Futures Valašské Meziříčí: Hájek, Krstev i Ricci vybojovali hlavní soutěž, Bolardt skrečoval

Jedenáctý turnaj futures v České republice má za sebou finálové kolo bojů o hlavní soutěž. Ve Valašském Meziříčí slaví postup z kvalifikace hned trojice českých tenistů. Petr Hájek zdolal Yvo Panáka a Ondřej Krstev s Alessandrem Riccim zvládli své dramatické duely. Naopak Antonín Bolardt musel ze zdravotních důvodů utkání skrečovat.

Bolardt skrečoval finále kvalifikace
Pondělní program ve Valašském Meziříčí otevřel zápas Antonína Bolardta se Slovákem Markem Semjanem. Od úvodního gemu ale nebyl český tenista ve své kůži, byl limitován zdravotními problémy a nakonec po sedmi prohraných gemech v řadě duel skrečoval. „Bolelo mě koleno, nemohl jsem se pořádně pohybovat. Podle fyzia jsem si natáhl šlachu,“ podotkl Bolardt.

Z českého derby postoupil Hájek
Petr Hájek vyšel vítězně z domácího derby proti Yvo Panákovi, kterého porazil 7:5, 6:2 a zajistil si postup do hlavní soutěže. Boj o postup to byl velmi dramatický a vše podtrhnul dvanáctý gem v prvním setu, který trval bezmála deset minut a Hájek v něm po odvrácení několika brejkbolů nakonec potvrdit brejk z předchozí hry a vyhrál úvodní dějství.

Zatímco první set byl extrémně vyrovnaný, druhá sada měla jasného vítěze. Hájek se rychle ujal vedení 4:0 s dvěma brejky na kontě zápas následně doservíroval.

Krstev otočil duel s Nazarukem
Druhým českým tenistou, který si zajistil postup do hlavní soutěže halového turnaje ve Valašském Meziříčí, je Ondřej Krstev. Dvacetiletý český tenistka dokázal v pondělním duelu otočit souboj s Polákem Nazarukem, kterého porazil po setech 3:6, 7:5 a 6:1.

Ricci udolal Slováka Brnu
Úspěšný český den pokračoval i v odpoledním programu. V pořadí již třetím českým tenistou, který si zajistil postup do hlavní soutěže, se stal Alessandro Ricci. Devatenáctiletý český tenista svedl bezmála dvouhodinovou bitvu se Slovákem Davidem Brnou, kterého dokázal porazit po dramatickém průběhu 6:4 a 7:6(4).

PETR HÁJEK (1020.) – YVO PANÁK (1498.) 7:5, 6:2
Marek Semjan (SVK, 1163.) – ANTONÍN BOLARDT (1395.) 6:0, 1:0 skreč Bolardt
ONDŘEJ KRSTEV (1124.) – Dominik Nazaruk (POL, 1532.) 3:6, 7:5, 6:1
Victor Ouvrard (FRA, 1377.) – Andres Gabriel Ciurletti (ITA, 1406.) 6:1, 6:3
ALESSANDRO RICCI (1377.) – David Damian Brna (SVK, 1532.) 6:4, 7:6(4)
Grzegorz Panfil (POL, 1137.) – Michel Dornbusch (GER, -) 3:6, 1:6
Calin Manda (ROU, 1228.) – Robert Strombachs (GER, -) 2:6, 4:7
Dan Added (FRA, 1094.) – Michail Chaldějev (RUS, 1505.) 6:1, 2:0, skreč Chaldějev