22:13
V kvalifikaci US Open dohrál i Rosol

Českým tenistům se zatím během druhého hracího dne kvalifikace US Open nedaří. Po Václavu Šafránkovi a Barboře Krejčíkové dohrál i Lukáš Rosol (202.), který proti Italu Federicu Gaiovi (241.) nesplnil roli výrazného papírového favorita a prohrál 6:7(5) a 4:6. V prvním setu přišel Rosol v šesté hře o servis, rychle ale dokázal zareagovat a vynutit si tiebreak. V tom sice získal úvodní dvě výměny, nakonec ale prohrál nejtěsnějším rozdílem 5:7. Klíčovým gemem druhého dějství byl ten s číslem tři, v němž se zrodil jediný brejk – bohužel na straně českého hráče. Ten se tak s kvalifikací loučí.

21:31
Krejčíková nevyužila mečbol a v kvalifikaci končí

Jen jediný vyhraný míč dělil Barboru Krejčíkovou (225.) v New Yorku od postupu do druhého kola kvalifikace, nakonec ale musela česká hráčka skousnout hořkou porážku. Proti Maďarce Fanny Stollarové (147.) disponovala za stavu 6:3 a 6:5 mečbolem, nakonec ale utkání, v němž se musela nechat hned dvakrát ošetřovat, prohrála 6:3, 6:7(3) a 3:6.

18:40
Šafránek v New Yorku končí

Již v prvním kole skončila kvalifikační pouť Václava Šafránka (270.) na závěrečném grandslamu sezóny. Český hráč nestačil na úvod středečního programu na favorizovaného Němce Daniela Brandse (215.), jenž letos prohrál na tvrdém povrchu jen 4 zápasy z celkových sedmadvaceti! Brands zvítězil po setech 6:4 a 7:6(3), Šafránek jej v celém utkání nedokázal připravit o servis.

18:21
Kopřiva přehrál Panáka

Osmý nasazený Vít Kopřiva (577.) je na turnaji v maďarském Gyoru v osmifinále. Jednadvacetiletý tenista přehrál v souboji dvou českých hráčů o dva roky staršího Yva Panáka (1524.), a sice dvakrát 6:3.

18:12
Malečková po obratu postupuje

Pomyslnému hrobníkovi z lopaty utekla na turnaji v Braunschweigu Jesika Malečková (334.). Česká tenistka rozehrála duel prvního kola s Polkou Katarzynou Kawaovou (342.) dobře, když brala úvodní set poměrem 6:4. Druhý však stejným výsledkem ztratila a ve třetím prohrávala už 1:4. Nakonec si Malečková, jež se trápila na servisu, vynutila tiebreak, který získala nejtěsnějším možným rozdílem 7:5.

15:42
Laboutková favoritku nezaskočila

Turnaj v Budapešti končí pro Anetu Laboutkovou (1136.) v osmifinále. Česká hráčka v něm nestačila na Aleksandrinu Najdenovovou (598.) z Bulharska, s níž prohrála dvakrát 4:6. Laboutková přitom v obou setech vedla shodně 4:3, poté ale nezvládla koncovku.

14:12
Nejedlý vydřel postup až v tiebreaku třetího setu

Pavel Nejedlý (567.) se na postup do osmifinále turnaje v maďarském Gyoru pořádně nadřel. Český hráč byl v souboji se slovenským lucky loserem Davidem Damianem Brnou (1784.) jasným favoritem, nakonec ale postoupil po dramatickém průběhu až skrze tiebreak rozhodujícího setu po výsledku 6:3, 6:7(7) a 7:6(4). Nejedlý přitom vedl ve druhém setu 5:3, ve třetím dokonce 5:3 a 40:15. Na vítězství podával český tenista i za stavu 6:5, nakonec ale soupeře udolal až v již zmíněné zkrácené hře.

13:53
Čtvrtfinále si v Maďarsku zajistila také G. Pantůčková

Nejen Magdaléna, ale i její sestra Gabriela Pantůčková (521.) si na patnáctitisícovém podniku v Budapešti zahraje o semifinále. Nasazená pětka porazila Elaine Genoveseovou (521.) z Malty 6:4 a 6:3.

13:51
České derby pro M. Pantůčkovou

Los turnaje v Budapešti proti sobě svedl dvě české hráčky. Souboj Dagmar Dudlákové (1014.) se třetí nasazenou Magdalénou Pantůčkovou (488.) vyzněl lépe pro druhou jmenovanou favoritku, jež zvítězila 6:3 a 7:6(9). Druhá sada, jež nabídla celkem šest ztracených podání, vyvrcholila dramatickým tiebreakem, který vyhrála Pantůčková až poměrem 11:9.

13:46
Kvalifikant Bugaj postupuje i v hlavní soutěži

Osmnáctiletý Martin Bugaj (1609.), jenž se na turnaji v srbském Novém Sadu prodral z kvalifikace do hlavní soutěže, nadále vítězí. Ve středu si český mladík vyšlápl na domácího Gorana Markoviče (863.), kterého za hodinu a 38 minut porazil 6:3 a 7:5.

13:44
V Minsku jde dále i Poljak

Roli nasazené dvojky zatím v běloruském Minsku potvrzuje David Poljak (466.). Dvaadvacetiletý Čech se probojoval už do čtvrtfinále, když ve středu nedal šanci gruzínskému kvalifikantovi Georgu Tsivadzemu (1063.). O tři roky staršího protivníka Poljak porazil i navzdory dvěma ztraceným podáním dvakrát 6:3.

13:40
Gengel v Minsku po obratu postupuje

Zle nedobře rozehrál v Minsku své osmifinálové utkání Marek Gengel (805.), když v úvodní sadě souboje s Britem Benem Jonesem (-), jenž nefiguruje v žebříčku ATP, uhrál jen tři gemy. Český hráč ale posléze zavelel k obratu, v deváté hře druhého setu získal klíčový brejk a nakonec zvítězil 3:6, 6:4 a 6:2.

13:37
Zarycká zdolala sestru japonské hvězdy

Téměř dvouhodinové utkání se šťastným koncem má za sebou na podniku v Braunschweigu Anastasia Zarycká (346.). Češce přisoudil los na úvod Japonku Mari Ósakaovou (366.). Sestru slavnější Naomi, jež je momentálně devatenáctou hráčkou světa, zdolala Zarycká 6:4 a 7:5.

13:33
Staněk pokračuje už jen ve čtyřhře

Robin Staněk (717.) si singlové čtvrtfinále na turnaji v Poznani nezahraje. Český hráč nestačil na třetího nasazeného Holanďana Jelleho Selse (352.), s nímž prohrál 3:6 a 1:6. Staněk v utkání nedokázal využít ani jeden ze tří nabídnutých brejkbolů. Po boku Brazilce Dischingera jej odpoledne čeká ještě čtvrtfinále čtyřhry.

10:28
Rikl je v Thajsku ve čtvrtfinále

Patrik Rikl (464.) si na turnaji v thajském Nonthaburi zahraje o semifinále. Devatenáctiletý Čech si stejně jako v prvním kole poradil s domácím protivníkem, a to dokonce opět i shodným výsledkem dvakrát 6:2. Soupeřem mu byl o rok starší Nawakarn Khunjan (-).