dvacetiletá tenistka, která poprvé v kariéře nemusela na akci velké čtyřky hrát kvalifikaci a právě na kurtech ve Flushing Meadows loni prorazila, proti Australance Alje Tomljanovičové (47.) předváděla v 1. kole parádní výkon. První sadu ovládla jasně 6:1, v té druhé navíc za vedla už 5:2 a za stavu 5:3 podávala na vítězství. Australanka však následně ovládla sedm gemů v řadě a koncovku si už mistrně pohlídala. Česká kometa, která naposledy zazářila v semifinále v Torontu proti Sereně Williamsové, tak bohužel končí už po prvním zápase.