Denní menu, 2.6.2019: Vondroušová vylepšila grandslamové maximum, Strýcová končí

Markéta Vondroušová a Barbora Strýcová se v neděli představily na kurtech v Paříži, kde si zahrály o čtvrtfinále. Vondroušová hrála ve dvouhře o premiérový postup mezi nejlepší osmičku a v utkání s Anastasijí Sevastovovou ztratila jen dva gemy. Strýcová s Tchaj-wankou Sie čtvrtfinále čtyřhry nevybojovaly.

10:30

ŠÁTRAL HRAJE O TITUL:  Jan Šátral se k titulu na pětadvacítce v Mostě prokousat nedokázal. Český tenista ve finálovém utkání s Francouzem Maximem Chazalem prohrál po tříapůlhodinové bitvě 7:5, 6:7(6), 5:7, když neproměnil hned šest mečbolů.

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

11:00

VONDROUŠOVÁ VYLEPŠILA GRANDSLAMOVÉ MAXIMUM: Suverénní, bezchybná, dominující! Perfektně hrající Markéta Vondroušová pokračuje ve své pouti na Roland Garros bez ztráty setu a její výkon v osmifinále byl doslova drtivý. V utkání se světovou dvanáctkou Anastasijí Sevastovovou zvítězila za pouhých 57 minut 6:2, 6:0.

Utkání se podrobně věnujeme v samostatném článku. – Markéta Vondroušová (38.) x Anastasija Sevastovová (LAT, 12.) 6:2, 6:0

11:00

STRÝCOVÁ ČTVRTFINÁLE NEVYBOJOVALA: Barbora Strýcová se Su-wej Sie do čtvrtfinále v Paříži nepostoupily. V utkání 3. kola byly nad síly česko-tchajwanské dvojice Ljudmila Kičenoková a Jelena Ostapenková, které vyhrály ve dvou setech 7:5, 6:1. V prvním setu se Strýcová se Sie dokázaly dostat ze stavu 3:5 a srovnat skóre na 5:5, ale vytěžit z toho obrat nedokázaly. Naopak ukrajinsko-lotyšská dvojice úvodní dějství dotáhla do vítězného konce a ve druhé sadě od stavu 1:1 vyhrála pět gemů v řadě. – Sie (TPE), Strýcová x L. Kičenoková (UKR), Ostapenková (LAT) 5:7, 1:6