22. 4. 2018
Zpravodajství Fed Cup

Zmrtvýchvstání Görgesové! V souboji s Plíškovou odmítla německé vyřazení

Po jasném průběhu sobotních dvouher šla Karolína Plíšková do zápasu s Julií Görgesovou s vědomím, že případná výhra posune český tým do finále Fed Cupu. Německá jednička ale odmítla vyřazení svého týmu a po zpackaném sobotním utkání nastoupila na kurt úplně jiná hráčka. Po suverénním výkonu na podání vyhrála Görgesová 6:4, 6:2 a získala první bod Němek ve Stuttgartu.

Plná sebevědomí, uvolněná, bez tlaku na vlastní osobu. Projev Julie Görgesové v nedělním utkání s Karolínou Plíškovou snad nemohl být vzdálen více tomu, který předváděla v sobotu. Německá hráčka, jež se proti Kvitové trápila, byla tentokrát tou, která rozdávala lekce z tenisu.

Nakolik byl pro Plíškovou zápas náročný dokazuje i fakt, že Němka povolila své soupeřce jen dva vítězné údery. Ne, že by česká hráčka hrála tak špatně, spíš Görgesová byla všude, dobíhala zdánlivě ztracené míčky, a když už výměnu prohrála, bylo to po vlastní chybě.

První set rozhodla Görgesová ve třetí hře, kdy se dostala ke dvěma brejkbolům a prorazila Plíškové podání. Úvodní dějství zápasu posléze bez problémů doservírovala. Podobně se Němce dařilo i v sadě druhé, ve které sebrala soupeřce podání hned v první hře a svou vládu nad stuttgartskou antukou potvrdila v sedmém gemu, kdy Plíšková potřetí prohrála podání.

Po výhře 6:4, 6:2, která se rodila pouhých 56 minut, dokázala Görgesová vybojovat první německý bod a vykřesat pro svůj tým ještě jiskřičku naděje na možný zvrat. Za stavu 1:2 na zápasy bude nyní fandit Angelique Kerberové v souboji s Petrou Kvitovou.

SLEDOVALI JSME ONLINE:

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 6:2 KONEC ZÁPASU
Němky v semifinále Fed Cupu ještě žijí! Julia Görgesová čistou hrou doservírovala zápas s Karolínou Plíškovou a vybojovala první bod svého týmu!

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 5:2 (ztracené podání!)
Julia Görgesová prorazila potřetí v utkání Plíškové podání a má náskok dvou brejků. Vybojovala si komfortní náskok do koncovky zápasu.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 4:2
Proti servisu Görgesové se jí ale stále nedaří prosadit. Německá tenistka znovu bez větších obtíží odservírovala gem a je dvě hry od zisku prvního německého bodu.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 3:2
Drobné komplikace dokázala Plíšková zažehnat. Za stavu 30:0 se Němka trefila do returnu a následně česká hráčka trefila dvojchybu. Od stavu 30 obě ovšem zahrála dva kvalitní servisy a zaťatou pěstí se povzbudila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 3:1
Görgesová dál bez problémů drží svá podání, Plíškovou pouze jednou v utkání pustila ke dvěma fiftýnům. Ve čtvrté hře druhé sady povolila Češce jen jeden fiftýn.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 2:1
Kromě třetí výměny, v níž byla Plíšková při náběhu na síť křižně prohozena, si česká tenistka došla hladce pro zisk gemu.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 2:0
Němka čistou hrou potvrdila brejk.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4, 1:0 (ztracené podání!)
Velká komplikace pro Plíškovou hned v úvodu druhé sady. Česká tenistka nevyužila vedení 40:15 a prohrála čtyři fiftýny v řadě. Görgesové se tak podařilo hned v prvním gemu sebrat Češce servis a výrazně se přiblížila vítězství.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 6:4 KONEC SETU
Julia Görgesová ale žádné komplikace nepřipustila. V prvním setu, ve kterém obě hráčky dokázaly výborně podávat, využila jediného zaváhání Plíškové ve třetí hře a výhodu brejku si přenesla až do koncovky, ve které proměnila hned první setbol.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 5:4
Česká tenistka ještě vykřesala jiskřičku naděje pro první set. Podržela si servis a po přestávce se pokusí obrat soupeřku o podání.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 5:3
Plíškové se sice dařilo dostat míček do výměn a trefovala returny, ale ve výměnách ji Görgesová přehrávala. Za stavu 40:0 ale Němka trefila dvojchybu, která ji rozhodila a Plíšková uhrála i další fiftýn. Shodu ovšem Görgesová nepřipustila a výborným servisem na téčko gem ukončila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 4:3
Suverenné odservírovala také Karolína. Čistou hrou snižuje na 3:4. Potřebuje však uspět i na returnu, aby se vrátila do úvodní sady.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 4:2
Görgesová prozatím servíruje velmi spolehlivě. Znovu Plíškové povolila jen jeden fiftýn a hladce si drží podání. Je dva gemy od zisku první sady.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 3:2
Po třech výborných servisech se Plíšková dostala ke třem gembolům a druhý z nich bekhendem podél pravé lajny proměnila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 3:1
Němka potvrzuje brejk. Úvodní fiftýn čtvrtého gemu sice ztratila, ale následně si pomohla prvním podáním a Plíškovou na returnu do šance na rebrejk nepustila.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 2:1 (ztracené podání!)
Görgesová se už radovala ze tří brejkbolů, ale rozhodčí nakonec přisoudila důležitý fiftýn Plíškové. Ta ale následně chybovala a nabídla Němce brejkboly dva. První dokázala Plíšková výborným servisem odvrátit, ale při druhém se dostala pod velký tlak, v obraně otevřela takřka celý kurt a Görgesová po náběhu na síť dokázala prolomit české hráčce podání.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 1:1
Německá hráčka odpovídá úplně stejně. Rovněž čistou hrou, s přispěním jednoho esa, srovnává na 1:1.

JULIA GÖRGESOVÁ – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ 0:1
Lépe začít česká tenistka ani nemohla. Úvodní gem získává na své konto čistou hrou i za přispění jednoho esa.

Obě tenistky dorazily na dvorec. Úvodní servis střetnutí obstará Karolína Plíšková.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Dneska nastoupily úplně jiné hráčky, než včera. Karolina kromě servisu nepředvedla vůůůůůbec nic. Balon, který letěl dál jak půl metru od ní, vyprovodila jen pohledem. Síť a lajny jí také vadily, zkrátka někdo jiný, než včera. Julie se ukázala v dobrém světle, dobře servírovala a hlavně! BOJOVALA! Snad Petra předvede lepší tenis. Petro poooojď!

Další úspěch českých deblistek! Krejčíková se Siniakovou získaly prestižní ocenění ITF

Rok plný velkých titulů, úspěchů a ocenění, má své pokračování. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou byly zvoleny nejlepším ženským deblovým párem roku Mezinárodní tenisové…

Nejmladší od české hvězdy! Supertalentovaná Gauffová vyhrála ve čtrnácti Orange Bowl

Fantastický rok má za sebou teprve čtrnáctiletá Američanka Cori Gauffová. Supertalent ženského tenisu v uplynulé sezoně dosáhla mnoha úspěchů jak na poli juniorském, tak na…

Skandál okolo slovenské hvězdy! Cibulková pobouřila fotkou stovky lidí, pak ji smazala

Že je Dominika Cibulková kromě přední tenistky také velkou milovnicí módy, je známá věc. Tentokrát však Slovenka zřejmě přestřelila. Poté, co na svůj instagramový účet umístila…

V Ostravě se nepředstaví. Rumunka končí po dvanácti letech reprezentační kariéru

Rumunské tenistky rozehrají ve dnech 9. a 10. února nový ročník Fed Cupu v Ostravě, kde je v bouřlivé atmosféře čekají české úřadující šampionky. Chybět u toho zcela jistě bude…

Denní menu, 12.12.2018: Voráčová si v Dubaji zahraje o finále

Deblistka Renata Voráčová postoupila na turnaji ITF v Dubaji, který je dotován částkou 100 tisíc amerických dolarů, do semifinále čtyřhry. V deblu se dařilo také Tadeáši…

Recept pro mladé tenistky? Serena prozradila, čím se trestala po prohraných zápasech

Mladé tenistky často pátrají po receptu, jak se nejlépe poučit z prohraných duelů. Možnou odpověď nyní přinesla jedna z nejpovolanějších – legendární Serena Williamsová. Vítězka…

Další články