18. 9. 2018
Zpravodajství Davis Cup

Repete s Maďary, ale i Austrálie. Na koho mohou Češi narazit v kvalifikaci?

Vítězstvím na horké maďarské půdě si český daviscupový tým zajistil pozici mezi nasazenými pro únorovou kvalifikaci. Ta se uskuteční poprvé v historii a dvanáct vítězů z ní postoupí do premiérového ročníku nového formátu Davis Cupu. V osudí pro los však číhají hodně nebezpeční soupeři.

Už za týden se svěřenci Jaroslava Navrátila doví, s kým se v únoru střetnou o postup mezi 18 účastníků Davisova poháru. Výhra v Maďarsku se sice rodila ztuha a vzala hodně sil, ale zajistila, že se Češi vyhnout Argentině, Belgii, Velké Británii, Srbsku či Itálii.

Los však nemusí být pro český tým vůbec jednoduchý. Ba naopak.

Nejhorší možnou variantou by bylo, pokud by při losu padlo jméno Austrálie. Tým kapitána Lleytona Hewitta doplatil na souboj s Rakouskem, se kterým v baráži prohrál, a figuruje tak mezi nenasazenými. A pro každého soupeře bude hodně tvrdou prověrkou. Obzvlášť, pokud by přijel Nick Kyrgios či letošní kometa Alex De Minaur.

Ani Švýcarsko by nemuselo být zrovna snadným soupeřem. Otázkou ovšem je, zda by se mohlo spolehnout alespoň na Stana Wawrinku.

Čechům by mohla hrozit rovněž odveta s Maďarskem, která by opět byla dozajista velmi tuhá. Zejména kvůli faktu, že by se Maďaři nemuseli opírat o mladíky, ale nastoupily by opory Marton Fucsovics a Attila Balasz.

Kdo dál číhá v osudí? Nizozemci, se kterými Češi prohráli v minulém roce baráž. Ti by také nebyli zrovna snadným soustem. Poté Rusko, Indie, Uzbekistán, Kolumbie, Chile a Brazílie.

Dvě jména nenasazených týmů budou teprve odhalena po říjnové baráži euro-africké zóny 1. divize. Ta vzejdou ze soubojů mezi Portugalskem s Jižní Afrikou a Slovenskem s Běloruskem.

Los únorové kvalifikace proběhne ve středu 26. září. Postup přímo na finálový turnaj už mají zajištěn semifinalisté letošního ročníku Francie, Spojené státy, Chorvatsko a Španělsko.

Nasazené týmy: Argentina, Belgie, Velká Británie, Srbsko, Itálie, Německo, Kazachstán, Česká republika, Švédsko, Rakousko, Kanada, Japonsko.
Nenasazené týmy: Austrálie, Švýcarsko, Kolumbie, Indie, Maďarsko, Nizozemsko, Rusko, Uzbekistán, Chile, Brazílie, Portugalsko/Jižní Afrika, Slovensko/Bělorusko.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

To už musela být bolest! Strýcová skrečovala zápas teprve potřetí v kariéře

Barbora Strýcová patří mezi skutečné tenisové nezmary. Třiatřicetiletá plzeňská tenistka skrečovala v úterý v Eastbourne teprve potřetí za devatenáct let své kariéry na…

Denní menu, 25.6.2019: Vondroušová dohrála ve druhém kole, Strýcová v Eastbourne skrečovala

V rámci úterního programu se na nabitém turnaji v Eastbourne představily tři české tenistky. Markéta Vondroušová mohla narazit v českém derby na Karolínu Plíškovou, jenže…

Martincová konečně vyzrála na prokletý Wimbledon. Čím ji štvala soupeřka?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Co nevyšlo v letech 2016 až 2018, podařilo se nyní. Tereza Martincová se dočkala premiérové výhry ve wimbledonské kvalifikaci, když ve třísetové…

Berdych už je v Londýně! Fanoušci vyhlížejí návrat snů

V dějišti Wimbledonu je kromě Petry Kvitové také další česká tenisová hvězda – Tomáš Berdych! Bývalá světová čtyřka vyhlíží soutěžní návrat a na místních travnatých kurtech piluje…

Naděje žije! Kvitová vyslala z Londýna pozitivní vzkaz

Petra Kvitová je v Londýně! Aktuální světová šestka dorazila do dějiště slavného grandslamu, aby potrénovala na místním pažitu. Stav poraněného levého předloktí, které Kvitovou v…

Pardubice Open 2019: Pavlásek a další čtyři Češi postupují z kvalifikace, Šátral nečekaně končí

Letošní ročník Pardubice Open přišel hned na startu hlavní soutěže o jednoho z favoritů. První kolo se totiž stalo konečnou pro Jana Šátrala, který z pozice turnajové trojky…

Další články