Laver Cup: Del Potra nahradí Tiafoe

Došel do semifinále na US Open. Po těžkých bitvách se ale necítil stoprocentně fit. Juan Martín del Potro se musel odhlásit z blížícího se Laver Cupu. Argentince nahradí Frances Tiafoe.

20:24
Papík zvládl dramatickou bitvu s Kivatcevem

Tomáš Papík (527.) úspěšně vstoupil do turnaje v Egyptě, avšak na postup se pořádně nadřel. Český tenista strávil na kurtu bezmála tři hodiny! Nasazená dvojka nakonec porazila Rusa Kirilla Kivatceva (778.) po dramatickém průběhu 7:6 (3), 6:7 (7) a 6:4.

20:09
Veselý se Struffem v Petrohradu končí

Jiří Veselý se pro turnaj v ruském Petrohradu dohodl na spolupráci s Němcem Janem Lennardem Struffem, avšak jejich společná premiéra na okruhu ATP vítězstvím neskončila. Česko-německý pár nestačil v dramatickém utkání na dvojici Monroe, Smith a prohrál po setech 7:6 (4), 2:6, 7:10. Veselého i Struffa čeká ve středu vstup do singlové části turnaje.

18:26
Smitková zvládla vstup do turnaje ve Francii

Tereza Smitková (218.) si v minulém týdnu naordinovala odpočinek a na žádném turnaji se nepředstavila. Dvaadvacetiletá tenistka následně odcestovala do francouzského Saint-mela, kde dnes vstoupila do turnaje s dotací 60 000 $. A vstup do byl vítězný, neboť si česká hráčka poradila za hodinu hry s domácí Chloe Paquetovou (204.) po setech 6:4, 6:0 a postoupila do druhého kola!

16:04
Horáčková postupuje ve Varně do druhého kola

Gabriela Horáčková (906.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje v bulharské Varně. Šestadvacetiletá tenistka si v dnešním odpoledním zápase poradila s favorizovanou Němkou Katharinou Heringovou (756.), kterou porazila po setech 6:3 a 7:6 (4). Horáčková tak zastavila sérii čtyř porážek v řadě!

15:55
Jebavý s Middelkoopem v Petrohradu postupují

Roman Jebavý s Nizozemcem Middelkoopem zvládli vstup do turnaje ATP v ruském Petrohradu. Ještě o víkendu se oba parťáci utkali proti sobě v Davis Cupu, dnes vyrazili do boje společně. Česko-nizozemská dvojice si poradila v prvním kole s párem Da Silva, Lorenzi, kterou porazila za 58 minut po setech 6:3 a 6:2.

14:44
Šafránek skrečoval duel v Sibiu

Václav Šafránek končí i na druhém challengeru v řadě v prvním kole. Dvaadvacetiletého tenistu trápily v dnešním utkání proti Casperu Ruudovi z Norska zdravotní problémy, a tak za stavu 1:6 a 0:3 musel utkání skrečovat. Zároveň je tak i ohrožena účast českého tenisty ve čtyřhře, ve které se s Janem Šátralem probojovali do čtvrtfinále.

14:42
Strýcová zvládla bitvu s Rybárikovou

Barbora Strýcová (25.) napodobila Kateřinu Siniakovou a zajistila si na turnaji v Tokiu postup do osmifinále. Česká tenistka zvládla úterní dramatický zápas proti Slovence Magdaleně Rybárikové (27.), kterou porazila po setech 7:6 (4), 7:6 (2). Strýcová narazí v dalším kole na Britku Kontaovou, čtvrtou nasazenou.

14:18
Malečková vybojovala postup

Jesika Malečková (286.) vstupovala do turnaje v Podgorici jako pátá nasazená tenistka. Úvod utkání proti Vladě Ekshibarové tomu však moc nenasvědčoval. Česká tenistka rychle prohrávala 0:3 a 3:5. Její izraelská soupeřka však první sadu dopodávat nedokázala a toho Malečková využila, když nakonec čtyřmi gemy v řadě otočila vývoj sady a získala ji 7:5. Druhý set si už česká tenistka utéct nenechala a po výhře 7:5, 6:3 tak postupuje do druhého kola.

13:14
Kilnarová v Podgorici otočila ztracený zápas

Monika Kilnarová (448.) si dnes v Podgorici musela připadat jako na houpačce. Úvodní sadu duelu proti Rumunce Serbanové (338.) totiž ztratila poměrem 0:6. Ve druhém setu se však hra úplně otočila a Kilnarová jej získala 6:1. České tenistce však následně nevyšel vstup do rozhodující sady, když rychle prohrávala 1:5. Kilnarová se však nadechla k nevídanému obratu, když celý set otočila a nakonec vyhrála 8:6 v rozhodujícím tiebreaku třetí sady! Ve druhém kole čeká na českou tenistku Chorvatka Tena Lukašová (331.)

12:54
Kr. Plíšková postupuje alespoň ve čtyřhře

Kristýna Plíšková se po nevydařeném utkání dvouhry dostala na dvorec v jihokorejském Soulu znovu, tentokrát v utkání čtyřhry. Česká reprezentantka s Rumunkou Beguovou vyrovnaný duel proti domácímu páru Choi, Kim zvládly a po výsledku 6:4, 6:7(6), 10:6 postupují do čtvrtfinále. V něm se střetnou s thajskou dvojicí Kumkhumová, Pliphuechová.

12:29
Siniaková česko-slovenský duel zvládla

Kateřina Siniaková (50.) zvládla svůj vstup do turnaje v Tokiu úspěšně, když i na potřetí v kariéře dokázala porazit Janu Čepelovou (108.). Slovenská tenistka přitom do utkání vstoupila lépe, když úvodní sadu získala za půl hodiny jednoznačně 6:1. Mladá Češka se však nadechla k obratu a druhý set vyhrála 6:3. V rozhodující sadě pak Siniaková rychle vedla 4:1, ale situaci si mírně zkomplikovala, když soupeřka snížila na 3:4 a 4:5. Následně už však česká tenistka celé utkání dopodávala a po výsledku 1:6, 6:3, 6:4 tak slaví postup do druhého kola.

12:21
Martincová ve čtyřhře neuspěla

Tereza Martincová dnes na turnaji v Soulu nezvládla utkání prvního kola čtyřhry. S Japonkou Egučiovou totiž neuspěly v rozhodujícím supertiebreaku a podlehly tak britsko-australské dvojici Dunneová, Honová 7:6(2), 2:6, 3:10. Ve dvouhře vypadla česká tenistka ve finále kvalifikace právě s Australankou Honovou.

11:26
Šátral v Rumunsku postupuje

Jan Šátral (243.) dnes na challengeru v rumunském Sibiu potvrdil roli papírového favorita a porazil Chorvata Serdarušiče (332.), který startoval na divokou kartu. Český tenista se dostal k brejku hned ve třetí hře zápasu a svou výhodu si pohlídal až do konce setu. Ve druhé sadě pak Šátral vzal svému chorvatskému soupeři podání hned třikrát a po výhře 6:4, 6:2 postupuje do druhého kola. V něm narazí na vítěze duelu mezi Italem Napolitanem (166.) a Japoncem Danielem (129.).

08:32
Allertová úvodní kolo zvládla

Denisa Allertová (95.) úspěšně vstoupila do turnaje v jihokorejském Soulu, když dnes v prvním kole vyřadila Němku Andreu Petkovicovou (GER, 105.). Česká tenistka zahájila utkání dvěma brejky v řadě a první sadu ovládla jednoznačně 6:2. Petkovicová nezachytila ani úvod druhého setu, když prohrávala 1:3 a 2:4. Allertová si pak za stavu 5:4 situaci trochu zkomplikovala, když nevyužila mečbol a utkání nedopodávala. Celou situaci však vzápětí napravila okamžitým rebreakem a následně už zápas na podruhé dopodávala. Česká tenistka se ve druhém kole střetne s vítězkou utkání Hogenkampová – Bertensová.

07:59
Kr. Plíšková v Soulu překvapivě končí

Kristýna Plíšková (42.) vstupovala do turnaje v jihokorejském Soulu jako třetí nasazená. Na úvod turnaje jí čekala domácí držitelka divoké karty Na-Lae Han (KOR, 274.). Česká tenistka však papírové předpoklady nenaplnila. Plíšková šla v obou setech za stavu 4:5 na podání, která si však vždy prohrála a s turnajem se tak po porážce 4:6, 4:6 překvapivě loučí už v prvním kole.