18:42
Kvitová zvládla derby s Allertovou na US Open

Hned v první várce zápasů během úterního programu na US Open se do akce dostaly dvě české tenistky Petra Kvitová (6.) a Denisa Allertová (280.). Ve vzájemném souboji byla úspěšnější favorizovaná Kvitová, jež svou soupeřku porazila za 80 minut hry 6:2, 6:4.

06:25
Turnaj mistrů si zahraje také Federer

Letošní Turnaj mistrů poznal třetího účastníka. Po Novaku Djokovičovi (1.) a Rafaelu Nadalovi (2.) se na závěrečném podniku sezóny představí Roger Federer (3.). Švýcar si sedmnáctou kvalifikační vstupenku zajistil po úvodní výhře US Open nad Sumitem Nagalem (190.).

06:10
Federer na úvod otáčel

Roger Federer (3.) vstoupil do US Open výhrou nad Sumitem Nagalem (190.) 4:6, 6:1, 6:2, 6:4. Federer musel otáčet po nevydařené první sadě, ve které vedl 2:0, o brejk ale okamžitě přišel. Další dva sety již náležely bývalé jedničce. Ve čtvrtém setu se Švýcar nechal znovu připravit o náskok 2:0, zásluhou rebrejku na 3:2 však mohl za stavu 5:4 podávat na výhru. V desáté hře sice prohrával 0:40 a odvracel čtyři brejkboly, postup si ale ujít nenechal.

05:55
Veselý byl dva míče od postupu do 2. kola

Pouť Jiřího Veselého (140.) posledním grandslamem sezóny skončila. 26letý český tenista nedokázal v 1. kole hlavní soutěže US Open vyzrát na Litevce Ricardase Bernakise (68.) i přes to, že ovládl první a třetí sadu zápasu. V té čtvrté byl navíc za stavu 5:4 při svém podání pouhé dva míče od postupu do dalšího kola, jenomže po obratu soupeře se zápas nakonec ještě o hodinu a šest minut natáhl. Veselý sice v páté sadě odvrátil i tři mečboly, nakonec však před vítězem nedávného challengeru ve Vancouveru kapituloval.