21:57
Murray nebude chybět na Rogers Cupu

Andy Murray (156.) se po třech letech ukáže na Rogers Cupu. Britský tenista, který se na okruh začíná vracet po zdravotních problémech, sice nyní nesplňuje žebříčková kritéria pro účast v hlavní soutěži, od pořadatelů však obdržel divokou kartu. Murray turnaj v roce 2015 ovládl, letos se však místo v Montrealu bude hrát v Torontu. Informaci oznámily oficiální stránky podniku.

21:02
Hradecká neudržela vedení proti druhé nasazené

Lucie Hradecká (368.) na ITF v německém Stuttgart-Vaihingenu skončila hned po prvním zápase dvouhry. Zkušená tenistka, pro kterou se jednalo teprve o páté utkání v letošním roce, prohrála s druhou nasazenou Annou Zajaovou 7:5, 3:6, 3:6.

20:11
Murray nestačil na Edmunda

Andy Murray (156.) se druhé výhry po návratu ze zranění nedočkal. Bývalý nejlepší tenista žebříčku v osmifinále v Eastbourne prohrál s krajanem Kyle Edmundem (18.) dvakrát 4:6, když během zápasu třikrát ztratil servis. Jediný brejk na 3:5 ve druhém setu mu již k obratu nepomohl.

18:51
Plíšková pokračuje v obhajobě, přehrála Strýcovou

Karolína Plíšková (7.) je v Eastbourne už ve čtvrtfinále. Nejvýše postavená Češka současnosti v osmifinálovém utkání přehrála Barboru Strýcovou (23.), se kterou si poradila 6:3, 6:4. Plíšková bude v utkání o semifinále čelit Aryně Sabalenkové (45.), se kterou ji čeká první vzájemný zápas.

18:37
Jebavý se o semifinále připravit nenechal

Roman Jebavý je na ATP v Antalyai v semifinále čtyřhry. Český deblista a jeho spoluhráč Julio Peralta ve čtvrtfinále vyřadili duo Garcia-Lopez, Sousa, které udolali 7:6(5), 3:6, 10:6. Po velmi vyrovnané úvodní sadě byl ve druhém setu k vidění jediný brejk. V rozhodujícím super tiebreaku Jebavý s Peraltou vedli 8:3, čímž si vytvořili nedostižný náskok.

18:32
Nouzu překvapil kvalifikant

Petr Nouza (744.) na Futures v Karmenu nezvládl roli favorita, proti úspěšnému kvalifikantovi Aziz Kijametovičovi (-) prohrál dvakrát 4:6. Nouza měl navrch jen v prvním setu, ve kterém vedl 4:2. Soupeř ale poté získal šest gemů za sebou, díky čemuž si také zajistil postup do osmifinále singlu.

18:26
V Polsku postupují Krejčíková i Kolodziejová

Na podniku ITF v polské Toruni si ve středu první kolo dvouhry zahrály Miriam Kolodziejová (319.) a nasazená jednička Barbora Krejčíková (201.). Kolodziejová si ve třech setech poradila s Terezou Mihálikovou (355.) 6:0, 4:6, 6:1, zatímco Krejčíková na úvod ztratila pouhé dvě hry, když Albinu Chabibulinovou (711.) smetla 6:2, 6:0.

18:19
Voráčová si další cenný skalp nepřipsala

Renata Voráčová (-) v probíhajícím týdnu startovala na ITF v Southsea ve dvouhře. Čtyřiatřicetiletá hráčka, která v osmifinále vyřadila Johannu Larssonovou (62.), v následujícím klání nestačila na Pauline Parmentierovou (71.), se kterou padla 5:7, 1:6.

18:08
Rosol zametl také s Kopřivou

Lukáš Rosol (263.) na Futures v Pardubicích potvrzuje roli velkého favorita na jedničku. Zkušený hráč v osmifinále nedal šanci Vítu Kopřivovi (539.), kterého porazil dvakrát 6:2. Rosol za necelou hodinu a čtvrt jen jednou ztratil servis, při vlastním podání celkově přišel o sedm fiftýnů. Prvního nasazeného bude chtít ve čtvrtfinále překvapit Pascal Brunner (499.), turnajová osmička.

17:10
G. Pantůčková obrat završila kanárem

Gabriela Pantůčková (615.) na ITF v Jablonci nad Nisou postoupila do osmifinále dvouhry. Česká tenistka v prvním kole porazila kvalifikantku Timeu Jarůškovou (978.), když po nevydařeném prvním setu zvládla otočit utkání a soupeřku dorazit kanárem. Pantůčková bude po výhře 6:7(4), 6:2, 6:0 v dalším zápase hrát proti Ani Vangelovové (1133.).

16:58
Rikl druhý středeční zápas skrečoval

Patrik Rikl (546.) na Futures v Pardubicích skončil v osmifinále. Talentovaný mladík proti Romanu Safjullinovi (339.) prohrál 6:2, 3:6, 3:4, když v závěrečném setu protihráči skrečoval.

16:38
Vondroušová postoupila do finále kvalifikace čtyřhry

Markéta Vondroušová živí naději na účast ve čtyřhře ve Wimbledonu. Nadějná Češka společně s Annou Blinkovovou na úvod kvalifikace vyřadily dvojici Listerová, Santamariaová, se kterou si poradily 6:3, 4:6, 6:3.

15:26
Bouzková proti favoritce nevyužila setboly

Marie Bouzková (166.) ani na pátý pokus nezvládne projít grandslamovou kvalifikací. Česká tenistka ve druhém kole kvalifikace Wimbledonu prohrála s třetí nasazenou, kterou je Sara Sorribesová Tormová (103.), 2:6, 6:7(3). Bouzková již prohrávala 2:6, 1:3, přesto ve druhém setu otočila na 5:3. V desáté hře navíc při podání soupeřky neproměnila dvě příležitosti na konec setu. Favoritka následně vyhrála tři gemy v řadě, Češka přesto dovedla set do zkrácené hry. V ní ovšem již úřadovala Sorribesová Tormová.

15:14
Pokorná si došla pro druhé vítězství mezi ženami

Barbora Pokorná (-) na ITF v Jablonci nad Nisou ještě nekončí. Mladá Češka, která se do hlavní soutěže dostala z tříkolové kvalifikace, v prvním kole porazila Louise Lamplaovou (1041.) 6:3, 1:6, 6:3 a podruhé v kariéře si zahraje osmifinále dvouhry na profesionální úrovni. O vylepšení maxima se bude Pokorná pokoušet proti trojce podniku Viktorii Kanové (504.).

14:48
Paroulek zabojuje o první semifinále kariéry

Tadeáš Paroulek (977.) na Futures v Pardubicích postoupil do čtvrtého čtvrtfinále dvouhry v letošním roce. Nadějný tenista v osmifinále smetl Tomáše Jirouška (-), krajana porazil 6:3, 6:2. O první semifinále singlu v kariéře bude Paroulek hrát s bývalým druhým juniorem světa Marko Miladinovičem (829.).

14:42
Mertl přehrál Konečného i podruhé

Jan Mertl (552.) si na Futures v Pardubicích zahraje ve čtvrtfinále. Zkušený hráč v osmifinále porazil Michala Konečného (591.), se kterým si poradil 6:4, 5:7, 6:2. Mertl po úspěšném prvním setu byl ve druhé sadě rychle o brejk pozadu. Ztrátu sice dokázal stáhnout, na závěr sady přesto soupeř srovnal na 1:1 na sety. Na úvod rozhodující sady si oba tenisté na vzali podání a zatímco Mertl si dokonce duelu servis již udržel, Konečný naopak ještě v šesté a osmé hře ztratil.

14:34
Horáčková dobře rozehraný zápas nedotáhla

Vyhrála první set, přesto končí. Řeč je o Gabriele Horáčkové (672.), která na turnaji ve švýcarském Verbieru změřila síly s domácí Fionou Ganzovou (1057.). Sedmadvacetiletá Češka podlehla o deset let mladší soupeřce 6:3, 3:6 a 2:6.

14:31
Hájek v Alkmaaru neuspěl

Český tenista Petr Hájek (910.) na turnaji v nizozemském Alkmaaru neuspěl, když prohrál hned v úvodním kole s Argentincem Francem Emanuelem Egeou (709.). Zápas skončil 3:6 a 4:6.

14:14
Muchová Bouchardovou potrápila, nakonec ale prohrála

Zajímavé měření sil má za sebou na dvorcích v Roehamptonu Karolína Muchová (223.). Právě zde se česká tenistka utkala ve druhém kole wimbledonské kvalifikace s populární Kanaďankou Eugenií Bouchardovou (191.), která si na travnatém grandslamu zahrála v roce 2014 finále. Muchová po prohraném prvním dějství, v němž uhrála jen dva gemy, oplácela soupeřce stejnou mincí a vynutila si rozhodující set. V tom držela s favoritkou šest her krok, v sedmé a deváté hře ale Češka ztratila dvakrát servis a prohrála tak 2:6, 6:2 a 3:6.

14:07
Marková je po skreči protivnice v osmifinále

Jen 28 minut pobyly na kurtu v Jablonci Johana Marková (681.) s Kateřinou Vaňkovou (707.). Druhou jmenovanou vyřadily opět ze hry zdravotní problémy, když za stavu 5:1 pro Markovou Vaňková duel skrečovala.

14:05
Bužková zvládla třísetovou bitvu s Laboutkovou

Úvodní kolo turnaje v Jablonci nabídlo souboj dvou osmnáctiletých tenistek, v němž si vedla lépe na divokou kartu hrající Radka Bužková (-). Ta sice s krajankou Anetou Laboutkovou (1164.) prohrála první sadu 4:6, po setech 6:3 a 6:4 ale zápas otočila a zajistila si tak postup do osmifinále.

13:57
Kubáňová sehrála vyrovnaný zápas s nasazenou trojkou

Sedmnáctiletá Karolína Kubáňová (1102.) hrající v Jablonci na divokou kartu potrápila v prvním kole nasazenou trojku Victorii Kanovou (504.). S Ruskou sehrála česká teenagerka vyrovnanou partii, když prohrála po boji 6:7(8) a 3:6.

13:52
Miklová je v Jablonci v osmifinále

Barbora Miklová (863.) si na domácí akci v Jablonci zahraje čtvrtfinále. V úvodním kole dvouhry zaznamenala dvacetiletá Češka vítězství dvakrát 6:3. Její soupeřkou byla o rok mladší Němka s německými kořeny Eva Marie Voracek (1088.).

13:44
Štefková otočila zápas s favoritkou a zahraje si o postup na Wimbledon

Už jen jeden vyhraný zápas dělí Barboru Štefkovou (715.) od účasti v hlavní soutěži Wimbledonu. Třiadvacetiletá Češka ve středu otočila duel s favorizovanou Ruskou Veronikou Kudermětovovou (145.), když po prohraném prvním setu povolila soupeřce ve zbylých dvou dějstvích v součtu jen pět her. Štefková zvítězila 2:6, 6:4 a 6:1.

13:09
Rikl otočil dohrávku s Nejedlým

Patrik Rikl (546.) si na turnaji v Pardubicích zahraje osmifinále. Český mladík zvládl dohrávku proti krajanu Pavlovi Nejedlému (592.), s nímž sice prohrál tiebreak prvního setu, avšak posléze zavelel k obratu. Rikl vyhrál 6:7(5), 6:4 a 6:1.

12:25
Kvitová odstoupila z turnaje v Eastbourne

Petra Kvitová (8.) si ve středu o čtvrtfinále na turnaji v Eastbourne nezahraje. Vítězka posledního podniku z Birminghamu měla v souboji bývalých světových dvojek vyzvat Polku Agnieszku Radwańskou (31.), z akce se ale vinou zranění nohy odhlásila.