23:29
Veselý se loučí s turnajem v Umagu

Jiří Veselý (57.) nedotáhl nadějně rozehrané čtvrtfinále s Italem Paolem Lorenzim (34.) do vítězného konce a nevyužil vedení 6:1, 1:0 s brejkem. Italský tenista dokázal hned ve druhém gemu druhé sady soupeře rebrejknout a od té chvíle byl po většinu zápasu pánem dvorce. Druhý set rozhodl brejkem v dvanácté hře a ve třetí sadě předvedl další parádní obrat. Veselý prorazil Italovo podání ve třetím gemu, ale posléze prohrál čtyři gemy v řadě. Ač ještě zkusil zabojovat, manko už nedohnal a prohrál 6:1, 5:7, 3:6.

19:27
Rosol v Poznani končí ve čtvrtfinále

Na postup Adama Pavláska (123.) nedokázal v polské Poznani navázat osmý nasazený Lukáš Rosol (175.), který v utkání s Rusem Alexejem Vatutinem (256.) prohrál 5:7, 6:3, 3:6. Rosolovi vůbec nevyšel úvod třetí sady, v níž rychle prohrával 0:3 a v šesté hře si podruhé ztratil podání. Za stavu 1:5 sice sebral soupeři servis a následně po odvrácení dvou mečbolů snížil na 3:5, ale ztrátu už dohnat nedokázal a Vatutin v devátém gemu zápas ukončil.

18:13
Mertl se Šafránkem slaví deblový titul z Brna

Soutěž čtyřhry na letošním Brno Open zná své vítěze. Ve finále se prosadila česká dvojice Jan Mertl a Václav Šafránek, kteří v pátek absolvovali rovněž semifinálové zápasy ve dvouhry, a dokázali porazit rakousko-český čtvrtý nasazený pár Lennyho Hampela a Robina Staňka po setech 6:4, 7:6(8). Ač se jednalo o zápas čtyřhry a k tomu na antuce, oba páry předvedly výborné výkony na servisu a z jediného brejku v utkání se v první sadě radovali Mertl se Šafránkem.

Mertl triumfem v Brně získal druhý deblový titul v této sezoně, Šafránek získal rovněž druhý titul ze čtyřhry, přičemž ten první vybojoval na challengeru v Bastadu. K tomu však má letos na kontě také tři singlové trofeje.

17:29
Plíšková senzaci nedovolila, v Olomouci je v semifinále

Nejvýše nasazená olomouckého ITS CUPu Kristýna Plíšková (41.) zvládla dramatický souboj se Švédkou Rebeccou Petersonovou (181.), kterou porazila ve dvou setech 6:4, 7:6(4). Plíšková postoupila i přesto, že ji dnes příliš nepodržel servis a o podání přišla hned pětkrát. V prvním setu se tak stalo dvakrát, sama ale prorazila servis Švédky třikrát. Ve druhé sadě si následně výrazně zkomplikovala situaci, když už vedla dokonce 5:0, ale nevyužila hned čtyři mečboly a utkání se jí začínalo vymykat z kontroly. Petersonová dokázala ztrátu dohnat, srovnat na 5:5 a následně si i vymoci rozhodující tiebreak. V něm ale Plíšková senzační obrat zastavila a zkrácenou hru vyhrála 7:4.

17:14
Martincová je v Gstaadu už v semifinále!

Podruhé v kariéře se Tereze Martincové (140.) podařilo postoupit na turnaji WTA až do semifinále! Po loňském úspěchu v Quebecu vyrovnala svůj životní výsledek ve švýcarském Gstaadu, kde otočila zápas s Němkou Antonií Lottnerovou (157.) a porazila ji 3:6, 6:1, 7:5. V průběhu třetího setu přitom neměla svou úlohu nijak snadnou. Za stavu 3:3 čelila česká tenistka v dlouhém gemu hned čtyřem brejkbolům. Se všemi si ovšem poradila, stejně jako s dalším brejkbolem v deváté hře a naopak sama dokázala svou jedinou příležitost ve dvanácté hře proměnit. O postup do svého premiérového finále se utká s lepší z dvojice Anett Kontaveitová (32.)/Varina Witthöftová (66.).

17:01
Pavlásek postoupil v Poznani do semifinále

Český tenista Adam Pavlásek (123.) si zahraje v polské Poznani třetí letošní semifinále. Po Ostravě a Popradu se mu v Poznani podařilo dosáhnout tohoto výsledku díky vítězství nad Španělem Rubenem Ramirezem-Hidalgem (187.) 6:2, 6:4. Třetí nasazený Pavlásek byl v utkání od úvodu lepším hráčem na dvorci, v prvním setu vedl už dokonce 5:0 a nezaskočila ho ani ztráta podání v sedmé hře. Druhý set byl o něco vyrovnanější a Španěl zvládl odpovědět na ztrátu podání ze čtvrté hry okamžitým rebrejkem. Pavlásek však nepřipustil, aby se dostal pod tlak a bez dalšího nabídnutého brejkbolu si v desáté hře na returnu vybojoval cenný postup.

15:12
Mertl zastavil rozjetého Nouzu

Druhý nasazený na turnaji futures v Brně Jan Mertl (361.) si poradil s mladíčkem Petrem Nouzou (2082.), startujícím na divokou kartu a zastavil jeho spanilou jízdu v semifinále. Nouza, který poprvé v životě prošel až mezi nejlepší čtyři hráče na dospělém turnaji, vstoupil do zápasu výtečně a Mertla porazil 6:4 v úvodní sadě. Jenže ve druhém a třetím setu se výrazně projevily Mertlovy zkušenosti. Nouza se nedokázal prokousat k důležitým brejkbolům a ve zbytku střetnutí prohrál 6:7(5), 5:7.

15:01
Muchová k semifinále deblu nenastoupila

Bez domácí zástupkyně se v Olomouci uskuteční sobotní finále čtyřhry. Ke svému semifinálovému střetnutí totiž po boku Nizozemky Hogenkampové nenastoupila Karolína Muchová, jež utrpěla výron kotníku. Do souboje o titul tak přímo postoupil slovensko-rumunský pár Hončová, Serbanová, jež si o trofej zahrají proti francouzsko-mexické dvojici Hesseová, Rodriguezová.

14:36
České derby ovládla ve dvou setech Allertová

Denisa Allertová (106.) se stala třetí letošní semifinalistkou dvouhry ITF v Olomouci. Čtyřiadvacetiletá tenistka ve čtvrtfinálovém zápase porazila Lucii Hradeckou (151.) 6:3, 6:4, když za celé utkání dokázala protihráčce sebrat hned pětkrát servis. Allertová se v prvním setu dostala do vedení 4:1, Hradecká po brejku v sedmé hře mohla srovnat na 4:4. Třetí nasazená ovšem zkušenější tenistku rebrejkla a úvodní sadu si již pohlídala. Ve druhém dějství se výše postavená hráčka na žebříčku dostala dvakrát o brejk napřed, teprve po brejku za stavu 3:3 nedovolila soupeřce se dostat již do zápasu. O finále se Allertová střetne s vítězkou zápasu Plíšková (41.) – Petersonová (181.).

13:14
Kolář se pokoušel o obrat, ale loučí se s kanárem

Zdeněk Kolář (247.) se o další překvapení na challengerovém turnaji v Poznani nepostaral, když byl nad jeho síly páteční soupeř Guido Andreozzi (158.), který vyhrál 7:5, 3:6, 6:0. Kolář v osmé hře prvního setu vedl 40:0 při podání soupeře, tři brejkboly však nevyužil a v jedenáctém gemu naopak sám poprvé v duelu přišel o podání. Ve druhé sadě si Čech připsal dva brejky a jelikož soupeř jen jeden, patřil tento set právě mladšímu hráči. Závěrečné dějství se však tenistovi ze třetí stovky žebříčku vůbec nepovedlo, protihráči totiž dovolil získat tři brejky.

13:03
Malečková si se slovenskou protihráčkou neporadila

Jesika Malečková (299.) se do semifinále v Olomouci letos nepodívá. Česká hráčka ve čtvrtfinále nestačila na Michaelu Hončovou (362.), se kterou prohrála 6:7 (5), 3:6. Malečková byla čtyřikrát v úvodním setu o brejk dopředu, za stavu 5:4 a 6:5 ovšem nedokázala při vlastním podání dotáhnout set do vítězného konce. Ve druhé sadě se dostala k brejku ve druhém gemu a vedla 2:0, soupeřka jí ovšem rebrejkla a jelikož si Češka prohrála servis do konce dějství ještě dvakrát, s turnajem se rozloučila před branami semifinálových bojů.

12:10
Šafránek si o čtvrtý letošní titul nezahraje

Václav Šafránek (198.) se s podnikem v Brně rozloučil v semifinále. Český tenista v zápase proti Juanu Pablu Ficovichovi (470.) prohrál dvakrát 4:6, když v celém utkání přišel třikrát o servis. Šafránek přitom do zápasu vstoupil výborně, rychle se ujal vedení 3:0. Argentinský soupeř ho ovšem v pátém gemu obral o podání a jelikož to dokázal také v deváté hře, radoval se z vítězství v úvodní sadě právě Ficovich. Druhá sada nabídla divákům pouze jediný brejk, kterého se dočkal znovu v deváté hře pátý nasazený. Ten v následující hře svůj servis udržel a mohl tak slavit postup do třetího letošního finále, v němž zabojuje proti vítězi duelu Jan Mertl (361.) – Petr Nouza (2082.) o druhý titul z probíhající sezóny.

11:03
Alexandera Zvereva povede i bývalá světová jednička

Alexander Zverev (11.) zažívá ve dvaceti letech svoji nejpovedenější sezónu na okruhu, ve které získal tři tituly, včetně jednoho z turnaje Masters v Římě. I přes tyto povedené výsledky si německý hráč přivedl do svého týmu novou posilu, kterou je bývalá světová jednička Juan Carlos Ferrero

10:56
Konečný o největší deblové finále přišel v tiebreacích

Michal Konečný společně se Sadio Doumbiou do challengerového finále deblu v Astaně postoupit nedokázali. Tato netradiční dvojice v semifinálovém zápase nestačila na nejvýše nasazený pár Matsui, Vardhan, se kterým prohrála po téměř hodině a tři čtvrtě 6:7 (5), 6:7 (1). Ve velmi vyrovnaném duelu neviděli diváci ani jeden brejk. Konečný si tak po tomto nevydařeném zápase musí na první finále z této kategorie ještě nějakou chvíli počkat.

10:31
Bouzková v den devatenáctých narozenin první nasazenou nepřekvapila

Marie Bouzková (198.) končí letošní působení na turnaji kategorie ITF v Astaně ve čtvrtfinále. V tom v pátek nedokázala překvapit Čang Šuaj (28.), se kterou prohrála 4:6, 3:6. Dnes devatenáctiletá Češka nezachytila nástup do obou setů a ačkoliv pokaždé po druhém brejku soupeřky dokázala favoritku rebrejknout, na obrat v daném dějství to ani jednou nestačilo. Bouzková v boji o semifinále přišla celkem šestkrát o vlastní servis, při podání protihráčky dokázala uspět za celý duel pouze třikrát.

09:11
US OPEN. Azarenková v hlavní soutěži, Šarapovová zabojuje v kvalifikaci

Od 28. srpna se rozjede poslední grandslamový turnaj letošního roku a v ženské části pavouka se bude rozhodně na co těšit. Do hlavní soutěže se dostala díky chráněnému žebříčku Viktoria Azarenková (201.), naopak Maria Šarapovová (171.) se bude muset předvést v kvalifikaci, udělení divoké karty pro bývalou světovou jedničku není v současné chvíli příliš reálné. US Open se naopak nezúčastní Serena Williamsová (15.), Laura Siegemundová (36.), Jaroslava Švedovová (83.), Bethanie Matteková-Sandsová (90.), Kristína Kučová (95.) a Mandy Minellaová (104.). Poslední hráčkou žebříčku, která se nemusí účastnit kvalifikace, je tak Julia Boserupová (105.).