23:12
Rosol odvracel mečboly, v tiebreaku 3. setu padl

Jediným neúspěšným českým účastníkem finálového kola kvalifikace US Open se nakonec stal Lukáš Rosol. V souboji s mírně favorizovaným Bělorusem Jegorem Gerasimovem sice dokázal vyhrát prostřední sadu, ale nakonec padl po setech 2:6, 7:6(3), 6:7(5). V rozhodujícím dějství odvrátil český tenista hned čtyři mečboly, zároveň ale neproměnil v sedmé a jedenácté hře celkem čtyři brejkboly, které by ho dostaly do vedení a nakonec v tiebreaku třetího setu prohrál těsně 5:7.

22:26
Veselý se kvalifikoval po třech a půl hodinách boje

Pořádně tuhou bitvu o postup do hlavní soutěže US Open má za sebou Jiří Veselý. Český tenista se dokázal prokousat přes finále kvalifikace po více než tří a půl hodinové bitvě s Italem Paolem Lorenzim, jehož porazil 6:4, 5:7, 7:6(2). Veselý měl šanci dotáhnout utkání do vítězného konce už ve druhém setu, když vedl 5:3, ale poté prohrál čtyři hry v řadě a musel do rozhodující sady. V ní nevyužil napřed vedení 3:1, poté ani mečbol v desátém gemu a nakonec o svém postupu musel rozhodnout až v tiebreaku, do něhož se dostal i díky dvěma odvráceným brejkbolům v jedenácté hře. Ve zkrácené hře už nedal italskému hráči šanci a přehrál ho hladce 7:2.

21:38
Allertová se kvalifikovala v New Yorku

Úspěšnou kvalifikaci má za sebou i druhá Češka ve finálovém kole na US Open. Denisa Allertová musela čelit 25. nasazené Australance Priscille Honové, jíž zdolala 6:3, 7:5. V úvodním setu sice nevyužila svého obratu z 1:2 na 4:2 a přišla o výhodu brejku, ale posléze první sadu dotáhla do vítězného konce. Ve druhém dějství hned třikrát nechala soupeřkou dotáhnout ve skóre a předvést úspěšný rebrejk, poté však v koncovce potvrdila, že je v utkání lepší hráčkou a po brejku v jedenácté hře hladce dopodávala.

21:35
Martincová otočila duel s Kučovou, prošla do hlavní soutěže

Hlavní soutěž US Open vybojovala v pátek Tereza Martincová! Česká tenistka sice v souboji se Slovenkou Kristínou Kučovou prohrála úvodní sadu, ale nakonec zvítězila 4:6, 6:2, 6:2. Duel, který trval téměř dvě a půl hodiny, Martincová definitivně zlomila za stavu 2:2 ve třetím setu. Dokázala totiž odvrátit tři brejkboly při vlastním podání a následně vyhrála čtyři hry v řadě.

21:10
Siniaková si finále v Bronxu nezahraje

Kateřina Siniaková (38.) nepotvrdila na turnaji v Bronxu roli favoritky a prohrála semifinálový duel s Polkou Magdou Linetteovou (80.) 6:7(3), 2:6. Pátá nasazená se v prvním setu dostala do vedení 5:4 a podávala na vítězství v úvodním dějství, ale servis nepodržela. Následně sice ve dvanácté hře odvrátila čtyři setboly, avšak v tiebreaku prohrála 3:7. Ve druhém setu ztratila česká hráčka podání hned v první hře a na zvrat už síly nenašla.

19:06
Šáfraněk prolétl do semifinále

Český tenista Václav Šafránek dominoval čtvrtfinálovému utkání v polské Poznani. Nasazenou jedničku Denise Jevsejeva deklasoval za pouhých 57 minut hry 6:0, 6:2.

14:13
Nouza se Škochem jsou ve finále

Petr Nouza s Davidem Škochem postoupili do finále čtyřhry ve švýcarském Schlierenu. Česká dvojice v semifinále porazila čtvrté nasazené Australany Adama a Jasona Taylora 7:6(2), 6:4. Nouza se Škochem tak poprvé od loňského září budou hrát o společný titul.

13:14
Konečný završil zmar v Minsku

Český tenis nebude mít ani jednoho semifinalistu dvouhry v Minsku. Michal Konečný (628.) ve čtvrtfinále prohrál s tenistou z kvalifikace Davidem Volfsonem (1956.) 3:6, 4:6 a navázal tak na neúspěchy Ondřeje Krsteva (774.) a Davida Poljaka (557.).

10:58
Krstev i Poljak překvapivě prohráli

Běloruský Minsk přišel o dva české zástupce ve dvouhře. Ve čtvrtfinálových zápasech prohrál Ondřej Krstev (774.), na kterého chvíli poté navázal David Poljak (557.). Oba hráči přitom byli považováni za favority. Krstev nestačil na Ivana Ljutareviče (1071.) dvakrát 3:6, Poljak nezvládl střetnutí proti Vadymu Ursuovi (910.) 2:6, 6:7(6).