19:25
Plíšková prolétla do semifinále za 54 minut

Suverénním výkonem se ve čtvrtfinále turnaje v Eastbourne prezentovala světová trojka Karolína Plíšková. Druhá nasazená v generálce na Wimbledon prolétla do semifinále, když porazila Rusku Jekatěrinu Alexandrovovou (52.) za 54 minut 6:2, 6:0. V utkání nečelila navíc ani jednomu brejkbolu a od stavu 2:2 nepovolila soupeřce uhájit žádné podání.

18:26
Martincová slaví postup do hlavní soutěže Wimbledonu!

Poprvé v kariéře si zahraje hlavní soutěž Wimbledonu Tereza Martincová (139.). Česká tenistka ve finále kvalifikace nebyla ani zdaleka favoritkou, ale proti kvalifikační dvojce Anně Blinkovové, 87. hráčce světa, předvedla parádní výkon a vyhrála 4:6, 6:3, 7:5. Ve třetím setu vedla Martincová už 4:1 se dvěma brejky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohl její postup zdramatizovat. Jenže Blinkovová obě ztracená podání získala zpátky a skóre otočila. V jedenácté hře se ovšem přes dvě shody prosadila znovu česká hráčka, jíž se následně podařilo duel dopodávat.

15:42
Bouzková na Bogdanovou nestačila

Marie Bouzková (116.) nebude mít na Rumunku Anu Bogdanovou (134.) příliš dobré vzpomínky. Poté, co s ní prohrála v prvním kole US Open 2018, nedokázala na ni najít recept ani ve wimbledonské kvalifikaci a po porážce 3:6, 1:6 se musí s turnajem rozloučit. Od stavu 2:2 se začala trápit na podání a do konce zápasu si ho udržela už jen jednou. Skvěle hrající Bogdanová na returnu svou soupeřku dokázala tlačit do defenzivy a vytěžila z toho postup do hlavní soutěže.

14:09
Veselý prošel kvalifikací do hlavní soutěže

Bez ztráty setu prosvištěl wimbledonskou kvalifikací Jiří Veselý (108.), jemuž se podařilo porazit Američana Tommyho Paula (136.) 6:2, 6:3, 6:3. Za bedlivého pozorování Nicka Kyrgiose, který přál americkému tenistovi, se Veselému dařilo od úvodních gemů vytvářet na soupeře tlak a celkově proměnit 6 brejkbolů. V rozhodující sadě navíc sám už ani brejkbolu nečelil.

14:01
Rosol se ve Wimbledonu nekvalifikoval

Jako první z českých tenistů měl své vystoupení ve finále kvalifikace za sebou Lukáš Rosol (130.). V utkání s Juičim Sugitou (258.) sice byl mírným favoritem, ale ve všech třech odehraných setech měl nakonec navrch Japonec, který vyhrál 6:4, 6:3, 6:2. Rosol v zápase využil jeden brejkbol, kterým smazal ztrátu brejku ve druhé sadě. Ve zbytku duelu se mu ovšem na soupeře nepovedlo najít recept.