22. 4. 2018
Zpravodajství Fed Cup

Zmrtvýchvstání Görgesové! V souboji s Plíškovou odmítla německé vyřazení

Po jasném průběhu sobotních dvouher šla Karolína Plíšková do zápasu s Julií Görgesovou s vědomím, že případná výhra posune český tým do finále Fed Cupu. Německá jednička ale odmítla vyřazení svého týmu a po zpackaném sobotním utkání nastoupila na kurt úplně jiná hráčka. Po suverénním výkonu na podání vyhrála Görgesová 6:4, 6:2 a získala první bod Němek ve Stuttgartu.

Plná sebevědomí, uvolněná, bez tlaku na vlastní osobu. Projev Julie Görgesové v nedělním utkání s Karolínou Plíškovou snad nemohl být vzdálen více tomu, který předváděla v sobotu. Německá hráčka, jež se proti Kvitové trápila, byla tentokrát tou, která rozdávala lekce z tenisu.

Nakolik byl pro Plíškovou zápas náročný dokazuje i fakt, že Němka povolila své soupeřce jen dva vítězné údery. Ne, že by česká hráčka hrála tak špatně, spíš Görgesová byla všude, dobíhala zdánlivě ztracené míčky, a když už výměnu prohrála, bylo to po vlastní chybě.

První set rozhodla Görgesová ve třetí hře, kdy se dostala ke dvěma brejkbolům a prorazila Plíškové podání. Úvodní dějství zápasu posléze bez problémů doservírovala. Podobně se Němce dařilo i v sadě druhé, ve které sebrala soupeřce podání hned v první hře a svou vládu nad stuttgartskou antukou potvrdila v sedmém gemu, kdy Plíšková potřetí prohrála podání.

Po výhře 6:4, 6:2, která se rodila pouhých 56 minut, dokázala Görgesová vybojovat první německý bod a vykřesat pro svůj tým ještě jiskřičku naděje na možný zvrat. Za stavu 1:2 na zápasy bude nyní fandit Angelique Kerberové v souboji s Petrou Kvitovou.

SLEDOVALI JSME ONLINE:

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 6:2 KONEC ZÁPASU
Němky v semifinále Fed Cupu ještě žijí! Julia Görgesová čistou hrou doservírovala zápas s Karolínou Plíškovou a vybojovala první bod svého týmu!

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 5:2 (ztracené podání!)
Julia Görgesová prorazila potřetí v utkání Plíškové podání a má náskok dvou brejků. Vybojovala si komfortní náskok do koncovky zápasu.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 4:2
Proti servisu Görgesové se jí ale stále nedaří prosadit. Německá tenistka znovu bez větších obtíží odservírovala gem a je dvě hry od zisku prvního německého bodu.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 3:2
Drobné komplikace dokázala Plíšková zažehnat. Za stavu 30:0 se Němka trefila do returnu a následně česká hráčka trefila dvojchybu. Od stavu 30 obě ovšem zahrála dva kvalitní servisy a zaťatou pěstí se povzbudila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 3:1
Görgesová dál bez problémů drží svá podání, Plíškovou pouze jednou v utkání pustila ke dvěma fiftýnům. Ve čtvrté hře druhé sady povolila Češce jen jeden fiftýn.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 2:1
Kromě třetí výměny, v níž byla Plíšková při náběhu na síť křižně prohozena, si česká tenistka došla hladce pro zisk gemu.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 2:0
Němka čistou hrou potvrdila brejk.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 1:0 (ztracené podání!)
Velká komplikace pro Plíškovou hned v úvodu druhé sady. Česká tenistka nevyužila vedení 40:15 a prohrála čtyři fiftýny v řadě. Görgesové se tak podařilo hned v prvním gemu sebrat Češce servis a výrazně se přiblížila vítězství.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4 KONEC SETU
Julia Görgesová ale žádné komplikace nepřipustila. V prvním setu, ve kterém obě hráčky dokázaly výborně podávat, využila jediného zaváhání Plíškové ve třetí hře a výhodu brejku si přenesla až do koncovky, ve které proměnila hned první setbol.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 5:4
Česká tenistka ještě vykřesala jiskřičku naděje pro první set. Podržela si servis a po přestávce se pokusí obrat soupeřku o podání.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 5:3
Plíškové se sice dařilo dostat míček do výměn a trefovala returny, ale ve výměnách ji Görgesová přehrávala. Za stavu 40:0 ale Němka trefila dvojchybu, která ji rozhodila a Plíšková uhrála i další fiftýn. Shodu ovšem Görgesová nepřipustila a výborným servisem na téčko gem ukončila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 4:3
Suverenné odservírovala také Karolína. Čistou hrou snižuje na 3:4. Potřebuje však uspět i na returnu, aby se vrátila do úvodní sady.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 4:2
Görgesová prozatím servíruje velmi spolehlivě. Znovu Plíškové povolila jen jeden fiftýn a hladce si drží podání. Je dva gemy od zisku první sady.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 3:2
Po třech výborných servisech se Plíšková dostala ke třem gembolům a druhý z nich bekhendem podél pravé lajny proměnila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 3:1
Němka potvrzuje brejk. Úvodní fiftýn čtvrtého gemu sice ztratila, ale následně si pomohla prvním podáním a Plíškovou na returnu do šance na rebrejk nepustila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 2:1 (ztracené podání!)
Görgesová se už radovala ze tří brejkbolů, ale rozhodčí nakonec přisoudila důležitý fiftýn Plíškové. Ta ale následně chybovala a nabídla Němce brejkboly dva. První dokázala Plíšková výborným servisem odvrátit, ale při druhém se dostala pod velký tlak, v obraně otevřela takřka celý kurt a Görgesová po náběhu na síť dokázala prolomit české hráčce podání.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 1:1
Německá hráčka odpovídá úplně stejně. Rovněž čistou hrou, s přispěním jednoho esa, srovnává na 1:1.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 0:1
Lépe začít česká tenistka ani nemohla. Úvodní gem získává na své konto čistou hrou i za přispění jednoho esa.

Obě tenistky dorazily na dvorec. Úvodní servis střetnutí obstará Karolína Plíšková.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Dneska nastoupily úplně jiné hráčky, než včera. Karolina kromě servisu nepředvedla vůůůůůbec nic. Balon, který letěl dál jak půl metru od ní, vyprovodila jen pohledem. Síť a lajny jí také vadily, zkrátka někdo jiný, než včera. Julie se ukázala v dobrém světle, dobře servírovala a hlavně! BOJOVALA! Snad Petra předvede lepší tenis. Petro poooojď!

Velké kurty mi přijdou dost pomalé. Organizátoři toho za rok stihli hodně, líčí po startu Plíšková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE: Světová dvojka Karolína Plíšková vstoupila do Roland Garros suverénně. Na pomalé pařížské antuce nedala šanci Madison Brengleové, kterou porazila…

Roland Garros: Plíšková s Vondroušovou začaly vítězně. Veselý končí

Druhý grandslam sezony odstartoval v neděli první várkou zápasů a v akci nechyběli ani čeští tenisté. Svou výbornou formu potvrdila v prvním kole Markéta Vondroušová. Roli…

Pařížský navrátilec Federer: Antuka může být rychlejší než tvrdý povrch. Pozice outsidera mi sedí

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE: Poprvé od roku 2015 najdeme v pavouku Roland Garros Rogera Federera. Vítěz turnaje ze sezóny 2009 zahájil svou kampaň hladkou výhrou nad Lorenzem…

Královna kraťasů Vondroušová: Tlak na velký výsledek si nepřipouštím. Výhru dostal děda k narozeninám

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE: Jako první ze zástupců českého tenisu se v hlavní soutěži Roland Garros představila Markéta Vondroušová. Devatenáctiletá tenistka přehrála Ja-fan…

Smutná zpráva z Roland Garros. Rozlučka týmu Bucie nebude

K vytouženému představení Lucie Šafářové po boku Bethanie Mattekové-Sandsové nedojde. Americké tenistce nedovolí v Paříži startovat její koleno, s nímž v únoru byla na operaci.…

Překvapení hned na úvod! Kerberovou zaskočila osmnáctiletá Ruska

Německá tenistka Angelique Kerberová patřila do mixu pár tenistek, které mohly zaútočit během Roland Garros na post světové jedničky. Už před turnajem tvrdila, že také…

Další články