22. 1. 2018
Rozhovory Grandslam

Do pěti neusnou. Papírová povinnost, ale Bára mě překvapila, přiznala Plíšková

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z MELBOURNE: Nebyla to nuda, ať už jste fandili jakékoliv straně. Karolína Plíšková podle předpokladů porazila v atraktivním souboji Barboru Strýcovou, lehké to ale neměla. Zápas skončil před druhou hodinou ranní a Strýcová se statečně prala ve třech setech. „Bára mě překvapila, že hrála tak dobře,“ přiznala Plíšková po vítězství 6:7(5), 6:3 a 6:2.

Menší a běhavější z obou Češek v prvním setu létala na kurtu sem a tam, aniž by vypustila i ten nejméně nadějný míček. Občas skončila Strýcová na zemi a vypadalo to, že se musí během chvíle přetrhnout v půli. „Věděla jsem, že jinak to s Karolínou nejde. Nemohla jsem čekat na její chybu, to by mě vystřílela za hodinu. Dala jsem do toho všechno a mohla jsem vyhrát,“ řekla Strýcová.

Vyhrála. Ale jen první set v tiebreaku. Plíšková zůstávala klidná a nedávala najevo sebemenší emoci. Těžko byste v tu chvíli dosadili na protější strany kurtu dva odlišnější protiklady. Strýcová planula, zlobila se, vyhazovala raketu do vzduchu, litovala a dál dřela jako kůň.

„Bára mě překvapila, že hrála až tak dobře. Podmínky jí sedly,“ uznala Plíšková. Favoritka zápasu s nepříznivým vývojem začala být agresivnější a pomohl jí brzký brejk ve druhém setu. Celou sadu si celkem v klidu pohlídala, jenže v rozhodujícím setu jí všeho schopná fedcupová kolegyně hned sebrala servis.

„Tenhle zápas mě stál docela dost sil, psychických i fyzických,“ přiznala pak Plíšková potom, co i vývoj třetí sady otočila ve svůj prospěch a nakonec vyhrála 6:7(5), 6:3 a 6:2.

„Občas jsem chtěla až moc a nevyužila jsem šance, kterých jsem měla dost. Začala jsem hrát až moc složitě a navíc mi přestal fungovat servis. U Karolíny to bylo naopak,“ nehledala Strýcová výmluvy.

Po dvou hodinách a 41 minutách tak velký český souboj prohrála. Po půl druhé ráno místního času přišla k síti pogratulovat vítězce. „Nikdy jsem nehrála zápas takhle pozdě. Ale necítíte to, nevidíte, máte v sobě adrenalin, který vám nedovolí na to myslet. Neusnu teď do pěti ráno,“ řekla po zápase Strýcová.

„Nevím, kdy se dostanu na pokoj a kdy budu spát. To bude trochu režim na prd, ale pro vítězství se musí udělat všechno,“ usmála se po výhře Plíšková. „Určitě bude ještě masáž a rehabilitace, abych se z toho dala trochu do pořádku. Usnu tak nejdřív v pět,“ přemítala.

„Papírově to pro mě byla povinnost, i když proti Češkám to tady bylo nepříjemné,“ zmínila Plíšková i předešlý český zápas proti Lucii Šafářové. „Obě hrály velmi dobře, nebyly to vůbec lehké zápasy. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si takhle těžkými testy prošla,“ řekla česká tenistka před čtvrtfinálovým zápasem proti světové jedničce Halepové.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 23.5.2019: Siniaková bojuje o nejlepší výsledek sezony. Může pomstít Plíškovou

Čtvrtek nebude patřit pouze probíhající kvalifikaci na Roland Garros. V německém Norimberku si o nejlepší výsledek v sezoně zahraje Kateřina Siniaková, která narazí na Američanku…

Dva obraty a vydřené čtvrtfinále. Siniaková ladí před Paříží formu

Probíhající sezona má u Kateřiny Siniakové k ideálu daleko. České tenistce se dlouho nedařilo, na turnajích vypadávala v prvních kolech a pomaličku klesala žebříčkem. Se začátkem…

Roland Garros: Rosol útočí na hlavní soutěž. Bouzková vybojovala finálové kolo

Kvalifikační boje na Roland Garros jsou v plném proudu a ve čtvrtek z nich vzejdou první úspěšní postupující do hlavní soutěže. Mezi hráči, kteří mají pařížský grandslam na dosah,…

Jablonec nad Nisou Open 2019: Stihnout se musí dvě kola. Šátral nečekaně prohrál

Domácí turnaj ITF World Tennis Tour pokračuje dalším hracím dnem, který bude tentokrát napěchovaný tenisem hned na sedmi kurtech. Kvůli propršené středě se totiž musí v Jablonci…

Smutná zpráva z Paříže. Berdych vynechá i antukový grandslam

Trénink Tomáše Berdycha v Paříži nepřinesl dobré zprávy. Český tenista, který se po odhlášení z Lyonu rozhodl jet otestovat svou kondici do hlavního města Francie, vynechá…

Konzultace s kolegy zabrala. Výkonnost roste každým zápasem, těší Rosola

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z PAŘÍŽE: Lukáš Rosol se v Paříži rozehrává k výborným výkonům a ve středu odpoledne vybojoval postup do finále kvalifikace. Na Američana Girona se…

Další články