3. 7. 2018
Rozhovory Grandslam

Zraněná soupeřka? Spíš herecký výkon, říkala po emotivním zápase Siniaková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z LONDÝNA: Kateřina Siniaková a Coco Vandewegheová – temperamentní jména, která slibovala v prvním kole Wimbledonu pořádný nervák. A nakonec to byla psychická bitva nad očekávání. Siniaková sice přes favoritku prošla po třech hodinách hry dál, před tím se ale děly věci.

Strana č. 1 – teatrální Američanka Coco Vandewegheová, která už od prvního setu kulhala na zraněném pravém kotníku. Když ale přišlo do tuhého, začala Vandewegheová naplno sprintovat. V mezidobí ale padala na zem bolestí.

Opravdu to bylo tak vážné? „Zkoušela mě tím rozhodit. Když potřebovala, zabrala. Něco s kotníkem má, ale možná předvedla spíš trochu herecký výkon,“ myslela si Siniaková.

Strana č. 2 – neustále vybuchující Kateřina Siniaková, která po každém špatném balonku nadávala sobě i celému světu kolem. „Nemělo by se to stávat, ale všichni ví, že ta slova nemyslím vážně,“ říkala česká tenistka.

„Snad jsem to tím vítězstvím trochu napravila,“ řekla po výhře 6:7(3), 6:3 a 8:6.

Byl to zápas o nervech?
Náročné utkání. Když se Coco nechala ošetřit, bylo to ještě těžší. Viděla jsem, že ji noha trápila. Jsem ráda, že jsem to nakonec otočila.

Myslela jste na její zranění?
Snažila jsem se na to nemyslet a hrát to svoje. Zkoušela mě tím totiž rozhodit. Když potřebovala, tak potom zabrala.

Takže to nebylo tak vážné?
Když jsem zkoušela kraťasy a snažila se ji rozběhat, bylo to pro ni jednodušší. Něco s kotníkem má, ale možná předvedla spíš trochu herecký výkon.

Vy jste na tom ale taky nebyla psychicky nejlépe. Vřelo to ve vás?
Ztratila jsem zbytečně tiebreak, kde to ode mě byla menší zesírka. I třetí set jsem si zkomplikovala. Soupeřka pořád cítila, že by jí to mohlo vyjít. Dařilo se mi držet své taktiky, což se mi nakonec vyplatilo.

Byla jste během zápasu otrávená?
Chvílemi to možná vypadalo, že vítězství ani jedna z nás nechce. Že si ho nabízíme navzájem. Jsem ráda, že jsem i přes promrhané šance utkání otočila.

Snažíte se své výlevy na kurtu eliminovat, jak jste říkala dřív?
Už mi bylo řečeno, že vypadám ještě hůř, když se snažím kontrolovat. (smích) Že vypadám jako tělo bez duše. Řekla jsem si proto, že nemá cenu se nevztekat. Že tohle prostě jsem já. Důležité je, že vyhrávám. Chtělo by to můj projev nějak ustálit, ale teď už se těžko něco odnaučím.

Stojí vás to síly?
Myslím, že mi to síly nebere. Naopak potřebuju svoje pocity ventilovat. Nabudím se tím. Samozřejmě má všechno svoje meze. Když se přestávám kontrolovat, dobré to není. Vítězstvím jsem to snad trochu napravila. Všichni ví, že ta slova v návalu emocí nemyslím vážně. Ale stejně se sama po zápase necítím dobře.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Murray boduje na sociálních sítích. V komentářích setřel Kyrgiose

Andy Murray patří mezi skupinku tenistů, která si libuje v sociálních sítích. Bývalá světová jednička je aktivní zejména na Instagramu a Twitteru a umí být i pořádně upřímná.…

Turnaj mistrů: O pořádání se uchází britské metropole. Nechybí ani Asie

Kdo bude pořádat Turnaj mistrů v letech 2021 až 2025? Mohl by to být opětovně Londýn, kde se podnik pro osm nejlepších tenistů světa pořádá od roku 2009. Prestižní akce by se však…

Nejtěžší zápas roku. Plíšková vybrala třaskavé drama v Japonsku

Řadu náročných duelů zažila v sezóně 2018 Karolína Plíšková. Aktuálně osmá tenistka světového žebříčku dvouhry sehrála vítězný duel proti Simoně Halepové v Madridu či neúspěšné…

Denní menu, 14.12.2018: Zkušená deblistka nevyužila setbol a končí. Nadějný Čech vzdoroval nasazené jedničce

Renata Voráčová a Tadeáš Paroulek v pátek hájí barvy českého tenisu. Voráčová se na turnaji ITF v Dubaji neúspěšné utkala o finále čtyřhry, v prvním setu nezvládla využít setbol.…

Další úspěch Lotyšska. Dočkalo se vlastního turnaje

Lotyšsko, jeden z Baltských států, dalo světu skvělá tenisová jména. Jelena Ostapenková má na svém kontě titul z French Open. Ernests Gulbis v elitní desítce už byl, nyní k ní má…

Duo Fedal znovu na scéně! Nadal se vrátí do Výběru Evropy

Třetí ročník Laver Cupu opět slibuje výjimečnou podívanou. Po roční odmlce nastoupí za Evropany Rafael Nadal. Znovu tak ožívají naděje na to, že uvidíme na jedné straně sítě…

Další články