Denní menu, 4.8.2018: Jebavý vyhrál turnaj v Kitzbühelu, titul slaví po boji i Smitková

- Jan Havlovic, Filip Lefenda

Roman Jebavý vyhrál spolu s Argentincem Moltenim deblový turnaj ATP v rakouském Kitzbühelu! Tereza Smitková získala v britském Wokingu třetí turnajový triumf v této sezoně. Zdeněk Kolář si na challengeru v Sopotech o titul nezahraje, v semifinále podlehl ve dvou setech Italovi Lorenzimu. V Montréalu začala i s kvartetem českých tenistek kvalifikace turnaje WTA, do nedělního finále postoupily tři z nich. Květa Peschkeová si zahraje o titul v San José.

11:30

JEBAVÝ SLAVÍ PREMIÉROVÝ LETOŠNÍ TITUL: Roman Jebavý slaví třetí titul ve čtyřhře na okruhu ATP v kariéře! Elitní český deblista vyhrál po boku Argentince Andrese Molteniho turnaj v rakuském Kitzbühelu. Česko-argentinský pár si v sobotním finálovém souboji poradil s italsko-argentinskou dvojici Bracciali, Delbonis za 66 minut po setech 6:2, 6:4. Český deblistka tak slaví první letošní titul na okruhu ATP. Letos se probojoval už potřetí do finále, avšak v Umagu i Lyonu na titul nedosáhl. – Jebavý, Molteni (ARG) x Bracciali, Delbonis (ITA/ARG) 6:2, 6:4

15:00

SMITKOVÁ VYBOJOVALA TŘETÍ LETOŠNÍ TITUL: Tereza Smitková (176.) uspěla i ve svém třetím letošním finále a veze si tak titul z pětadvacetitisícového "hardového" turnaje v britském Wokingu. Česká nasazená jednička otočila rozhodující souboj se Srbkou Ivanou Jorovičovou (242.), s níž prohrála skrze zkrácenou hru úvodní set. Smitková zvítězila po velkém boji 6:7(5), 7:5 a 6:4. – Tereza Smitková (176.) x Ivana Jorovičová (SRB, 247.) 6:7(5), 7:5, 6:4

13:30

KOLÁŘ SI V SOPOTECH FINÁLE NEZAHRAJE: Zdeněk Kolář (242.) si o titul v polských Sopotech nezahraje. Český tenista v sobotu nestačil na favorizovaného Itala Paola Lorenziho (110.), s nímž uhrál za hodinu a 24 minut jen čtyři gemy.

O osudu prvního setu rozhodl hned první gem, v němž si Kolář prohrál servis. V šesté i osmé hře měl Čech na returnu brejkbol, Lorenzi ale podání nepustil a nakonec dohrál zápas bez brejku. Úvodní sadu brala nasazená dvojka poměrem 6:4, ve druhém dějství uštědřil Ital Kolářovi dokonce kanára. – Zdeněk Kolář (242.) x Paolo Lorenzi (ITA, 110.) 4:6, 0:6

Dvě Češky postupují v Montréalu bez boje
Andrea Sestini Hlaváčková a Barbora Krejčíková měly v sobotu zahájit kvalifikaci turnaje v Montréalu, obě ale postoupily bez boje do zítřejšího finále. Prvně jmenované pomohlo odhlášení Sereny Williamsové, které posunulo její soupeřku Tatjanu Mariaovou do hlavní soutěže, protivnice Krejčíkové Julia Putincevová zase nadále působí na podniku ve Washingtonu.

Šafářová je ve finále kvalifikace
Lucie Šafářová (59.) splnila na úvod kvalifikačního zápolení v Montréalu roli favoritky a porazila Američanku Katherine Sebovou (286.) ve dvou setech 6:4 a 7:6(4). V nedělním přímém souboji o postup do hlavní soutěže vyzve jednatřicetiletá Češka další americkou hráčku – tentokrát Jennifer Bradyovou (70.).

Riskeová nedala Voráčové šanci
Renata Voráčová (705.), jež zkusila na turnaji WTA v Montréalu štěstí v singlové kvalifikaci, končí dle předpokladů v úvodním kole. V tom jí los přisoudil domácí Američanku Alison Riskeovou (67.), s jedenáctou nasazenou hráčkou padla Voráčová za pouhých 57 minut 3:6 a 1:6.

Peschkeová si v San José zahraje o titul
Květa Peschkeová spolu s Latishou Čan postoupila na turnaji WTA v San José do finále. Česko-tchajwanský pár zahájil pouť americkým podnikem netradičně až v semifinále, v prvním kole měl totiž jako nejvýše nasazený volný los, ve čtvrtfinále zase soupeřky Keninová se Sabalenkovou k utkání vůbec nenastoupily. V sobotu už musely Peschkeová s Čan do akce, japonskou dvojici Katová, Ninomijaová však zdolaly hladce 6:1 a 6:4.

Hájek ovládl čtyřhru v Piešťanech
Český tenista Petr Hájek vyhrál deblový titul v Piešťanech! Na slovenském antukovém podniku s dotací 15 tisíc amerických dolarů startoval v páru s domácím Markem Semjanem. Ve finále zdolali oba jmenovaní dvakrát 6:4 české nasazené jedničky Petra Nouzu s Davidem Škochem.

Generali Open, Kitzbühel (muži, AUT, 501 345 EUR, antuka)
JEBAVÝ, Molteni (ARG) – Bracciali, Delbonis (ITA/ARG) 6:2, 6:4

Rogers Cup, Montreal (ženy, CAN, 2 820 000 $, tvrdý povrch)
Alison Riskeová (USA, 67.) [11] – RENATA VORÁČOVÁ (705.) 6:3, 6:1