20:51
Uděleny divoké karty pro turnaj ve Washingtonu

Od 29. července – 6. srpna se bude konat turnaj ve Washingtonu, kde zároveň vypuknou boje o titul z kategorie WTA i ATP. Do ženské části pavouka přijaly divoké karty Simona Halepová (2.) a Sloane Stephensová (901.). O titul v mužské části zabojují také Milos Raonic (9.) a Grigor Dimitrov (10.).

19:15
Veselý po utrápené první sadě postupuje do čtvrtfinále

Jiří Veselý (57.) si v Umagu zahraje ve čtvrtfinále, když porazil Radu Albota (138.) 7:6 (3), 6:2. Lepší vstup do osmifinálového utkání však zažil Albot. Ten ve čtvrtém gemu získal první brejk v zápase, Veselý ho ovšem dokázal rychle rebrejknout. Český tenista následně v sedmé hře zužitkoval i druhý brejkbol v utkání a za stavu 5:4 tak podával na vítězství v setu. Protihráči ovšem nabídl dva brejkboly, přičemž ten druhý neodvrátil. O dva gemy později musel při vlastním servisu osmý nasazený čelit ještě setbolu, po kterém nastal brzy tiebreak. V něm si vedl lépe favorit, který využil třetí možnost na ukončení sady. Do druhého dějství vstoupil lépe Rumun, ten hned vzal soupeři podání. I podruhé v zápase ho ovšem sedmapadesátý hráč světa rebrejknul. Na tento brejk navázal Čech dalšími dva úspěch při servisu soupeře, díky kterým se může těšit na čtvrtfinálový duel s vítězem utkání Bedene (48.) – Lorenzi (34.).

18:28
Kunčíková s Wacannovou postupují v Gstaadu do čtvrtfinále

Lenka Kunčíková s Evou Wacannovou z Nizozemska si na turnaji WTA ve Gstaadu zahrají ve čtvrtfinále. V utkání 1. kola přehrála česko-nizozemská dvojice německo-běloruský pár Korpatschová, Kremenová ve dvou setech 6:1 a 7:5. Kunčíková se svou deblovou partnerkou do utkání vlétly, braly první čtyři hry a úvodní sadu hladce vyhrály. Ve druhé sadě po brejku v osmé hře podávaly na výhru, nicméně jejich soupeřky ještě stihly srovnat skóre, jenže závěr zápasu již patřil Kunčíkové s Wacannovou. Ve čtvrtfinále na vítězný pár čeká první nasazená dvojice Bertensová, Larssonová.

17:36
Kolář překvapil Ruuda a v Poznani slaví čtvrtfinále

Zdeněk Kolář (247.) si na challengeru v Poznani zahraje ve čtvrtfinále. V zápase 2. kola přehrála český tenista osmnáctiletý norský talent Caspera Ruuda (109.) ve dvou setech 7:6(5) a 6:4. V úvodní sadě si po brejku v šesté hře vybojoval vedení 4:2, Ruud však ztrátu podání umazal a rozhodl tak tiebreak, který zvládl lépe český tenista. Ve druhém setu nejprve Kolář ve třetí hře při svém podání zlikvidoval pět brejkbolů soupeře, aby sám rozhodl v desátém gemu.

17:32
Janatová s Polanskou končí v Bruselu ve čtvrtfinále

Tereza Janatová s Terezou Polanskou na semifinále čtyřhry v Bruselu nedosáhly. Dvojici Arbuthnottová, Ivanovová podlehly po setech 5:7 a 3:6.

17:30
Jízda Bayerlové v Aschaffenburgu pokračuje

Michaela Bayerlová (640.) po úspěšně zvládnuté kvalifikaci jede na turnaji v Aschaffenburgu dál na vítězné vlně. V 1. kole porazila domácí Evu Marii Voracekovou za 65 minut 6:4 a 6:1. Úvodní set rozhodla sedmá hra, kdy Bayerlová podruhé sebrala soupeřce servis a získaný náskok už si konce sady pohlídala. Druhé dějství už bylo jasnou záležitostí české tenistky, která povolila jediný gem Voracekové až za stavz 5:0. V dalším kole se Bayerlová utká s Australankou Ninou Alibalicovou.

17:24
Nouza se Škochem padli v supertiebreaku

Petr Nouza s Davidem Škochem do semifinále čtyřhry v Brně nepostoupili, když padli s dvojicí Chorvatů Sabanovovými 3:6, 6:3 a 8:10. Úvodní set rozhodl jediný brejk ve čtvrté hře, ve druhé sadě vedli Chorvaté už 3:1, česká dvojice ale pěti vyhranými gemy v řadě zařídila prodloužení zápasu. V supertiebreaku vedli Chorvaté 4:2, Češi kontrovali na 4:7, jenže to bylo z jejich strany vše a nakonec po boji s prvními nasazenými padli.

17:19
Staněk s Hampelem potvrdili roli favoritů

Robin Staněk s Rakušanem Lenny Hampelem přehráli český pár Marko Pašalič, Dominik Süč ve 2. kole čtyřhry v Brně po setech 6:2 a 6:3. Česko-rakouská dvojice vstoupila do zápasu lépe a první sadu ovládla díky brejkům ze čtvrté a osmé hry. Druhý set zlomili Staněk s Hampelem v šestém gemu, potřebný náskok pro ukončení sady a zápasu nakonec udrželi až do konce utkání.

17:14
České derby pro Mertla se Šafránkem

Ryze český souboj ve 2. kole brněnské čtyřhry vyzněl lépe pro dvojici Jan Mertl, Václav Šafránek, která porazila pár Antonín Bolardt, Jiří Vachtl 6:2 a 6:4. Zkušenější pár do zápasu vletěl, rychle vedl o tři gemy a získaný náskok udržel až do koncovky první sady. V podobném duchu se nesl i druhý set, který i přes závěrečný nápor Vachtla s Bolardtem znovu vyhrála favorizovaná dvojice.

17:01
Malečková ve třech setech vybojovala postup

Jesika Malečková (299.) vydřela v Olomouci postup do 2. kola. Na úvod hlavní soutěže potřebovala na slovinskou kvalifikantku Ninu Potocnikovou (465.) tři sety a takřka dvě a tři čtvrtě hodiny, když nakonec zvítězila 6:3, 5:7 a 7:6(4). Malečková v úvodní sadě plné ztracených podání otočil stav 0:2 a ujala se vedení v zápase. Podobně začala i druhý set, ze stavu 0:3 otočila na 5:4, jenže Potocniková povedeným závěrem vybojovala rozhodující třetí dějství. To bylo i přes problémy obou hráček naprosto vyrovnané, rozhodl tak až tiebreak, ve kterém se lépe dařilo favoritce duelu Malečkové. Ta se v dalším zápase utká se Slovenkou Annou-Karolínou Schmiedlovou.

16:04
Gengel překvapivě končí na raketě Kleina

Marek Gengel (635.) se s turnajem v Brně musí rozloučit již v osmifinále. Český tenista v něm prohrál s Lukášem Kleinem (1067.), na kterého nestačil 5:7, 1:6. Gengel byl v úvodním setu dvakrát o brejk pozadu, vždy ale dokázal včas zareagovat. V jedenáctém gemu ovšem ztratil potřetí v zápase servis a slovenský protihráč si již první sadu ujít nenechal. Ve druhém setu ztratil favorit podání dokonce čtyřikrát, zatímco Klein pouze jednou jednou. Překvapivého čtvrtfinále čeká v dalším zápase Petr Nouza (2082.).

16:00
Kopřiva ve třech sadách udolal Poljaka

Vít Kopřiva (449.) splnil v osmifinále roli favorita, když po po dvou a půl hodinách vyřadil Davida Poljaka (731.), kterého zdolal ve třech setech 6:4, 2:6, 6:4. Kopřiva po úspěšné první sadě, v níž získal dva brejky, nestačil ve druhém setu na svého soupeře, který mu hned třikrát vzal servis. V závěrečném setu se čtvrtý nasazený dostal do vedení 5:1, protihráč brejkem v osmém gemu vykřesal naději, ta však netrvala dlouho, neboť v desáté hře mladší tenista ukončil zápas na svém servisu. O semifinále si postupující zahraje s Juanem Pablem Ficovichem (470.), ten v osmifinále snadno postoupil přes Dominika Kellovského (673.).

15:39
Dudláková v deblu vyřadila nasazené dvojky

Dagmar Dudláková společně s Joannou Zawadskou postoupily v rumunském Targu Jiu do semifinále čtyřhry. Česko-polský pár ve čtvrtfinálovém utkání vyřadil druhý nasazený debl Bogdanová, Bulagruová 7:5, 7:6 (5). Ve druhém setu přitom musely za stavu 5:6 uspět na podání soupeřek, aby dokázaly dojít do tiebreaku. O finále se překvapivé semifinalistky utkají s vítězkami zápasu Paironeová, Sanesiová – Harrisová, Woolcocková.

15:20
Hradecká začala v Olomouci drtivou výhrou

Lucie Hradecká (151.) vstoupila do podniku ITF v Olomouci zcela jednoznačným vítězstvím nad Annou Siskovou, kterou přesně po hodině hry porazila 6:2, 6:1. Pátá nasazená vzala své protihráčce startující na divokou kartu šestkrát servis, zatímco sama Hradecká přišla o podání pouze jednou v úvodní sadě. O postup mezi osm nejlepších zabojuje zkušená tenistka s Anastasií Zaryckou (301.).

15:11
Kellovský prohrál hladce s pátým nasazeným

Dominik Kellovský (673.) skončil v Brně v osmifinále. Dvacetiletý hráč ve druhém zápase na turnaji nestačil na argentinského tenistu Juana Pabla Ficoviche (470.) 3:6, 1:6. Kellovský prohrával na začátku duelu 0:2, rebrejkem však srovnal na 2:2. V šesté hře podruhé v duelu ztratil servis, kvůli čemu také nakonec tuto sadu ztratil 3:6. Ve druhém dějství Čech přišel o vlastní podání hned třikrát a jelikož Ficovich si do konce zápasu udržel podání, musel se domácí borec rozloučit s turnajem před branami čtvrtfinále.

14:00
Zarycká po skreči Kamenské postupuje v Olomouci

Anastasia Zarycká (301.) si zahraje na ITS Cupu v Olomouci i ve druhém kole. V úvodním zápase hlavní soutěže slaví postup poté, co za stavu 6:4 a 3:1 její soupeřka, Viktoria Kamenská (182.) z Ruska, utkání předčasně ukončila. V polovině první sady obě hráčky ztratily po jednom podání, brejk v desáté hře pomohl Zarycké k zisku úvodní sady. Druhý set již neměl dlouhého trvání, když ve čtvrtém gemu po brejku zvýšila na 3:1, její soupeřka zápas vzdala kvůli zraněnému kotníku.

13:35
Staněk po výhře nad Némou slaví čtvrtfinále v Brně

Robin Staněk (592.) postupuje na brněnském turnaji ITF do čtvrtfinále. Na cestě mezi nejlepší osmičku porazil Slováka Patrika Nému (684.) ve třech setech 6:3, 2:6 a 6:2. Úvodní sadu vyhrál Staněk díky brejku ve čtvrtém gemu a získaný náskok udržel až do koncovky. Ve druhém setu naopak dominoval Néma, který i za pomocí dvou brejků ve třetí a páté hře srovnal stav zápasu. Třetí dějství se zlomilo za stavu 2:2, od té doby bodoval už pouze český tenista. Ten se ve čtvrtfinále utká s Janem Mertlem.

13:16
Schmid povolil Užylovskému jen čtyři gemy

Michal Schmid (659.) postupuje v polském Mragowu do čtvrtfinále poté, co ve 2. kole přehrál Ukrajice Volodymyra Užylovského (838.) ve dvou setech, 6:1 a 6:3. Český tenista v první sadě dovolil soupeři bodovat až za stavu 5:0, druhý set byl vyrovnaný do stavu 3:3, poté však třetí nasazený hráč potvrdil roli favorita a dokonal postup do čtvrtfinále.

13:12
Mertl přetlačil Vocela a postupuje do čtvrtfinále

Generační souboj v Brně o postup do čtvrtfinále ovládl Jan Mertl (361.). Pětatřicetiletý tenista v takřka dvouhodinové bitva udolal o patnáct let mladšího Matěje Vocela (874.) ve dvou setech 7:6(3) a 6:3. V úvodní sadě přitom Mertl ztrácel dva gemy a za stavu 5:4 podával Vocel na vítězství v setu, dějství však nakonec urval v tiebreaku jeho soupeř. Ve druhém setu Vocel neudržel vedení 2:0, Mertl kontroval čtyřmi vyhranými gemy v řadě a nakonec dotáhl utkání k vítězství.

12:50
Nouza šokoval v Brně nasazenou trojku

Petr Nouza (2082.) se postaral ve 2. kole brněnského turnaje ITF o velké překvapení, když vyřadil třetího nasazeného Rakušana Lennyho Hampela (371.) po setech 6:4, 5:7 a 6:2. Nouza, hrající na divokou kartu, získal úvodní set za 49 minut, ve druhé sadě však neudržel vedení 5:4. Rozhodující třetí set už byl ale plně v režii českého tenisty, který od stavu 2:2 nepustil soupeře k jedinému gemu. Ve čtvrtfinále si Nouza zahraje s vítězem zápasu mezi Markem Gengelem a Lukášem Kleinem.

12:15
Žovincová na úspěch z kvalifikace v Olomouci nenavázala

Vendula Žovincová (778.) nedokázala v Olomouci postoupit do 2. kola. Na úvod hlavní soutěže nestačila na Rebeccu Petersonovou (181.) ze Švédska, které podlehla ve dvou setech 0:6 a 2:6.

12:01
Pavlásek smetl v Poznani Krstina,

Adam Pavlásek (123.) si na challengeru v polské Poznani zahraje ve čtvrtfinále. V zápase druhého kola porazil třetí nasazený hráč podniku Srba Pedju Krstina (276.) zcela suverénně 6:1 a 6:0. Krstin získal svůj jediný gem v zápase za stavu 0:4 v prvním setu. V dalším utkání narazí český tenista na vítěze zápasu mezi Argentincem Marianem Kestelboimem a Španělem Rubenem Ramirezem-Hidalgem.

10:37
Vrbenský proti Šafránkovi nedohrál

Finalista letošní juniorské čtyřhry na Wimbledonu Michael Vrbenský (2002.) nedohrál utkání druhého kola brněnského ITF turnaje proti Václavu Šafránkovi (198.). Sedmnáctiletý talent českého tenisu ztratil první set za 27 minut hladce 1:6, poté utkání předčasně ukončil kvůli problémům se zády.

09:04
Suverénní postup Bouzkové v Astaně

Marie Bouzková (198.) potvrdila roli favoritky v 1. kole turnaje ITF v Astaně. Česká tenistka naprosto suverénně přehrála domácí hráčku Gozal Ainitdinovou (413.) a po výhře 6:2 a 6:0 postupuje do osmifinále. V něm se utká s ruskou kvalifikantkou Valerií Zelevovou (871.)

08:18
Konečný v Astaně čtvrtfinále nevybojoval

Michal Konečný (359.) končí na challengeru v Astaně v osmifinále. Český tenista v boji o čtvrtfinále podlehl Aldinu Setkićovi (210.) z Bosny 3:6 a 0:6. Konečný hned na úvod ztratil servis a oproti soupeři byl po celý zápas o krok pozadu, ve druhém setu pak na Setkiće vůbec nestačil a inkasoval nepopulárního "kanára".