20:07
Smitková i přes mečbol končí v kvalifikaci

Tereza Smitková (152.) si hlavní soutěž na Wimbledonu nezahraje, ve druhém kole kvalifikace totiž prohrála s Yaninou Wickmayerovou (148.) 6:1, 6:7(3), 1:6. První set zvládla Češka bez zaváhání za 25 minut, druhý pak byl mnohem vyrovnanější a nekonal se v něm jediný brejk. Smitková měla jediný brejkbol celého setu, který byl zároveň i mečbolem, ale ten nevyužila. Třetímu setu už jasně vládla Belgičanka.

18:05
Bouzková nadělila kanára a ve Wimbledonu postupuje

Úspěšný český den v kvalifikaci Wimbledonu pokračuje, další postupující je Marie Bouzková (116.), která porazila Anhelinu Kalininovou (135.) po setech 6:0, 7:5. První set byl v podání Bouzkové velká jízda, Češka ztratila pouze čtyři fiftýny. Druhá sada už byla mnohem vyrovnanější, celkem nabídla sedm brejků. Ten rozhodující přišel ve dvanáctém gemu, kdy Bouzková proměnila hned svůj první mečbol a zápas uzavřela. Ve finále kvalifikace se Bouzková utká s vítězkou zápasu Pemra Ozgenová (220.) – Ana Bogdanová (134.).

17:56
Martincová splnila roli favoritky a je ve finále kvalifikace

Tereza Martincová (139.) ve druhém kole wimbledonské kvalifikace porazila Caroline Dolehideovou (268.) 6:1 a 7:6(5) a hlavní soutěž Wimbledonu už má na dosah. Úvodní sada zápasu byla rychlá a trvala díky dvěma brejkům Martincové pouze 22 minut. Ve druhém setu už vedla Češka 5:2, ale poté dvakrát přišla o podání a rozhodovalo se v tiebreaku. V něm byla nakonec úspěšnější čtyřiadvacetiletá Češka. Ta ve finále kvalifikace vyzve Annu Blinkovovou (87.), se kterou jediný vzájemný zápas prohrála.

17:47
Jebavý je v deblu v Antalyi v semifinále

Roman Jebavý postoupil v turecké Antalyi po boku Phillippa Oswalda do semifinále, když porazili dvojici Leander Paes, Benoite Paire 7:6(11), 6:4. Úvodní sada byla nesmírně vyrovnaná a nenabídla ani jeden brejk. Česko-rakouská dvojice pak v tiebreaku odvrátila tři setboly a sama využila svůj čtvrtý. Druhý set pak Jebavý s Oswaldem pro sebe rozhodli brejkem v devátém gemu.

15:44
Plíšková v Eastbourne zničila Mertensovou

Karolína Plíšková (3.) za pouhou hodinu hry prolétla na travnatém turnaji v britském Eastbourne do čtvrtfinále, když zdolala přemožitelku Markéty Vondroušové z minulého kola Elise Mertensovou (21.) hladce 6:1, 6:2. Česká tenistka se mohla po celý zápas opřít o vynikající podání, o které ani jednou nepřišla. Sama naopak Belgičanku brejkla v každém setu dvakrát. Ve čtvrtfinále se česká jednička utká s lepší z dvojice Jelena Ostapenková (35.), Jekatěrina Alexandrovová (52.).

14:43
Také Veselý je poslední krok od hlavní soutěže Wimbledonu

Krátce po úspěchu Lukáše Rosola se z postupu do finále wimbledonské kvalifikace raduje také další český tenista Jiří Veselý (108.). Pětadvacetiletý tenista porazil Španěla Adriana Menendeze-Maceirase (148.) po setech 6:3, 6:1. Zápas netrval ani hodinu a půl, Veselý měl skvělý nástup do zápasu, kdy rychle vedl 4:0 a set pak bez problému dovedl do vítězného konce. Druhá sada byla z pohledu Veselého ještě hladší. Český hráč nabídl svému soupeři jediný brejkbol, který navíc odvrátil, a sám Maceirasovi sebral podání dvakrát. Ve finále kvalifikace se Veselý utká s Mikaelem Torpegaardem (172.) nebo Tommym Paulem (136.).

14:35
Rosol udolal Garcíu-Lópeze a je ve finále kvalifikace

Lukáš Rosol (130.) po dvou hodinách a dvaceti minutách porazil Guillerma Garcíu-Lópeze (125.) 5:7, 6:3 a 8:6 a raduje se z postupu do finále wimbledonské kvalifikace. Český tenista nejprve vybojoval brejkem ve dvanácté hře první sadu, druhý set však ztratil. V tom třetím pak měl Španěl ve dvanáctém gemu za stavu 6:5 dva mečboly, ale oba je dokázal Rosol odvrátit. Následně čistou hrou vzal soupeři podání a v dalším gemu využil hned první mečbol. V posledním kvalifikačním kole se Rosol utká s Juičim Sugitou, proti kterému vyhrál oba dosavadní vzájemné zápasy.