18. 9. 2018
Zpravodajství Davis Cup

Repete s Maďary, ale i Austrálie. Na koho mohou Češi narazit v kvalifikaci?

Vítězstvím na horké maďarské půdě si český daviscupový tým zajistil pozici mezi nasazenými pro únorovou kvalifikaci. Ta se uskuteční poprvé v historii a dvanáct vítězů z ní postoupí do premiérového ročníku nového formátu Davis Cupu. V osudí pro los však číhají hodně nebezpeční soupeři.

Už za týden se svěřenci Jaroslava Navrátila doví, s kým se v únoru střetnou o postup mezi 18 účastníků Davisova poháru. Výhra v Maďarsku se sice rodila ztuha a vzala hodně sil, ale zajistila, že se Češi vyhnout Argentině, Belgii, Velké Británii, Srbsku či Itálii.

Los však nemusí být pro český tým vůbec jednoduchý. Ba naopak.

Nejhorší možnou variantou by bylo, pokud by při losu padlo jméno Austrálie. Tým kapitána Lleytona Hewitta doplatil na souboj s Rakouskem, se kterým v baráži prohrál, a figuruje tak mezi nenasazenými. A pro každého soupeře bude hodně tvrdou prověrkou. Obzvlášť, pokud by přijel Nick Kyrgios či letošní kometa Alex De Minaur.

Ani Švýcarsko by nemuselo být zrovna snadným soupeřem. Otázkou ovšem je, zda by se mohlo spolehnout alespoň na Stana Wawrinku.

Čechům by mohla hrozit rovněž odveta s Maďarskem, která by opět byla dozajista velmi tuhá. Zejména kvůli faktu, že by se Maďaři nemuseli opírat o mladíky, ale nastoupily by opory Marton Fucsovics a Attila Balasz.

Kdo dál číhá v osudí? Nizozemci, se kterými Češi prohráli v minulém roce baráž. Ti by také nebyli zrovna snadným soustem. Poté Rusko, Indie, Uzbekistán, Kolumbie, Chile a Brazílie.

Dvě jména nenasazených týmů budou teprve odhalena po říjnové baráži euro-africké zóny 1. divize. Ta vzejdou ze soubojů mezi Portugalskem s Jižní Afrikou a Slovenskem s Běloruskem.

Los únorové kvalifikace proběhne ve středu 26. září. Postup přímo na finálový turnaj už mají zajištěn semifinalisté letošního ročníku Francie, Spojené státy, Chorvatsko a Španělsko.

Nasazené týmy: Argentina, Belgie, Velká Británie, Srbsko, Itálie, Německo, Kazachstán, Česká republika, Švédsko, Rakousko, Kanada, Japonsko.
Nenasazené týmy: Austrálie, Švýcarsko, Kolumbie, Indie, Maďarsko, Nizozemsko, Rusko, Uzbekistán, Chile, Brazílie, Portugalsko/Jižní Afrika, Slovensko/Bělorusko.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Serena uznala: Kotník mě neomezoval. Karolína hrála prostě úžasně

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Na takovéhle porážky není kapacita typu Sereny Williamsové zvyklá. S odvážnou Karolínou Plíškovou prohrála ze čtyř mečbolů a vedení 5:1 v…

Plíšková nemohla uvěřit: Neskutečné, z jakých s***** jsem se dostala

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: „Tohle se stane jednou za život,“ odtušila Karolína Plíšková, když ve středu těžko uvěřitelným způsobem vyřadila Serenu Williamsovou ve…

Australian Open: Neuvěřitelné! Plíšková odvrátila čtyři mečboly a vyřadila Serenu Williamsovou!

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Karolíně Plíškové se podařilo něco neskutečného! Se Serenou Williamsovou prohrávala ve třetím setu už 1:5 a Williamsová šla podávat. Následně…

Historický milník na dosah. Češky mohou v Melbourne docílit jedinečného úspěchu

Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou mohou na letošním Australian Open dosáhnout něčeho, co tu ještě nebylo. Přinejmenším však mají na dosah vyrovnání českého grandslamového maxima…

Velký bratr tě sleduje. Tenisty v Melbourne pronásledují kamery na každém kroku

Je to už příliš velký zásah do soukromí tenistů? Ze života sportovních celebrit se na Australian Open stává tak trochu věc veřejná. Své obavy, zda je to správné, vyjádřil…

Plíšková dostává od trenérky sodu. Bude z toho první grandslam?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Conchita Martínezová je v tenise pojem. Sama vyhrála Wimbledon a k titulu z nejslavnějšího grandslamu dovedla i Garbine Muguruzaovou. Pak ale po…

Další články