5. 7. 2018
Rozhovory Grandslam

Další porážka a slzy. Poznamenává mě to, řekla Vondroušová

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Ani na Wimbledonu se česká hvězdička Markéta Vondroušová nezvedla a po porážce 1:6 a 2:6 s Američankou Vickeryovou skončila v prvním kole. „Dost to poznamenává moje sebevědomí,“ uznala smutná Vondroušová po páté porážce v řadě.

Jako by bylo všechno proti ní. Do úvodního zápasu Wimbledonu dostala Vondroušová zarytou obranářku Vickeryovou, která zabila její kreativitu a deptala ji až k nevyhnutelným chybám.

„Bylo to těžké na hlavu, pořád jsem ji tlačila, ona mi to házela zpátky a já to pak zkazila. Měly jsme dlouhé výměny, i když výsledek tomu moc neodpovídá. Zahrála ale o dost lépe než já,“ řekla Vondroušová, která se po nezdařeném zápase neubránila slzám.

Chtěla se tady v Londýně rozjet, konečně nabrat body a zastavit pozvolný pád, který ji už vyřadil mimo elitní světovou stovku. Nepovedlo se. Navíc si pořád moc nerozumí s travnatým povrchem. Během zápasu upadla a začalo ji znovu bolet proklaté tříslo, které ji zastavilo na turnaji ve Stuttgartu – tam hrála letos svůj nejlepší tenis.

„Jednou jsem tady na kurtu podklouzla, spadla a začalo mě zase táhnout tříslo. Pak už jsem se bála dobržďovat, aby mi to znovu neuklouzlo. Nejde se zapřít, je to nepříjemné,“ vyprávěla smutně devatenáctiletá Češka.

Právě od zranění stejné části těla ve Stuttgartu Vondroušová výsledkově stagnuje. „Teď nehraji špatně, ale nezvládám rozhodující míčky. Potřebuji vyhrát pár zápasů,“ tušila česká hráčka, o kterou se pořád celkem nově stará trenér Martin Fassati. „On je dost zkušený. Věřím, že jeho to nerozhází,“ doufala Vondroušová.

Mentální oporu teď bude potřebovat možná i víc než tu tenisovou. Psychiku mladé Češky zatěžují nejenom porážky, ale těžké podmínky na túře WTA, kde si Vondroušová teprve zvyká.

„Je to dost cestování, každý týden, musím si na to zvyknout. Navíc mě brzdí zranění a každý zápas je strašně těžký, protože soupeřky už mě znají,“ vyjmenovala Vondroušová své malé démony, kteří jí brání v rozletu.

Panika ale pořád není na místě. Letos už totiž česká tenistka v žebříčku příliš klesnout nemůže, z obhajob zbývá jen turnaj ITF v Praze. Mimo to může Vondroušová dýchat volněji a body jen přičítat.

„Díky bohu. Budu se soustředit na druhý půlrok, abych něco nahrála. A příští rok zase nebudu mít na začátku tolik obhajob jako letos,“ uklidňovala se. Tušila, že se bude muset vrátit na akce nižší kategorie, aby nabrala zpátky ztracené sebevědomí.

„Vyhraju pár zápasů na menších turnajích a pomůže mi to do těch velkých,“ věřila. Chystala se tak na turnaj do Budapešti, podnik WTA ve Gstaadu a pak na americké betony. Podle dalších výsledků Vondroušové se teď rozhodne, jestli si zajistí hlavní soutěž US Open, nebo bude muset bojovat v kvalifikaci.

Před odletem z Londýna ale přišlo ještě přeci jen malé povzbuzení – Vondroušová se na Wimbledonu společně s parťačkou Blinkovovu dostaly po odhlášce jiného zraněného páru do soutěže čtyřhry. „Potrénuji a pak to v deblu rozsekáme,“ řekla už zase s úsměvem Vondroušová.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 23.5.2019: Siniaková bojuje o nejlepší výsledek sezony. Může pomstít Plíškovou

Čtvrtek nebude patřit pouze probíhající kvalifikaci na Roland Garros. V německém Norimberku si o nejlepší výsledek v sezoně zahraje Kateřina Siniaková, která narazí na Američanku…

Dva obraty a vydřené čtvrtfinále. Siniaková ladí před Paříží formu

Probíhající sezona má u Kateřiny Siniakové k ideálu daleko. České tenistce se dlouho nedařilo, na turnajích vypadávala v prvních kolech a pomaličku klesala žebříčkem. Se začátkem…

Roland Garros: Rosol útočí na hlavní soutěž. Bouzková vybojovala finálové kolo

Kvalifikační boje na Roland Garros jsou v plném proudu a ve čtvrtek z nich vzejdou první úspěšní postupující do hlavní soutěže. Mezi hráči, kteří mají pařížský grandslam na dosah,…

Jablonec nad Nisou Open 2019: Stihnout se musí dvě kola. Šátral nečekaně prohrál

Domácí turnaj ITF World Tennis Tour pokračuje dalším hracím dnem, který bude tentokrát napěchovaný tenisem hned na sedmi kurtech. Kvůli propršené středě se totiž musí v Jablonci…

Smutná zpráva z Paříže. Berdych vynechá i antukový grandslam

Trénink Tomáše Berdycha v Paříži nepřinesl dobré zprávy. Český tenista, který se po odhlášení z Lyonu rozhodl jet otestovat svou kondici do hlavního města Francie, vynechá…

Konzultace s kolegy zabrala. Výkonnost roste každým zápasem, těší Rosola

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE: Lukáš Rosol se v Paříži rozehrává k výborným výkonům a ve středu odpoledne vybojoval postup do finále kvalifikace. Na Američana Girona se…

Další články